Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

20. avg 2010 19:39

Ker nihče ne ve, kakšno bo jesensko vreme, odgovor ni mogoč, brihta. Sej ga v razmaku kakih 10 dni večkrat, pa bo vsaj ena setev za zgodnjo, katera druga pa za poznejšo rabo.

rimljanka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

20. avg 2010 20:28

ursula-ce je napisal/a:
Pozdravljene! Bom vprašala kar tukajle: rada bi naročila nekaj trajnic preko spleta pri Vrtnariji Golob-Klančič. Ker sem ne bi rada opekla, vas sprašujem ali ima katera že izkušnje z njihovimi trajnicami? Hvala in lep dan! ursula-ce
Jaz sem pri njih bila osebno in čeprav izgledajo njihove trajnice mizerno, so se dobro ukoreninile in jih že pulimo ven, ker so se preveč razrasle (po 4 letih)Po pošti sem tudi enkrat naročala in je bilo vse OK. Vendar je bolj fajn, da si sama izbereš sadike, saj je vedno lepše, ko najdeš kje kakšen lonček, ki je bolj natllačen kot drugi... ;) Staša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

20. avg 2010 20:48

stasafrank je napisal/a:
[

Jaz sem pri njih bila osebno in čeprav izgledajo njihove trajnice mizerno, so se dobro ukoreninile in jih že pulimo ven, ker so se preveč razrasle (po 4 letih)Po pošti sem tudi enkrat naročala in je bilo vse OK. Vendar je bolj fajn, da si sama izbereš sadike, saj je vedno lepše, ko najdeš kje kakšen lonček, ki je bolj natllačen kot drugi... ;) Staša

Mizerno zgledajo samo zato, ker so rastle NARAVNO, brez dodatkov pretirane količine hranil, pa rastnih hormonov, včasih malo v suši, malo so se morale matrat, pa......in so tako dobro prilagojene in se jim potem, ko jih presadiš "ne sesuje svet", kot se onim, ki jih, sicer krasne, čudovite, kupimo, vzgojene pa so bile v inkubatorskih razmerah.................

Me slednje mnogokrat spomnijo na mlade, ki jih doma preveč ujčkajo, pa jih prvi korak v realno življenje sesuje........ (pa ne me kregat, resno mislim)

rimljanka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

24. avg 2010 21:28

Kaj pa zdaj kaj sejete od solate. Jaz sem kupila neko endivijo, pa glavnato - sadike, pa ne vem kaj še naj posejem, da bo dolgo za jest. lp Tanjika82

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. avg 2010 21:34

Zdaj se lahko seje katerakoli solata, ki bo za jesensko rabo: vegorka, dalmatinska ledenka, ljubkja nska ledenka, posavka,.......saj jo bomo pojedli skoraj kot berivko. Pa radiči, sploh tržaški je zdaj za sejat, pa motovilec.... Tako ali tako je bolje, da so grede pone tega kot pa plevela. Kreša bi tudi bila, pa rukola, če jo jeste.

rimljanka

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

25. avg 2010 18:36

Kar bogato so mi obrodili feferoni, kam z njimi, zakaj so eni pekoči in eni ne.Zakaj pa mi ni obrodila paprika, ne vem. Malčica

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

25. avg 2010 18:51

Jaz feferone vložim po enakem receptu, kot papriko. Zadnja leta jih celo popečem na olju v teflonki in nadevam v kozarce, nato pa nadaljujem kot za papriko. Se mi zdi, da jim to da poseben okus. Če so mešani, pekoči in nepekoči, pa nič hudega, ko jemo vložene, so ravno prav "šarf". lp baška

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

25. avg 2010 19:01

baška je napisal/a:
Jaz feferone vložim po enakem receptu, kot papriko. Zadnja leta jih celo popečem na olju v teflonki in nadevam v kozarce, nato pa nadaljujem kot za papriko. Se mi zdi, da jim to da poseben okus. Če so mešani, pekoči in nepekoči, pa nič hudega, ko jemo vložene, so ravno prav "šarf". baška

Tudi jaz delam tako, letošnji so že vloženi. Res imajo poseben okus.

rimljanka

anuša  

član od: 12.6.2007

sporočila: 14

26. avg 2010 8:28

Za paradižnike, ki jih napade ponavadi krompirjeva plesen, pravijo, da pomaga bio sodin fungicid (5l vode, žlica-ne vrhana, rezana sode bikarbone, eni dajo tudi pecilni 3 kom, 2 žlici in pol katerega koli rastlinskega olja, baje da je repično najboljše, eno zlico naribanega otroškega mila brez dodatkov-kupiš v lekarni, sama sem dala zadnjič kar malo detergenta za pomivanje posode, se je prej stopilo). S tem špricaš vsakih sedem dni, ko se bolezen že pojavi, prej še potrgaš bolane liste in jih uničiš! Če potrgaš preveč listov pustiš nekaj zalistnikov za listno maso, vendar jim odstranjuješ cvetove. Da se sestavine ne ločijo posodo večkrat pretreseš. Jaz sem letos že dvakrat špricala in zgleda, da bolezen miruje. Menda pomaga tudi za sivo plesen. anuša

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

5. sep 2010 9:45

V enem od prejšnjih zapisov sem se hvalila, da letos nimam kolordskega hrošča na krompirju. To se mi še ni zgodilo v vsej dolgoletni praksi.Včeraj pa sem poslušala na radiu Slovenija 1. programu pogovor s prof. Borutom Štrukljem, ki se med drugim ukvarja tudi z genetiko. Povedal je marsikaj zanimivega, med ostalim tudi, da je krompirju že dodan gen, ki uničuje koloradskega hrošča s tem, da mu zakrnijo organi za prehranjevanje. Potem pa mi je kanilo, mogoče sem tudi jaz kupila tako genetsko spremenjeno krompirjevo seme? Kupila sem "karlingford" in "sante" ali "desire" (ne ločim ju). Kaj se vam zdi pametne glavce, je to mogoče?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti