Moj vrt

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. mar 2010 9:43

Tudi jaz sem letos začela. Imela sem namen poosejati tudi papriko, vendar sem po lanskih izkušnjah prepozna, tako da sem v korito posejala 3 vrste paradižnikov, brokoli in jagode. Ravno glede zadnjih pa bi vas povprašala po izkušnjah... koliko časa kalijo, kdaj jih prepikiramo, ali lahko že letos pričakujem kakšen sadež.... nikoli jih še nisem imela ne na vrtu, ne v koritu, sploh pa jih še nisem nikoli sejala, tako da sem tu bolj mrzla. katjushka

kstendle  

član od: 29.6.2007

sporočila: 6

3. mar 2010 16:43

Živjo Mene pa zanima, če obstaja kakšna spletna stran/spletna trgovina, kjer lahko naročiš semena/sadike različnih rastlin (predvsem zelenjave in začimb, zelišč). lp kstendle

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

3. mar 2010 16:46

V tujini kolikor hočeš.....

rimljanka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. mar 2010 17:19

Na mojem vrtu je pa sedaj skopnel sneg. Tako smo se veselili radiča, ki mi ga je od jeseni ostalo še precej, a sem ga nabrala le za dvaktrat. Nekaj mi ga je zgnilo, večina pa ga je pojedel voluhar. Teka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. mar 2010 18:12

Teka, za vse mora biti dovolj! Nic se ne sekiraj, se je voluhar lepo zdebelil, bo pa macek zadovoljen, ko bo s toplega stanovanja na sonce presedlal. Noz v roke, pa po regrat! fresh

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. mar 2010 20:48

Meni je ostalo od jeseni na vrtu kar precej motovilca, ki ga nabiram in pripravljam skupaj z regatom. Zanima me, če katera ve zakaj ta zelenjava nima nobenega sovražnika. Nobena žival ga noče jesti, kaj le ima takšnega v sebi?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

3. mar 2010 21:00

Ga nisi nikoli povohala, vikica, ko je malo uvel? Diši enako, samo manj intenzivno kot zdravilna špajka, baldrijan. Konec koncev nič nenavadnega, je njegov bližnji sorodnik (dva rodova iste družine). Najbrž so te sestavine "krive". Rastline se pač na tak (in še kakšen) način branijo pred plenilci, zajedlaci, drugimi rastlinami...

Sicer pa, malo ga že objedo poži, vsaj jaz tu in tam to opazim. Podzemne živali ga ne, ker ima le tanke korenine. Srne bi ga, po moje, pa ovce, zajci.... Še tole: moram reči, da besede sovražnik ne maram v povezavi z odnosi med živimi bitji. Nobeno živo bitje ne sovraži drugega (izjema je človek). Boljši izraz je plenilec, recimo.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. mar 2010 21:22

Samo kot zanimivost - srne so mi obžrle CEL grm japonske trdoleske - samo na koncu vej je ostalo po par listkov!!!!!!

lp

cervus

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

3. mar 2010 22:27

V tem mesecu začnemo sejati semena v korita? Paprika paradižnik ! BISERKA55

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. mar 2010 6:09

kstendle je napisal/a:
Živjo Mene pa zanima, če obstaja kakšna spletna stran/spletna trgovina, kjer lahko naročiš semena/sadike različnih rastlin (predvsem zelenjave in začimb, zelišč). lp kstendle

 

Kar nekaj jih je tudi v Sloveniji, čeprav z  manjšo izbiro. Vtipkaj v iskalnik "prodaja semen"  ali "ponudba semen"   ali "eko semena"  . Tudi sadike  prenekatere vrtnarije prodajajo preko spleta. Vmes so tudi take (ena sigurno) , ki rastline vzgajajo doma, v običajni vrtni zemlji in so zato bolj prilagojene za nadalnjo rast v naših pogojih.

 

 

 

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti