Moj vrt

nataska2  

član od: 12.7.2011

sporočila: 42

4. maj 2012 10:33

polabear,pa to zastirko daš,še predno pokukajo rastline ven,ali šele potem?

nataska2

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

4. maj 2012 13:06

Nataska zastirka je na gredah celo leto,se samo dodaja in obnavlja.

Ko hočem kaj posaditi samo odmaknem zastirko,posadim in jo namestim nazaj.

Imam tudi dvignjene grede delno brez zastirke,na katere sejem,ker se na zastirko tega ne da....

Bom enkrat slikal cel grunt

polarbear

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

4. maj 2012 18:52

Juhuuu, meni je lepo zalilo vse, kar sem posadila.

je pomagal .Sedaj še voluharja prepričam, da je to moj vrt, pa bo

jovita

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. maj 2012 19:45

No, vidiš, Jovita, meni, ki v tvoj predlog nisem verjela, pa ni nič zalilo.

Vidim, da bo potrebno upoštevati tvoje nasvete. Kolk dolgo si pa plesala?

rosie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. maj 2012 22:02

Preveč plsa lahko škodi (ali pa kak napačen korak). Pri nas je zalilo, a med dežjem je bila tudi toča, k sreči drobna in ne obilna, škode tako, k sreči, ni. Se je pa zgodaj začelo.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. maj 2012 7:11

pozdravljeni,

zanima me, ali je kdo med vami, ki se kaj razume na sejanje koruze?

Namrec, imam 3 kokoske in petelicka in sem si vtepla v glavo, da morajo jesti domaco koruzo, zato ze par let sadim tudi to.

Letos sem jo sadila zelo zgodaj, 1 aprila. Zaradi oblice  dezja ni vzklila.Tudi vrane niso bile v pomoc, to se ve.   Rezultat je  le tu pa tam kako rastlinica,  zato ne vem, ali je bolje, da manjkajoce dele dosadim, ali naj vse skupaj prekopljem in posadim na novo?

Pa se to: ali kdo ve, kje  se  kupi manjso kolicino zrnja...pri nas se v prosti prodaji dobijo  le vecje vrece,    tako da moram vsako pomlad  zrnje  sfehtati od kakega dobrsrcnega kmeta. Zato sem tudi tako sparovnaceprav nisem Gorenjka.

 

 

Moje  bodo hvalezne za odgovor.

lp lučka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. maj 2012 21:44

Hm, koliko semen ti je pa vzklilo? Če jih je vsaj 50%, je smiselno dosajevanje (pri nas so včasih delali tako, tudi zaradi varčnsoti, bi rekla, včasih so cenili stvari drugače, kot jih mi dandanes).

Sicer pa, nimaš kaj izgubiti. Pri tvoji majhni količini boš lahko morbitne zrele štoke pobrala prej kot ostale, četudi zdaj dosadiš večinski del njive. Koliko koruze pa potrebuješ?

Tole bi že bilo zate, pakirana po 1 kg. Po moje bi se dalo v vsaki Kmetijski zadrugi zmeniti, da ti jo naročijo, če le še ni pošla.

rimljanka

nataska2  

član od: 12.7.2011

sporočila: 42

5. maj 2012 22:03

polabear,hvala za pojasnilo :).

Slikice pa le rukni,me zeloo zanima. Lep večer še naprej :)

nataska2

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

6. maj 2012 10:56

Evo komplet grunt kot sem obljubil

Začelo se je kot hobi,končal bom pa kot zelenjavni tajkun

polarbear

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. maj 2012 21:51

Tole sicer ne spada med zelenjavni vrt, bolj med cvetlični, čeprav tudi to ni to - ampak, ne bodimo pikolovski, prosim ! Torej, moj problem: imam španski bezeg že tri leta, pa sploh noče cvetet! Ima kdo idejo, zakaj se tako mula?????

In drug problem: Smrek(c)a in brez(ic)a rasteta druga ob drugi in se že ovirata ("posadila" drugo ob drugo ju je mati narava, ljudje nismo imeli prstov vmes). Kaj mi svetujete: posekati brezo al posekati smreko ali pustiti materi naravi škarje in platno in (še tretja možnost) mogoče ostati brez obojega?

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti