Jedilniki po montignacu

izpoletjavjesen  

član od: 7.8.2006

sporočila: 8

9. feb 2009 20:42

pozdravljene rabim nasvet kako naj naredim jaboljčni zavitek po montiju? hvala cao izpoletjavjesen

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

9. feb 2009 20:57

z: dve pečeni jajci, Brie sir m: 2 jabolki k: brokoli juha, zelenjavna rižota, solata v: brokoli juha Izpoletjavjesen mogoče ti bo to kaj pomagalo. http://montignac.mojforum.si/montignac-about217.html http://montignac.mojforum.si/montignac-forum-18.html Pa še to, če se kateri lušta kaj sladkega. http://www.coolinarika.com/pretrazivanje/recepti?recipe_ gianja Sporočilo je spremenil(a) gianja dne 09. feb 2009 21:00:47 Sporočilo je spremenil(a) gianja dne 09. feb 2009 21:16:12

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. feb 2009 22:30

sonce51 je napisal/a:
Zanima me, če vas nikoli ne zanese in ne delate prekrškov????? sonce51

 

O jaaaa, zanese, zanese...

A si knjigo kaj brala? Montignac loči dve stopnji: prvo in drugo. Prva je nekako namenjena zmanjševanju telesne teže (čeprav to ni osnovni namen njegove metode - osnovni namen je zdravo prehranjevanje), na 2. stopnji pa so 'prekrški' dovoljeni. Zato se, prosim, ne sekiraj! Se pač potrudiš in naslednji dan začneš znova. Zaradi tega ne bo konec sveta. Najslabše bi bilo, če bi mislila, da si s tem naredila nekakšno kolosalno napako in bi prenehala s trudom.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. feb 2009 22:35

izpoletjavjesen je napisal/a:
pozdravljene rabim nasvet kako naj naredim jaboljčni zavitek po montiju? izpoletjavjesen

 

Zamenjaš vse tipične sestavine za jabolčni zavitek s takimi, ki jih Monti odobrava. Vlečeno testo brez težav narediš iz polnozrnate moke (pravzaprav se ga da celo kupiti, vendar ne jamčim zanj). Beli sladkor nadomestip s pravim rjavim (ne samo obarvanim kristalnim sladkorjem, ki predstavlja večino t.i. 'rjavega' sladkorja v Slo). Uporabiš lahko kokosovo maslo. Če vzameš skuto, naj bi bila manj mastna. Kombinacija sicer ni popolna, je pa po Montiju manjše zlo od običajnega zavitka iz, na primer, listnatega testa.

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. feb 2009 13:26

morska medvedka je napisal/a:

Včeraj:

kozarec vode, sadje

Z: kava bs in brez kofeina. Mleko, proseni kosmiči

M: jabolko

K: file ostriža, popečena paprika in bučke

V: 2 navadna jogurta z borovničevo marmelado

 

Naj me kdo popravi, če kaj ne delam prav.

Ja, za zajtrk pa ni kruha, ker ne grem nič v trgovino, doma pa si ga enostavno ne utegnem naredit.

 

In danes je bil takooooooo prečudovit dan, jaz pa sem spet preživela za 4imi stenami .

Mi gre že vse na živce. In komaj čakam, da zazvoni telefon in mi kdo reče.. pridi, gremo - kamorkoli

MM

 

Proso ima visok GI, tako da predvidevam, da tudi s kosmiči ni nič drugače in ti jih odsvetujem. Raje uporabi ovsene, ržene ...

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. feb 2009 13:32

tulka je napisal/a:

izpoletjavjesen je napisal/a:
pozdravljene rabim nasvet kako naj naredim jaboljčni zavitek po montiju? izpoletjavjesen

 

Zamenjaš vse tipične sestavine za jabolčni zavitek s takimi, ki jih Monti odobrava. Vlečeno testo brez težav narediš iz polnozrnate moke (pravzaprav se ga da celo kupiti, vendar ne jamčim zanj). Beli sladkor nadomestip s pravim rjavim (ne samo obarvanim kristalnim sladkorjem, ki predstavlja večino t.i. 'rjavega' sladkorja v Slo). Uporabiš lahko kokosovo maslo. Če vzameš skuto, naj bi bila manj mastna. Kombinacija sicer ni popolna, je pa po Montiju manjše zlo od običajnega zavitka iz, na primer, listnatega testa.

tulka

 

Namesto rjavega sladkorja vzami fruktozo. Sicer so pa jabolka zdaj tako sladka, da sladkorja niti ne potrebujejo. Dodaj malo več cimeta, pa je.

Jaz kupljenega testa ne uporabljam, ker je v njem tudi bela moka in aditivi. Štrudelj naredim tako, da na testo dam naribana jabolka, cimet in posujem z zmletimi ovsenimi kosmiči (vpijejo vlago). Če imam, dodam malo skute z 0% mm (E Leclerc). Svetujem ti, da pri izdelavi testa, dodaš malce kvasa za mehkobo. Se lažje valja in vleče.

Nisem sicer 100%, da bi tole Monti "odobril", ampak malo za našo dušo pa tudi moramo pojest.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. feb 2009 13:35

Torek:

voda z limono, pomarančo in cimetom

Z: mešanica natur kosmičev z dodanimi jabolčnimi krhlji, lahki tekoči jogurt

M: skuta z lanenimi semeni

K: dušena mleta govedina, cvetačni pire, solata

V: pz palačinke z marmelado bs

Julija

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

10. feb 2009 13:47

Glede štrudljev in ostalih prekrškov pa jaz menim takole - če človeku kdaj zapaše tudi kaj "nemontijevskega", bog pomagaj... vemo tisto o dobrih stvareh, ki so bodisi prepovedane... ali pa redijo. Življenje je prekratko, da bi si ga s pretiranim samoomejevanjem kvarili še sami... konec koncev so spomina vredne lepe reči, drobni (in manj drobni) užitki... Pa mi je ob tem nehote prišlo na misel tudi, kako bi Monti gledal, če bi bral naše poste pod temo "Dajmo kakšno rečt o prazničnem pecivu"... Ne tega vzeti kot provokacijo... lep, lep dan vsem! Irena

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. feb 2009 13:58

Piškotek se popolnoma strinjam s teboj, ampak veliki grehi so "dovoljeni" občasno, se pravi na "redke cajte". S takimi manjšimi pa si lahko postrežemo malo večkrat. Samo v navado nam ne sme priti.

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. feb 2009 13:59

Piškotek, se kar strinjam, ja.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti