Moj vrt

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. feb 2010 12:24

Pri nas pa sneg izginja, meni pa rasejo sivi lasje. Vse, ampak res VSE (travnik, okrog na novo posajenih sadnih dreves (brez žičnatih košar okrog korenin), med tulipani ... skratka povsod) je razrito od voluharja. Srce me boli, ko to gledam, in ne vem, kako naj zaščitim rastline. Lani voluharja ni bilo, tudi prejšnja leta baje da ne, letos pa ... Kar pogrezaš se, ko hodiš zunaj, saj je vse prepredeno z rovi. Razmišljam, kako se ga znebiti. Brala sem po internetu, metod je ogromno, ampak je, ker ni nobena zagotovo uspešna. Se voluhar ne da kar tako. sara

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. feb 2010 12:37

sara.vidmar, malo pobrskaj po forumu, o voluharju smo že veliko govorili in našla boš precej idej. Tudi sama imam z njim velike težave.

tulka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. feb 2010 12:49

Tulka, ravno sem prebrala vse razprave o voluharju tudi tukaj na kulinariki. Metod ogromno, res uspešna nobena, potem pa daj. sara

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. feb 2010 13:55

Ni rečeno, da je bil voluhar, pri nas včasih razrijejo miške, da se tudi trava  kar udira.

Na novo posajena  drevesa pa je najbolje posadit v žičnate košare. Mi jih sami naredimo iz rabit mreže.

Lijana

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. feb 2010 14:20

Lijana, ko bi le bilo res! Pa se bojim, da ni. Tudi mi smo jeseni in lansko leto debatirali o teh košarah. Pa smo si rekli, da niso potrebne, ker voluharja tu tako ali tako ni. Ja, to smo zadeli! :( sara

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

24. feb 2010 20:43

na vikendu imam precej velik vrt, ki pa ni ograjen, zato je vedno bolj nepravilne oblike, ker ga zarašča trava. Imam tudi probleme s hudourniki in odnašanjem zemlje , ob poletnih nevihtah, ker vrt ni na ravnem terenu, ampak v hribu. Marca mi bodo pripeljali dodatno zemljo, ki jo bom dala na vrt, vendar bi ga rada prej uredila. Razmišljam o terasah s katerimi bi rešila neraven teren, posamezne gredice bi ogradila z lesenimi palisadami, vendar je njihova življenska doba verjetno zelo kratka. Prosim za vaše nasvete. Rada bi imela čimbolj naravne materiale, ker je tudi hiša narejena v tem stilu. atic atic

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. feb 2010 22:03

Strmina zna biti velik problem...ampak ce je volja in veselje do dela, se naredi marsikaj. Tudi ce nisi od stroke in nikoli nisi imel vrta. Najenostavneje se je seveda obrniti na strokovnjake, ti naredijo vse, z malo srece tudi dokaj strokovno. Ampak car vrtnarjenja je v tem, da se ucis, delas napake, preizkusas, se veselis, pa zopet jezis na macke, pa zajce...tudi tiste krscene... pa mora biti ta prava za sajenje... itd.itd. Prilagam link( ce morda ne razumes jezika, konec marca na strmem terenu razen nekaj obstojecih sadnih dreves in suhe trave ni bilo nicesar) ampak z voljo in delom je lastnik do jeseni imel marsikaj pokazati... Morda celo dobis kako idejo-vsaj za zacetek. http://giardinaggio.efiori.com/forum/orto-aromatiche-e-spont lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 24. 2010 22:04

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

24. feb 2010 22:10

atic, težko jih je dobiti, a stari železniški pragovi so zelo, zelo zdržljivi, .... in lepo izgledajo.

rimljanka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

24. feb 2010 22:18

Lepo prosim za nasvet, kako naj se znebim strun. Že dve leti mi prevrtajo veliko krompirja. Baje jim zima in mraz nič ne škodita in jih je vsako leto več. Rimljanka, ti boš ziher vedela! buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

24. feb 2010 22:19

Hm...se bojim, da tako, da bo treba uporabiti kak strup, stopi v ustrezno trgovino in se pomeni. Strune so res lahko huda nadloga. V prsti ni zime in mraza, res jim ne škodi, buča.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti