Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. feb 2009 15:06

Mac, jaz to ves čas jem za zajtrk, po moje da je okej. Če katera odkrije, da ni v skladu z metodo, naj se prosim oglasi.

tulka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. feb 2009 15:35

No, prebiram vaše napredke, ker sem vedno vesela, ko se kdo odloči, da bo stopil tistih nekaj kilogramov! Zato, bravo in vztrajajte! Menim, da samo z dieto ne bo šlo. Jaz se prehranjujem skoraj ves čas nekako tako kot to svetuje Montignac, pa ob tem ne zgubljam kilogramov. Vključite vsaj še hitro hojo (je boljša kot počasni tek); vsaj 3-4x na teden. Glede šok terapije pa toliko- uporabljajo jo številni fantje, ki klešejo telo v fitnesih. In pri njih velja pravilo, da je treba 1x na teden jesti tudi kaj takega, kar je drugače prepovedano (se ti junci držijo beljakovinskih diet, o katerih pa imam sicer svoje mnenje, ki ni pozitivno). Skratka, enkrat na teden naj bi jedli, kar vam paše (no, ocvrtega sira in pomfrija res ni treba). Baje deluje! fresh

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

6. feb 2009 15:47

Naše telo se kaj hitro navadi na nek "ustaljen ritem" prehranjevanja. In ravno iz tega razloga velja pravilo šokiranja organizma, ki ustavi zniževanje teže. Včasih lahko to pomeni povišan kalorični vnos, včasih tudi sprememba razmerja B - OH, včasih ritem prehranjevanja... To organizem zmede in vrže iz ustaljenega ritma, temu spet sledi zmanjševanje teže. Mac

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

6. feb 2009 20:15

pred zajtrkom: sok ene pomaranče z vodo zajtrk: polnozrnat kruh, skodelica mleka malica: jabolko, jogurt kosilo: sv. pečenka, jernejeve bučke večerja: solata z morskimi sadeži danes sem verjetno preveč beljakovinsko jedla....naj me ktera malo okara :) bosa

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

6. feb 2009 20:50

Pozdravljene! Danes že skoraj cel popoldan prebiram raznorazne komentarje o Montijevi metodi hujšanja. Odloločila sem se, da nekaj naredim. Volje ni več takšne kakršna je bila včasih. Poskusimo. Zanima me naslednje: Predzajtrk- v redu sadje še lahko pojem doma pred službo. Zajtrk: bi še tudi nekako šlo (v službi okrog 9.00 uri). Kaj pa kosilo? Kdaj in kaj? Malice včasih niso primerne. Domov pridem ob 16.00 uri in hitro nekaj pod zob (če je čas, če otroci nimajo aktivnosti). Zanima me kako to rešujete ve? Senta SENTA

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

6. feb 2009 20:53

Pa še nekaj. Kako pa rešujete krize pred TV? Senta

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

6. feb 2009 21:15

Tudi sama imam približno tak urnik. Zjutraj doma sadje, v službi kava, potem zajtrk, ki ga opravim v službi, ob 11. kapucino, ob 13. uri malica - sadje ali jugorut in ob 16. uri doma kosilo, ki ga pripravim na hiro, ali pa mi že prej pripravi mož. Če ima otrok aktivnosti v službi pojem mešano solato (listnata, paprika, paradižnik, fižol, grah ... to pripravlja naš kuhar) z dvema kuhanima jajcema ali eno konzervo tune. Zvečer potem jem doma manjši obrok. danes: jabolko zajtrk: rženi kruh, skuta, pinjenec pronutri, malica: mala solata v službi kosilo: ajdova kaša z lisičkami, kislo rdeče zelje večerja: piščančje bedro, vložene kumare čez eno uro pomaranča sonce51

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

6. feb 2009 21:27

pred tv zvečer, če je kriza sadni jogurt z žitaricami ,mandlji ,suko sadje(ne sladko) _kekec_

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

6. feb 2009 22:04

Vse gre, če se hoče. Verjetno, da bom pričela s ponedeljkom. Hvala za odgovore. Senta SENTA

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. feb 2009 23:53

Senta,

lačna ne smeš biti! Če boš zjutraj jedla le sadje in zajtrkovala šele ob 9h v službi, nato pa te čaka kosilo na hitro ob 4h popoldne - vmes nujno še dva obroka! Saj predzajtrk je lahko tudi sadni sok, takoj ko vstaneš, zajtrk pa naj bo konkreten. V službo si za malico lahko spet neseš sadje in pa solato (pa ne mislim samo zelene), tudi riževa solata (z rjavim rižem) ali s polnozrnatimi testeninami je lahko super.

Kriza pred TV... hm. najbolje da nič, res ne - fino se napij vode, da ne boš lačna. OK, jogurt je tudi režitev, pa na majhne kocke narezano sadje (čeprav prepozno zvečer ni priporočljivo). Je pa tako, da kar se te krize tiče, ti tudi Monti ne pomaga - tu se bo treba odločiti in vzdržati.

Držim pesti za ponedeljek!

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti