Moj vrt

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

11. maj 2012 19:30

Čimprej jih poberi ročno, da ti ne bodo preveč ličink namnožili. Ličinke objedajo krompir.

martina

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

11. maj 2012 21:21

Ja,saj to bom storila-pa vendarle,ko bodo ličinke s kom škropite-če sploh?

lp

anibas

ursska  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1

12. maj 2012 14:21

)Pozdravljeni,

kar nekaj časa vas že berem, se poslužujem vaših koristnih nasvetov. Res ste GENIALNI.
Tudi sama sem najemnica vrtička, iz te moje zemljice bi rada čim več "potegnila", da ne govorim o užitku in neizmernem veselju.

Rabim nasvet, in sicer moja rukola je vsa "prestreljena"  ima polno luknjic na listkih, ravno tako rdeča redkvica. Po nasvetu vričkarskega soseda sem jo postrigla, ampak tisti črni hroščki kar nočejo stran. Poslužila sem se namočenih kopriv, gabeza, pa nič ne pomaga.

Prosim, kaj naj ukrenem, ker taka ni ravno apetitlih

Hvala!

Ob priliki pa "pripopam" sliko  še moje malenkosti od vrta.

Anibas, moji vrtni sosedje in jaz jih pobiram ročno, hrošče, listke z ličinkami pa potrgam stran, če niso preveč napadeni.

Prijazen, sončen pozdrav iz Nm

Bernika

 

ursska

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

12. maj 2012 14:39

Ursska pozdravljena tudi ti. Po mojih vrtičkarskih izkušnjak je rukolo najbolje imeti ves čas pokrito s kopreno. Sicer so listki malo pretegnjeni ampak luknjic pa ni.

micogica

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

12. maj 2012 16:27

Ličinke od koloradskega hrošča pobiram kar ročno.

martina

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

12. maj 2012 17:03

Hvala za odgovore-v ponedeljek grem v napad na hrošča.

lp

anibas

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. maj 2012 6:58

ursska je napisal/a:

)Pozdravljeni,

kar nekaj časa vas že berem, se poslužujem vaših koristnih nasvetov. Res ste GENIALNI.
Tudi sama sem najemnica vrtička, iz te moje zemljice bi rada čim več "potegnila", da ne govorim o užitku in neizmernem veselju.

Rabim nasvet, in sicer moja rukola je vsa "prestreljena"  ima polno luknjic na listkih, ravno tako rdeča redkvica. Po nasvetu vričkarskega soseda sem jo postrigla, ampak tisti črni hroščki kar nočejo stran. Poslužila sem se namočenih kopriv, gabeza, pa nič ne pomaga.

Prosim, kaj naj ukrenem, ker taka ni ravno apetitlih

Hvala!

Ob priliki pa "pripopam" sliko  še moje malenkosti od vrta.

Anibas, moji vrtni sosedje in jaz jih pobiram ročno, hrošče, listke z ličinkami pa potrgam stran, če niso preveč napadeni.

Prijazen, sončen pozdrav iz Nm

Bernika

 



ursska

Zelenjavo ti je napadel bolhač, to so mladički od tistih rdečkasto črnih hroščev. Jaz sem v trgovini kupila nek prah, ki naj ne bi bil škodljiv in potresla, drugača baje pomaga tudi pepel, sam jaz ga nisem imela.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. maj 2012 7:01

Jaz sem vam hotela poslati slikice iz mojega lepaga vrta, zelenjava je bila krasna, včeraj smo imeli točo in mi je vse zravnalo z zemljo, bo treba vse jovo na novo...

Od rož na okenskih policah so ostala samo polomljena stebelca, cvetovi in listi pa v miljon koščkih...



jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 13. 2012 07:02

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. maj 2012 7:42

Jade :( .

 

V tolažbo lahko povem,da pri nas že od pol sedme zjutra sneži :( .

 

 

K sreči imam zelenjavo več ali manj v rastlinjaku,škoda bo pa povsod drugod :(.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

13. maj 2012 8:31

Nič drugega ne bo pomagalo, kot, da bomo počasi nad vrtovi napeli protitočne mreže. Sama sem že stopila v akcijo. Lani je pri nas 3x tolkla toča, vsakič je naredila kar nekaj škode, samo vseeno ne toliko, kot pri tebi.

Jade, ne obupaj, saj bo zraslo na novo. Če hočeš sadike solate, ti jih lahko jutri mimogrede dostavim do L. Drugega trenutno nimam.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti