Jedilniki po montignacu

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

11. mar 2010 17:06

voda z limono Z: suhe marelice M: jabolko, hruška, mala banana K: kislo zelje brez vsega samo pečeno v pečici, kašnate klobase (jaz pa grešim z njimi, to je edino čemu se ne morem odrečti ) M: polnozrnat piškot, kapučino bs V: jogurt activia Meni so pa zelo dobri ovseni kosmiči, prelijem jih z lahkim mlekom, pustim, da v mikro zavre, malo pustim stati in so mi zelo dobri. Ali jih lahko jem tudi za večerjo?? Mislim, da ne...kajne? Čaj sem se tudi jaz navadila piti brez sladkorja, samo z limono. Navajam pa se na sojino mleko BS. Na splošno spijem čez dan veliko tekočine - navadne vode. Gaziranih več ne pijem (jih niti ne pogrešam), tudi tistega soka, ko ga zmešaš z vodo ne pijem že več kot eno leto. Zato pa grešim pri kašnatih ...ha ha ha . Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. mar 2010 18:01

Ovsene kosmiče z mlekom imaš lahko tudi za večerjo, sem prebrala v eni M knjigi.

tulka

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

11. mar 2010 18:53

Tulka, hvala za informacijo, vedno se lahko zanesem na tebe. Me veseli, da jih bom lahko jedla tudi za večerjo. Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. mar 2010 20:08

Moj edini pomislek pri Kelloggs in podobnih zadevah je, da gre za predelan izdelek, kar naj bi jim avtomatsko dvignilo GI. Prepričana sem, da imajo višjega kot običajni kosmiči. So pa res tudi bolj okusni.

Mayisa, hvala za oni namig (pred časom) o vodi z limono, tudi jaz sem se je sedaj navadila in je zelo osvežilna. Poleg tega pijem še navadno vodo in nesladkan čaj, zjutraj pa sveže iztisnjen sadni sok.

 

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. mar 2010 20:42

O, presneto, predelala sem M stran in našla podatek za Kellogg's All-Bran: GI je 50. In pri tem gre za izdelek iz otrobov, katerih GI je sicer 15! Lahko torej sklepamo o ostalih predelanih izdelkih

Pa še malo za info... kakšen GI imajo nekatere določene blagovne znamke:

Special K: 70

Mars, Snickers: 65

Nutella: 55

All-Bran: 50

Wasa rženi kruhki: 50

Wasa fiber (24%): 35

Sem pa našla nekaj lepega: vsaj dve bosta veseli. In sicer piše za kuhano rdečo peso naslednje: čeprav je njen glikemični indeks relativno visok (65), je njihova vsebnost čistega sladkorja nizka (cca. 5%). Tako zaužitje kuhane rdeče pese ne bi smelo opazno vplivati na raven sladkorja v krvi.

vir: montignac.com

Joj, punce, če preveč smetim po temi, kjer naj bi zbirale jedilnike, povejte, bom nehala.

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

11. mar 2010 21:35

O, ful dobro, pol je kuhana pesa manjši prekršek!? Drugače pa jaz imam ravno tako tiste natura sport mislije z oreščki in sadjem, še hči jih je, brez da bi preveč kritizirala :). Drugače pa mene sploh ne moti 'smetenje' - se več naučim od vas, ki ste že izkušene montijevke. Sem pa danes za kosilo pripravila PZ šmorn, pa nam ni bil preveč všeč. Tulka, kako ga pripraviš? Jaz sem ga morala 'oplemenititi' z marmelado, da smo ga pojedli :) - ga je pa vseeno zmanjkalo. MIZZI

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

12. mar 2010 7:04

Tulka nič ne "smetiš", jaz sem vesela takšnih dobrih informacij o Montiju, ki jih napišeš. Še več takšnih podatkov . Kje lahko kupim čičerikino moko? Danes grem v Tuša, bi znalo to biti tam?? Ali lahko iz nje naredim palačinke? Je to po Montiju? Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. mar 2010 9:23

Mayisa, v Tušu poglej na oddelek za zdravo prehrano. Mislim, da sem jo videla pri najboljšem sosedu. Mirelca, kje si jo ti kupila? Jaz sem jo v specializirani trgovini za zdravno prehrano. Palačink z njo nisem nikoli delala. Našla pa sem recept na strani http://www.diva.si/forum/viewtopic.php?t=7277:

Recept za palačinke brez jajc in mleka: - pirina polnozrnata moka - čičerikina moka (1 velika žlica) - malo radenske - sojino mleko - ščepec pecilnega praška - po želji ščepec soli - kokosova maščoba

Mizzi, kako si naredila šmorn? Nikoli ne bo tako dober, kot je iz bele moke in s sladkorjem. Ko ga delaš iz pz moke, moraš dati malo več tekočine in pusti ga nekaj časa stati - mogoče pripraviš maso že zjutraj in jo daš v hladilnik. Beljak vedno stepem, da je šmorn malo bolj puhast. Dodaš lahko pljunek ruma, itak alkohol izhlapi med pripravo. Tudi vanilija (ne sladkor, tista v prahu) izboljša okus. Vanilin fruktozni sladkor je sploh zakon za te zadeve (narediš sama tako, da daš v kozarec s fruktozo strok vanilije). Po moje bi tudi radenska pomagala.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

12. mar 2010 9:24

jaz sem čičerikino moko kupila v merkatorju vendar bi morala biti tudi v tušu... moja je od znamke biotop... na njej piše recept za palačinke brez mleka in jajc :) in mislim da je po montiju ;) tulka...tvojih ''smeti'' smo pa še kako veseli ;) mirelca

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

12. mar 2010 9:30

joj, Tulka, zdej mam pa pokvarjen dan, sem brala glede kellog's in GI. A je res tako? Ampak jaz se jim ne MOREM odpovedat, joj, sm kr žalostna. Zdaj grem jokat.... Marjanpn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti