Jedilniki po montignacu

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

9. mar 2010 17:23

pomaranča Z: pz kosmiči s posnetim mlekom M: dve jabolki K: ričet V: umešana jajčka in rdeči radič Adrijanam

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

9. mar 2010 17:52

Ali mi lahko katera pove ali pri kuhi uporabljate navadno smetano ali sojino (sem zasledila, da je ena od vas delala zrezke v smetanovi omaki)? In me še to zanima, recimo ali s PZ moko zgostite jedi ali ne (recimo kislo zelje, repo)? No, imam sicer še kup vprašanj...recimo kako naredite PZ mafine, samo nadomestite moko s PZ? Bom hvaležna za odgovore. MIZZI

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. mar 2010 18:13

Kadar uporabim smetano, uporabim navadno, s čim manj maščob. Sojina je zelo v redu, vendar preberi deklaracijo, da ne bi kupila sladkane.

Jedi praktično ne zgostim več, sem se navadila na take, kot so. Po M. naj bi jedi zgostil, če sploh, s čičerikino moko.

Recept za moje pz mafine bom objavila v par dneh, so brez dodane maščobe in praktično le z naravno prisotnimi sladkorji. Načeloma naj bi imeli čim več vlaknin, čim manj maščob (sok namesto mlečnega izdelka) ali s pravimi maščobami (npr. kokosovo maslo). Roko na srce, takih mafinov, da bi jih M. požegnal, še nisem nikjer našla.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

9. mar 2010 18:24

no pa še jaz... JAZ delam zreske v smetanovi omaki ;) tudi jaz izberem tisto z manj maščob (za enx sem dobila z 22% m.m. imaš ti tulka kakšno ki je manj mastna?) poskusila sem že z sojino pa je bila slatka...fuuj :D rada pa bi uprašala kako si rasporedite obroke? jaz ko imam popoldne pouk jem okoli 12h kosilo in potem sem seveda zvečer lačna in jem tudi normalno večerjo (danes bo to: zelenjavni polpeti in piščančja bedrca... brez maščobe) in to so seveda 3 polnovredni obroki na dan, če štejemo tudi zajtrk... vendar če se trudim ne jest sem zvečer zelo lačna kar pa ni čudno če nebi jedla od 12h nič več... je to narobe? pa še nekaj...že večkrat sem hotela vprašati pa pozabim :) kako pa pripravljate hrano? kuhate, parite, pečete? jaz večinoma pečem v pečici v alu posodicah za eno uporabo tako da je potem brez maščob...kuham v ekonom loncu... je ok? pa še svoje pregrehice vam opišem ;) včeraj: Z: pomaranča + pz kruh z lahkim sirnim namazom K: cvetača gratinirana z jajcem, šunko in malo manj mastnega sira (pečeno v pečici...mmm :)) M: jogurt V: košček piščančjega mesa in riževa čokolada (8.marec je bil in sem se pustila razvajat ;)) danes: Z: pomaranča + pz kruh z lahkim sirnim namazom K: ješprenka M: čokoladni puding (no jaa... :)) V: sojini polpeti + piščančja bedrca brez maščobe pečena v pečici mirelca

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

9. mar 2010 18:33

Joj Tulka, zlata si, pa hitra tudi! Hvala ti za te odgovore in seveda, za mafine se priporočam. Smetano bom preverila, mislim pa da ni sladkana, ker sem se 2x že nasmolila in sem res kupila napačno, ampak se je to tudi na hrani poznalo in seveda ni bilo dobro (beri - bilo je sladko). Sem pa recimo danes delala zelenjavno juho (1/2 brokolija, 1/2 cvetače, česen, začimbe) z mletimi lešniki (1-2 žlici), vse skupaj sem, razen nekaj cvetkov, zmlela s paličnim. Na koncu je bila juha izredno dobra, sta jo pohvalila tudi moja dva. Nisem pa prepričana, ali je ta kombinacija ok. MIZZI

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

9. mar 2010 18:44

Sem morala prav v smeti preverit, sem včeraj porabila smetano. Znamka je Provamel in ima na ovitku krožnik (po moje) paradižnikove juhe in je brez sladkorja, piše, da je EKO. No, če jim gre verjeti, ampak okus ima po sladki smetani in jaz jo uporabljam tudi za omake pri makarončkih in stvar je res okusna. http://www.provamel.co.uk/soya-products/alternative-sin , kupujem pa tole v Mercatorju (hipermarket). A lahko še malo napišete, katere sire kupujete, da ne bom delala preveč napak. MIZZI Sporočilo je spremenil(a) MIZZI dne 09. 2010 20:16

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

9. mar 2010 18:49

voda z limono Z: dve rezini ananasa, 1 bolj zelena banana (primanjkuje mi kalija,zato banana, s čim ga ve nadomestite, ker krompirja tudi ne jem...mi pa pomanjkanje kalija povzroča motnje srčnega ritma, kar pa ni prijetno, kljub magneziju) M: hruška K: 1 na olivnem olju na hitro popražena bučka, zraven skuta in solata iz kislega zelja V: jogurt Za ostale člane pečem maffine, si lahko predstavljate kako omamno diši...Komaj čakam na Tulkin recept za bolj zdrave maffine... Mayisa

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. mar 2010 19:03

Jaz uporabljam tole sojino smetano http://www.selfmarket24.com/public/Products/H_Salse_Valso sem sla pogledat na deklaracijo pa nic sladkorja napisanega. :) Ima pa 16% mm. Kar se pa vitaminov tiče, pa jem vitamine in minerale v tableti (Unicap) - 1 tableto na dan. Lahko pa poskusiš s šumečimi tabletami... Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 09. 2010 19:32

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. mar 2010 19:09

Danes v Lidlu opazila kislo smetano z 12% mm.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

10. mar 2010 11:47

ker ste me ignorirale bom še enx vprašala... kako pripravljate jedi? se opravičujem ;) jaz kupujem sir kar v hoferju, je neki light ''jogurtina'' z 25% m.m. mogoče je malo preveč ampak ker ne jem toliko sira ampak ga večinoma dam v cvetačo ko jo gratiniram, se niti ne sikiram toliko... pa zelooo je okusen! ja tulka tudi jaz sem videla to smetano ampak nisem hotela kupiti, ne vem se mi je zdelo nerealno :D je dobra? bom poskusila ;) mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti