Moj vrt

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. mar 2011 10:13

gimi je napisal/a:
Živjo!

Tudi jaz bom imela letos čisto svoj vrtiček .

Imam pa prošnjo, če mogoče kdo ve... Kje bi lahko dobila tele sadike jagod (po e-bayu jih pošiljajo samo v Nemčijo in Avstrijo)?

http://cgi.ebay.de/Erdbeerpflanzen-Florika-40-St

Hvala!

gimi

 

Jaz bom pa preizkusila sadike mesečnih jagod, ki jih prodajajo v Živex-u, cena za sadiko je 0,79. Piše, da so visokorodne, dobrega okusa in rodijo celo sezono.

 

Sicer niso ravno jagode na linku, mogoče pa kot alternativa .... 

katjushka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

16. mar 2011 15:11

Imam majčkeno gredico v polsenci/pol-soncu.

Kaj od vrtnin bi lahko uspevalo na taki gredici?

 

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

16. mar 2011 18:13

Na majčkeni gredici tako ali tako ni prostora za veliko veliih rastline. Če je to edina gredica, bi jaz posadila peteršilj, malo korenja morda, začimbe (tudi, če ne bodo najbolje rastle, bodo vsaj sveže in domače - šetraj, zimijan, majaron, luštrk, drobnjak, morda por ali dva, da imaš liste za v juho), pa nekaj solate. Slednjo lahko stalno nadomeščaš z novimi sadikami, ko prejšnjo poješ. če hočeš sejati tako, ki ne gre niti v ta hudi vročini v svet, kupi sorto CANASTA, se dobi tudi v naših trgovinah, ji lahko celo zunanje liste trgaš, pa rozeta lepo raste naprej. Dobiš kar nekja pridelka na majhni površini, pa še zelo okusna je. Na strani 87-88 te teme je nekaj o njej.

Saj, če je polsenca in je sušno, vroče poeltje, je tako ali tako OK. Če ni, pač ni. Nekaj bo že, v vsakem primeru.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

17. mar 2011 12:56

Hvala za odgovor. Začimbe imam v cvetličnih loncih in koritu, tako da jih ne bom sadila na gredico.

Nad solato nisem najbolj navdušena.

Bolj razmišljam o nečem, kot je blitva, ki jo lahko celo leto po malem trgam - po principu, kot je opisan zgoraj. Ne vem, ali je blitva primerna za polsenco. Kaj je še primerno za polsenco?

 

rdkapica

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 473

17. mar 2011 13:17

Dobila sem veliko sadik jagod. Ker v vrtu in njivici, ki sta ograjena ni ravno več prostora za gredo jagod, me zanima naslednje; ali srne pojedo sadike jagod ali ne? Gozd imamo in tudi srne vidim na 20 m, včasih še bližje. Imam gredo zraven hiše, ki pa ni ograjena.

Malo stran od hiše, bizu gozda, pa smo nasadili tudi maline. Kaj pa te, so tudi slastne za srne?

Kakšne so vaše izkušnje s tem?

Hvala za vaša mnenja.

gobica1402

Sporočilo je spremenil(a) gobica1402 dne 17. 2011 13:18

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

17. mar 2011 13:37

Mislim, da si lahko brez skrbi glede jagod in malin. Moja mama je tudi živela v bližini gozda tako da so srne večkrat obiskale njen vrt, pa se malin ali jagod še dotaknile niso, so vedno našle kaj boljšega za pod zob(solato, radič, fižol, blitvo.....take stvari)

L.P.

gerna

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

19. mar 2011 16:53

@gobica - tudi moj vrt je ob gozdu in srne mi pojedo vse, kar je možno. ampak malin mi še nikoli niso. mogoče, ker bodejo? čez jagode spomladi čez noč daj vrteks - bolj na ohlapno, ali pa tisto mrežo proti pticam. ker srne nam jagode tudi pojedo. https://sites.google.com/site/saskia02/

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

19. mar 2011 17:03

rdkapica je napisal/a:

Imam majčkeno gredico v polsenci/pol-soncu.

Kaj od vrtnin bi lahko uspevalo na taki gredici?

 

rdkapica
meni v pol-senci najbolj uspeva fižol. ker imaš majhen vrt, kupi visokega. jaz imam zelo rada takega, ki dela vijolične stroke (pri kuhanju ratajo zeleni). posadi ga tako, da bo na severni strani gredice, da ne bo še dodatne sence za rastline. če maraš kolerabo - ta tut dela v polsenci, ni tako hitro puhla in lesena. pa tudi ne zasede veliko prostora. drobnjak raste povsod, tudi v senci; kupi tudi flance pora, ne rabi veliko prostora peteršilj meni zaradi polsence in posledično hladnejše zemlje zelo pozno "ven pride" in vedno kupim sadike. 3-4 imam za celo poletje dovolj zelenja. https://sites.google.com/site/saskia02/ Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 19. 2011 17:05

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

19. mar 2011 19:14

Gobica, že dvajset let imam vrt in srne so dnevno na mojem vrtu, razen poleti, pojedo vse kar ni zaščiteno, jagod pa še nikoli, mislim da jih brez skrbi posadiš. Priporočam pa, da jih pokriješ z kopreno zaradi mraza in vlage, da se ti bodo bolje prijele. radiček

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

20. mar 2011 20:43

Jaz pa iščem malce čudno orodje za prekopavanje zemlje, oziroma okopavanje, razbijanje grud.... Sem ga zadnjič videla v sobotni oddaji Na vrtu. V bistvu sta dva večja močnejša ploska roglja, zanimivo orodje, da ne bom vedno  uporabljala motiko. Me zanima, če ima kdo izkušnje in kako se kaj obnese to orodje in kej se ga seveda da dobiti. Iščem po spletu pa mi ne uspe najti.

lipa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti