Moj vrt

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2010 11:03

Meni se pa letos zdi zemlja še mrzla ko strup! In bom še kar nekaj časa počakala, predno bom kaj vanjo potaknila! Zadnje zaplate snega so mi izginile komaj pred dvema dnevoma.

lp

P.s. Jasna1, veterr pa naj kar piha, saj je marec sušec in se zemlja mora osušiti

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 20. 2010 11:05

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

21. mar 2010 13:57

Včeraj sem posadila sadike solate in jih pokrila. Sem pa posejala v lonček papriko, feferone in malancane že 17.2., pa ni še nič obzelenelo, res pa sem imela lončke na oknu v spalnici, kjer nič ne prižigamo radiatorja. Mogoče je bilo premraz? Sem pa čisto za štos (letos bom prvič vrtnarila) v lonček posejala še eno solato in por, postavila na polico v dnevni sobi in po 4-ih dneh mi je vzkalila solata, po 10-ih dneh pa por. Ali je še kaj upanja za mojo papriko, malancane, feferone, ker čudno se mi zdi, da bi bila vsa semena slaba. Lep pozdrav linolina

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

21. mar 2010 14:02

Jasna 1,s čim prerahljaš zemljo? BISERKA55

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

21. mar 2010 15:02

Tanjika82 je napisal/a:
Namen imam posadit tudi bučke (cukete) ima morda kdo izkušnje z njimi vtopli gredi?
Za bučke je še prezgodaj. Maja ali junija vrži par semen za kosem vlažne vate, ko vzklijejo jih posadi na vrt. Razdalja med semeni naj bo 60-80 cm, ker se precej razrastejo. linolina, jaz sem papriko sejala precej bolj pozno, mislim, da 5.3., pa imam sedaj 3 cm visoke rastlinice. Imam jih na okenski polici na vzhodni strani, radiator pa vedno odprt. Zemljo sem vsak drugi dan malo zalila ali poškropila. brucella

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. mar 2010 22:24

Elaphus, prav, pa naj piha, če že mora :)

Biserka55, zemljo prerahljam s trizobo "grabljo" (Gardenina, majhna, ne eni strani je motika, na drugi pa "grablje"), z njo češem po zemlji, tako odstranim plevel in zemlo prerahlam. Prekopavam že nekaj let ne, odkar sem v knjigi o biovrtnarjenju prebrala, da je to povsem brezveze in da porušiš naravno ureditev plasti zemlje

jasna

Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 21. 2010 22:25

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

21. mar 2010 22:42

Jasna, zanima me, s čim gnojiš svoj vrt, saj je veerjetno ob uporabi hlevskega gnoja, prekopavanje nujno?

rrr

kozamurnik

sporočila: 2311

22. mar 2010 6:32

jasna1 je napisal/a:

Biserka55, zemljo prerahljam s trizobo "grabljo" (Gardenina, majhna, ne eni strani je motika, na drugi pa "grablje"), z njo češem po zemlji, tako odstranim plevel in zemlo prerahlam. Prekopavam že nekaj let ne, odkar sem v knjigi o biovrtnarjenju prebrala, da je to povsem brezveze in da porušiš naravno ureditev plasti zemlje

jasna [sreca]

Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 21. 2010 22:25
jasna1, ali to pomeni, da zemlje ne prelopatiš in prekoplješ? Kako pa potem vkoplješ hlevski gnoj? Ali ni zemlja zbita? Mi imamo bolj ilovnato, pa ne vem ali bi se to obneslo in ali je kaj na tem. To me res zanima. murnik

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. mar 2010 6:44

Saj nisem jasna prva, poskusim pa lahko odgovorit: pri tem sistemu se posnemaju gozdna tla. Tudi v gozdu se nič ne koplje pa je zemlja rahla in vse lepo raste. Po zemlji se ne hodi in tako ni " zbita "( vrt se uredi v gredice in se po zemlji ne hodi ). Kozamurnik, ko se zemlja za vrt obdeluje nekaj časa in redno gnoji ( ma gar s kompostom ) čez nekaj let nastane " prava vrtna zemlja ", brez pridiha po ilovici ( če je res zelo ilovnata, lahko se primeša mal finega peska ). Predvidevam, da bi tako nekak odgovorila jasna prva.

ežoj

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

22. mar 2010 7:26

Moj vrt je tik pod električnim daljnovodom. Nekaj ljudi mi je že reklo, da naj ne mislim, da jem zdravo zelenjavo, spomnim pa se neke odaje na TV, kjer so govorili o zelenjavi, na kateri je možno izmeriti elektromagnetno sevanje, če je rastla po el. daljnovodom. Kaj mislite o tem? Je zelenjava v trgovini res bolj zdrava kot takšna, ki raste v pogojih v mojem primeru? kara

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2010 8:18

Točno tako ežoj, hvala :)

Jaz sploh ne gnojim... Vrt smo uredili v nekakšnih "koritih", v katere smo na začetku nasuli tudi zemljo iz gozda. Vrt imamo ga šele par let, vendar vsako leto dodamo kakšno gredico, tako lepo je videti, da ti nekaj uspeva! Tako bomo letos prvič gojili tudi krompir. Tako me že mika, da bi kaj sejala, sadila, da resno razmišljam, da bi za naslednjo zimo uredili toplo gredo :)

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti