Jedilniki po montignacu

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

10. mar 2010 21:27

potolažena :), hvala!! MIZZI

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

10. mar 2010 22:23

tulka je napisal/a:

Če sem bolna, me boli grlo... pač ližem med, GI gor ali dol. Včasih je treba pretehtati, kaj je v tistem trenutku pomembno.

[hrosc-rdec] tulka
S tem se pa tudi jaz zelo strinjam! Lizzie

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

11. mar 2010 10:19

Meso, ribe pečem ponavadi v žar ponvi brez maščobe, meso samo malo namažem z olivnim oljem. Ostalo pa normalno kuham ali dušim. Tudi jaz uporabljam kislo smetano z najmanj maščobe, ki jo dobim. Sem poskusla tudi sojino, meni je definitivno boljša mlečna kisla smetana. Včeraj Z: pz kruh, marmelada sf M: suhe marelice K: solata (tuna, mozarela z manj maščobe, paradižnik, paprika) V: boranja Danes Z: pz kosmiči s posnetim mlekom M: kefir K: brancin, blitva, solata V: jogurt Adrijanam

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

11. mar 2010 12:49

punce, danes sem pa jaz zbolela, smrkam, kiham, tako da tud jest ne morem dosti, sem pa zelo pridna in pazim, da ne grešim. Z: wasa kruh+marmelda M: jabolko, kivi K: popečeno meso, zelenjava, solata M: jogurt V: skleda solate Marjanpn

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

11. mar 2010 12:56

Marjanpn želim hitro okrevanje. Najprej tulka, zdaj še ti, upam, da ni nalezlivo preko foruma haha . lp Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. mar 2010 13:11

Haha, adrijanam, tudi jaz upam .

Z: sok rdeče grenivke in jabolka, pz kosmiči z lahkim jogurtom

M: dve jabolki

K: paradižnikova juha, hrenovka, zelena solata

V: polnozrnati rezanci z baziliko, olivnim oljem, česnom in malo parmezana; zelena solata

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

11. mar 2010 13:22

Jah, kaj pa vem..če bilo še kaj drugega nalezljivo bi bilo dobr, -manj apetita, manj pregreh.....bom že do jutri se mal skup sestavla. punce rada bi kupila "dobre" polnozrnate kosmiče- katero znamko naj vzamem? Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. mar 2010 14:12

Misliš navadne pz kosmiče (na primer ovsene, pšenične, ječmenove) ali take z dodatki (v obliki muslija)?

Slovensko Žito je pridobilo oznako 'ekološko' za svoje bio kosmiče pod znamko 'natura'. Meni so zelo všeč. Prodajajo se v rjavih vrečkah. Mislim, da imajo kvalitetne tudi v DM, znamke ne vem, morda je Alnatura. Vrečke so prozorne.

Če misliš na take z dodatki (pz kosmiči + suho sadje in oreški), ima Žito pod enako blagovno znamko (natura) polnozrnat sport musli, je v škatli zelene barve. Vsebuje polnozrnate kosmiče, oreške, suho sadje, sončnično seme, oslajen je z medom.

Če misliš pa na pz kosmiče v smislu 'flakes', sem našla doslej le znamki Kelloggs Optima in Kelloggs All-Bran. Ti dve sta zagotovo le iz pz kosmičev (All-Bran so otrobi). Saj sem že napisala, da 'vollkorn' oznaka ne pomeni nujno, da so vsi kosmiči v paketu polnozrnati, velikokrat so mešani in naslov zavaja kupca.

Zelo bom vesela, če katera lahko priporoči še kakšne druge kosmiče in izdelke.

 

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

11. mar 2010 14:59

tudi jaz uporabljam te kelloggs optima, sem pa videla od istem znamke - kelloggs tudi neke fibre al nekaj podobnega in prav tako piše da so iz polnozrnate moke in z suhim sadjem čeprav potem ne vidim neke razlike med Fibre in Optima... jaz sem poskusila pr ržene kosmiče...no ja če jih namočiš noč prej je še nekako užitni vendar prisegam na Kelloggse! :) (imaš občutek da grešiš ker so tako dobri ;)) Z: 2 pomaranči + probijotični jogurt M: kakav (upss:)) + pomaranča K: ješprenka V: ješprenka še enx (ne bomo stran metali:)) in košček 72% čokolade ;) marjanpn... hitro okrevanje ;) aja pa še nekaj...kako pijete sadne čaje? če jih sladkam z umetnim sladilom je ok? mirelca

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

11. mar 2010 15:46

Mirelca, men so Kellog's zakon, sam ne vem če so res po Montiju. So sicer dragi, a vredni svojga denarja, kot si sama napisala, da imaš občutek da grešiš. Tudi jaz prisegan nanje. Tulka, jaz bom najprej probala, tiste z musli varjanto, ker pz kosmiči ne vem če mi bodo šli dol po grlu. Jaz čaj, pijem brez vsega sladkorja, še limono stisnem notr, se na vadiš kot tisti, ki pijejo črno kavo brez sladkorja. Marjanpn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti