Moj vrt

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

21. mar 2011 4:43

Jaz pa imam pod kopreno že zunaj solatko, pa špinačo in petršilj. Na prvo berivko računam v 2-3 tednih, če bo vreme ugodno. Sicer pa računamo, da bomo vrt posejali konec tega tedna, ko se malo zemlja posuši, prelopatano je , sedaj je treba še dobro pofrezati, da se razbijejo kepe zemlje in bo. Za začetek bomo posejali blitvo, korenček, še eno gredo petršilja, pa mogoče še eno gredico solate, pa gredo radiča - tržaškega solatnika, pa por (da bo za flance poleti), pa mogoče tudi že prvi nizki stročji fižol, kolerabico in še kaj.  Paradižnik, papriko, melancane, zeleno, zelje, ohrovt, kumare, bučke - pa ponavadi kupimo sadike in nasadimo ob prvem maju in potem pridno obdelujemo in čakamo na prve pridelke.  Pa na njivo smo posadili tudi zgodnji krompir.

Uspešno vrtnarjenje v letošnjem letu.

tedyka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. mar 2011 10:14

Kot sem že enem od prejšnjih postov napisala imam letos namen posaditi svoje prve jagode. Najprej sem imela nagledane jagode iz Živex-a, sedaj sem pa zasledila, da bodo od četrtka naprej zelo ugodno prodajali sadike jagod tudi v Lidlu. S sadikami iz Lidla nimam nekih posebnih izkušenj, zato me zanima, če se jih sploh splača kupovati ... mogoče je kdo celo že kupil sadike jagod ....

katjushka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. mar 2011 20:47

Po dvaindvajsetih  letih bom spet vrtnarila - škoda, ker to ni tako kot z znanjem plavanja ali kolesarjenja - ko enkrat znaš, znaš . Al pa tudi ni škoda, ker se prav fino zabavam in veliko novega sem že tudi zvedela, ko berem tale forum. Samo malo veliko je napisanega za en večer.In še računalništva se bom naučila - gredo sem kar na računalnik narisala

lp

cervus

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. mar 2011 7:20

elaphus je napisal/a:

Po dvaindvajsetih  letih bom spet vrtnarila - škoda, ker to ni tako kot z znanjem plavanja ali kolesarjenja - ko enkrat znaš, znaš . Al pa tudi ni škoda, ker se prav fino zabavam in veliko novega sem že tudi zvedela, ko berem tale forum. Samo malo veliko je napisanega za en večer.In še računalništva se bom naučila - gredo sem kar na računalnik narisala

lp



cervus

 

Jaz sem pri sebi videla, da kot najstnica nisem hotela stopiti blizu vrta, kaj šele kaj drugega, ampak če bi me pogledal sedaj - čisto nasprotje .... daleč od tega, da bi imela kakšna huda znanja, ampak imam pa veliko veselja z delom na vrtu in to je najpomembnejše .... se mi zdi, da te kar okuži in potem kar ne moreš nehat ....

 

Pa čim obilnejši pridelek ti želim .... 

katjushka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

23. mar 2011 7:42

elaphus, jaz bom tudi začela letos spet vrtnariti, po petindvajsetih letih. Me je kar malo strah, zdi se mi, da nič ne znam, čeprav sem si kupila nekaj knjig, pa vse poste tukaj sem prebrala. Vse prijatelje, ki prihajajo k nam, sem prosila, naj bodo prizanesljivi do mene in do izgleda mojega vrta. Upam, da nama bo uspelo, tebi in meni. rosie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. mar 2011 16:59

Jaz tudi, rosie, hehehe, držim pesti (kadar pa imam motiko v rokah, pa ne...)

lp

P.s. Aha, katjuška, tudi tebi hvala za lepe želje

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 23. 2011 16:59

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 22:31

rosie je napisal/a:
elaphus, jaz bom tudi začela letos spet vrtnariti, po petindvajsetih letih. Me je kar malo strah, zdi se mi, da nič ne znam, čeprav sem si kupila nekaj knjig, pa vse poste tukaj sem prebrala. Vse prijatelje, ki prihajajo k nam, sem prosila, naj bodo prizanesljivi do mene in do izgleda mojega vrta.
Upam, da nama bo uspelo, tebi in meni.

rosie

Če boš delala z ljubeznijo ti vsekakor uspe, vrt potrebuje samo to, ker le tako lahko opaziš vse in delaš pravilno.

Izkušena vrtnarka ti želi veliko uspehov

Lp



radiček

Sporočilo je spremenil(a) radiček dne 24. 2011 22:32

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

24. mar 2011 22:39

radiček, hvala za lepe želje.

rosie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. mar 2011 12:07

Eno vprašanje: smo obrezovali drevesa in odrezane veje smo zmleli. Zdaj nameravam to žaganje (čeprav to ni pravi izraz, ker ni žaganje, ampak zmlete veje - uh, kompliciram - kar preskočite to) uporabiti za zastiranje na gredah. Ali ima katera že izkušnje s tem? Se obnese?

lp

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. mar 2011 12:27

Lastnih izkušenj nimam, ampak v eni od svojih vrtnarskih biblij (Seymour?) sem njega dni prebrala, da so lesni odpadki sicer dobri za zastiranje, ampak da v procesu razpadanja začasno "požrejo" nekaj dušika in ga s tem jemljejo rastoči zelenjavi. Zato naj bi bili dobri za posipanje okrog okrasnih grmov (ki rastejo počasneje) in po potkah med gredami, na samih gredah pa ne. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti