Jedilniki po montignacu

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

7. feb 2009 7:54

včeraj z: pz kruh, domača pomarančna marmelada, mleko m: jabolko k: pečena paprika v teflonki, kuhan brokoli, tuna vse zalito z malo sojine smetane, solata (na hitro, pa ful dobro) v: restavracija Takos gianja

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. feb 2009 9:41

Pozdravljam vse, ki se prehranjujete po Montignakovi metodi. Sama trenutno berem njegovo knjigo in se pripravljam, da bi pričela uporabljati ta načela. Bi pa imela za vas eno vprašanje : Katero kavo brez kofeina pijete ? LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. feb 2009 9:59

Lenča, jaz imam kar Barcafejevo.

Čeprav sem pred tem imela kavico, ki mi je bila po okusu dosti boljša. Ampak sem škatlo dobila od gospe na Pagu, ta pa od nevem koga . Pri nas je še nisem zasledila.

 

MM

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

7. feb 2009 10:06

Zajtrk: pomaranča, ržen popečen kruh, kefir, kava bs, malica: pest lešnikov, kosilo: zelenjavna juha, večerja: verjetno tudi zelenjavna juha, ker drugega zaradi bolezni verjetno ne bom spavila dol. jana

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

7. feb 2009 11:03

Sem si premislila. Začnem danes zato prosim, da me pri jedeh popravite. Kozarec vode z limono Zajtrk: pz popečen kruh, figova marmelada bs Malica: 2 kivija (taščin domač kivi) Kosilo: pečen som (vem, da je mogoče premastna riba), pesa Večerja: skuta+brusničin jogort (nemasten). Za večerjo nisem prepričana ali so maščobe na začetku v redu. Postopoma bo šlo. Senta Aha še to. Kava samo brez kofeinska? Danes je nisem pila, ker nisem vedla ali lahko pijem pravo kavo.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. feb 2009 11:28

kava bs ni brezkofeinska, ampak kava B(rez)S(ladkorja) ALI O POLNOZRNATEM KRUHU RES NOBENA NIMA MNENJA; DA BI MI SVETOVALA? Lisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. feb 2009 12:40

Lisa je napisal/a:
Imam eno vprašanje, ki rabi nujno odgovor. Pri nebeljakovinskih M večerjah se jedo polnozrnate testenine, riž..ipd. Jaz pa tople večerje delam le izjemoma - bolj mi paše kakšna solata, ali jogurt, seveda pa sem včasih lačna in bi še kaj zraven. Običajno kruh. Montignac strogo odvrača od kruha razen pri zajtrku. Vendar - če sama pečem kruh in to izključno iz polnozrnate pirine moke, kakšna je razlika med tem da pojem košček kruha ali pa zajemalko polnozrnatih testenin? Lisa

 

Hoj,

v knjigi sem našla samo to informacijo, da se kruh (pz) sme jesti samo za zajtrk, čez dan pa strogo ne več. Ti pa ne znam povedati, v čem bi bila razlika med kruhom in pz testeninami za večerjo, tudi sama sem se že spraševala. Morda v tem, da pz testenine narediš brez maščob (moka, jajce, voda), kruh pa sestavlja še marsikaj drugega (olje, kvas, morda mleko)... To in način priprave sta edini razliki, ki ju najdem.

tulka

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

7. feb 2009 16:29

DANES: jabolko, kozarec vode zajtrk: ovseni kosmiči, suhe brusnice, lahko mleko malica: kapucino, pomaranča kosilo: goveja juha s korenjem, prstrv, motovilec s jajcem in fižolom večerja: verjetno lahko sadni jogurt in sadje sonce51

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

7. feb 2009 16:31

LENČA jaz pijem kavo Arabica, piše v knjigi, da jo lahko, ker ima manj kofeina, kupim pa jo v Leclercu. gianja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. feb 2009 16:33

sonce, kuhan korenček je prepovedan. Surovega pa lahko.

In če se ne motim, tudi pri beljakovinskem obroku ne sme biti v solati fižola. Nisem pa 100%!

 

Drugače pa imam danes katastrofalen dan glede prehrane.

Nisem še nič konkretnega pojedla

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti