Jedilniki po montignacu

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

20. jun 2010 9:46

Včeraj: Z: pz kruh, marmelada sf K: zelenjavna rižota (rjavi riž) M: marelice V: malo mesa z žara, zelenjava Danes: Z: pz kosmiči mleko z manj maščobe K: puranji zrezki v hrenovi omaki, cvetačni pire, zelena solata M: pest mandelnov V: skuta z jagodami Adrijanam

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

21. jun 2010 20:25

voda, breskve Z: "montijevi mufini za zajtrk" (malo predelani) , kava M: piščančji zrezek + solata K: gobice z jajci + solata V: še ne mufin + jogurt Danes je bilo pa kar malo preveč bogato. Vem, da mufinov na 1.stopnji ne bi smela, ampak včeraj sem jih na vsak način morala naredit!!!! Sem samo tri prišparala, ostalo pa dala zmrzniti, bog ve kako se bo obneslo: Ker sem bila s sestavinami bolj tako-tako, sem malo improvizirala Tulkin recept suhe sestavine 5 žlic ovsenih kosmičev - nepredelanih 10 žlic pz pirine moke 1 žlička sode bikarbone mokre sestavine 1 navaden jogurt (150 gr) 1 jajce 12 suhih marelic na majhne koščke zrezane 1 žlica marmelade 1/2 dl mleka (ali pa deci) po občutku, se mi je zdelo, da bo presuho zaradi kosmičev 1 večje sočno jabolko žlica stopljenega masla odlično!!! Mateja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. jun 2010 21:32

Mateja, tudi zamrznjeni - pardon, odmrznjeni se fino obnesejo. Kosmiče pa vedno prej namočim ali pa na hitro zavrem v mleku (lahko tudi vodi), tako kasneje ne popijejo več dodatne tekočine.

Punce, jaz sem nehala pisat jedilnike ker se mi je zdelo, da se grozno ponavljam... Vas pa vsak dan berem!

tulka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

22. jun 2010 6:52

Tudi jaz več ne pišem jedilnikov, saj se moji ponavljajo. Berem pa vas redno ... , vsekakor še vedno najdem kakšne nove ideje, nasvete ... Mayisa

marusa.viki  

član od: 2.3.2009

sporočila: 47

22. jun 2010 21:33

Živjo! No evo tudi jaz se vam pridružujem pri načinu prehranjevanja :) Me pa zanima kako je z ričetom ? Je dovoljen ali ne? Pa še moj jedilnik od danes: Z: ovseni kosmiči, jogurt, jabolko M: jabolko K: zelenjavna juha, puranju zrezek, zelenjava s sirom, zelena solata M: Bela kava V: isto kot kosilo, vendar pol manj :) Prosil bi, da če kaj narobe delam, da me popravite, saj se še malce lovim.... Lep večer Maruša marusa.viki

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. jun 2010 23:37

Živjo,

pri ričetu moraš malo čarati: uporabi veliiiko zelenjave (pa tako, ki ima kaj okusa in izpusti korenje ter krompir). Če si ga zelo želiš in ti je brez mesa prazen, lahko v ričetu skuhaš kos klobase ali drugega prekajenaga mesa, ki bo jedi dal okus, a po M. to meso potem konča na krožniku nekoga drugega . O ričetu smo pravzaprav enkrat že govorile, a se ne spomnim, kje... Dam ti link do ričeta od Rika, ta je krasen: http://www.kulinarika.net/recepti/4699/enoloncnice/rice

Tu je še 'postni' ričet: http://www.kulinarika.net/recepti/4696/enoloncnice/post

tulka

tejci****  

član od: 16.6.2009

sporočila: 6

28. jun 2010 14:39

hej...sem nova in že nekaj dni berem tele vaše recepte....se kr matram:)Veliko stvari mi ni jasnih(če obstaja kakšna dobra duša in mi pove povzetek bi bla srečna)...Monti mi nagaja;) Z:LIMONADA M: navadni jogort (LCA) z Montijevim muslijem K:golaž brez mesa in cvetača+jogurt M:kava z mlekom brez sladkorja V:jogurt Hvala za kakršnokoli pomoč:) tejci****

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jun 2010 17:07

Živjo tejci, povzetek imaš za zs.

tulka

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

28. jun 2010 22:13

Z: grenivka, pz ovseni+ječmenovi kosmiči, polposneto mleko M: mešana solata + male riomare K: boranija + solata M: 1 marelica, V: 1 monti mufin + jogurt voda, voda, Mateja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jun 2010 22:20

Z: pomaranča, ovseni kosmiči, navadni jogurt

M: kompot iz breskev brez sladkorja

K: grahova juha, naravni puranji zrezek, zelenjava na žaru, zelena solata

V: hladna pz testeninska solata

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti