Moj vrt

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

2. nov 2010 10:19

Mislim, da bom to letos tudi naredila, saj je v naslednjih dneh še napovedano lepo vreme. pozdravček! baška

kozamurnik

sporočila: 2311

23. feb 2011 6:39

Kdaj je pravi čas za setev lončke? Rada bi posejala papriko, jajčevce in paradižnik. Lani mi ni uspelo, pravzaprav mi je zraslo le par sadik paradižnika, od ostalih dveh pa niti ena. Ne vem, kaj delam narobe? Posejala sem v podoglovat podstavek za rože, imela na toplem in vzdrževala vlažno. Seme ni bilo staro. murnik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. feb 2011 7:16

Jaz posejem v podolgovato korito za rože, sadike so vedno lepe. Ko že naredi liste, presadim po dve skupaj v lonček. Ko je čas, pa na vrt.

jade

šolarka  

član od: 22.2.2011

sporočila: 8

23. feb 2011 9:58

Jaz se pri vrtnarjenju ravnam po setvenem koledarju Marie Thun. V njem je letos primeren dan za sejanje plodovk 28.februar, 9.marec. Ker sejem več različnih vrst plodovk, jih sejem v manjše plastične lončke (lahko tudi v posode od sladoleda, skute, margarine,...). Sejem jih pazljivo-seme eno po eno polagam na poravnano prst, precej narazen. Ponavadi tudi preštejem koliko česa posejem. Potem seme prekrijem s tanko plastjo prsti, narahlo potlačim-poravnam in previdno zalijem. Potem postavim k oknu in pokrijem s časopisnim papirjem. Vsak dan pogledam, ali seme že kali. Ko se pokažejo prvi kalčki, papir odstranim. Rastlinice zalivam bolj malo in še to previdno-bolj pršim, da jih vodni curek ne poškoduje. Pikiram jih v posamezne lončke, ko imajo en par pravih listov. Vsako rastlinico posadim v zemljo do kličnih listov. šolarka

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

23. feb 2011 15:50

V nedeljo sem posejala v majhne lončke vsako seme posebej in sicer paradižnik,rdečo papriko,malancane,pekočo papriko in por. V en lonček sem posejala tudi baziliko,da jo bom imela na oknu za sprotno rabo. linolina

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

26. feb 2011 16:32

Pozdravljeni, mene pa zanima, če kdo slučajno ve, kje lahko dobim seme buče LA LUNGA DI NAPOLI. Dve leti nazaj sem kupila seme za probo, ker se mi je zdela zanimiva na sliki. Izkazalo se je, da je reeees okusna, ima ogromne plodove in dogo zdrži (smo jo svežo jedli do naslednjih bučk). Sedaj pa jo že dve leti brez uspeh iščem. No letos sem vsaj izvedela kako se imenuje. Še slika: http://agroalimentare.regione.campania.it/aree-tematiche/prodotti-tradi Lp, OleaSativa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. feb 2011 17:32

Mislim, da sem to seme videla v lokalni vrtnarski trgovini. Sama vedno kupim seme za buče hokaido, ker so dobre in dolgo zdržijo. kakšen okus pa imajo te? So bolj za sladko ali univerzalne? Lisa

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

26. feb 2011 17:46

Hmmm, bolj sladkaste... Če se prav spomnim so, ko so zrele malo kašaste in niso tako vodene. Lepo razpadejo in juha iz te buče je božanska. Jaz tudi obožujem Hokaido buče, ampak Lunga je v primerjavi z njo res ogromna in super je ker ima seme samo v spodnjem delu, ostalo pa je vse meso. Kje pa je tale tvoja lokalna vrtnarska trgovina? Letos se bom spet malo ipostavljala debelim pogledom v mojih lokalnih vrtnarijah, če pa jo imajo pri tebi mi pa prosim sporoči, se tudi v Prekmurje prpelem. Al pa dam za znamko Hvala Lisa! Si me razveselila. OleaSativa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. feb 2011 8:47

Bom šla še enkrat preverit. Javim. Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. feb 2011 14:06

Vsaj lani in predlani so imeli lepo izbiro semen v Eurogarden, tam v Podsmreki sem jih videla, ne bom sicer prisegla, da tudi to sorto, ampak ni greh preveriti. Sicer pa - spletni nakup.

Še to, ker jo ima firma Franchi v programu, je precej verjetno, da jo imajo kje pri nas, ker se ta semena kar najdejo. 



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 28. 2011 14:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti