Moj vrt

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

6. okt 2009 12:51

sem našla en cenik na nemski spletni strani, kjer prodajajo ta slavni Zitronenmajoran, ki pa ima tudi sledeče latinsko ime: Origanum vulgare var. Citrata. Očitno gre za gojeno vrsto majarona z vonjem in okusom po limoni. Poznamo tudi citronsko meto, pa citronski timijan, meliso, alojzijo in očitno imamo sedaj tudi citronski majaron :) lp jasna

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

6. okt 2009 19:59

Kaj vse ne obstaja! Jaz pa sem našla pomarančevo (Mentha x piperita var. citrata 'Orange') in limonino meto (Mentha x piperita var. citrata 'Lemon'). ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

6. okt 2009 20:20

katjushka je napisal/a:
Vem, da bo rimljanka odgovorila, kaj je na sliki, vendar imam tudi jaz zasajeno nekaj takšnega kot je na sliki. Kupila sem ga pa pod imenom citronski timijan in ne majaron. Rimljanka.... ?? katjushka

Na kateri sliki?

Ja, timijani z vonjem po limoni obstajajo, se strinjam. Imam enega tudi doma., Običlajno imajo pisane liste, zelene z rumenkastimi deli.

Origanum ni majaron, ampak dobra misel, origano. Napačna raba slovemnskega imena, dokaj pogosta reč, sploh pri vrtnarjih.

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. okt 2009 21:23

Ko smo ravno pri tem, kakšna je razlika med jedilno konopljo in tisto, ki je  skoraj povsod ilegalna?

Zadnjič sem dobila čokolado, ki je imela na ovitku narisano konopljo, pa je na moje razočaranje, vsebovala samo semena jedilne konoplje. Sem že mislila, da bom to ilegalno zadevo prvič poskusila.

 

Vanja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. okt 2009 23:15

Pol bi pa bila takole zelena kot sta tisti dve ikonci na koncu tvojega posta. Hehe, mogoče pa rimljanka kaj ve. Strogo strokovno, se razume! Sem malo nabrita danes, da ne bo kake zamere. Sem se s cepkanimi paprikami zadevala. fresh

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

7. okt 2009 8:57

Če smo že natančni je majaron v latinščini Origanum majarona. Majaron ali pa dobra misel imata isti priimek, samo imena so drugačna :) jasna

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

27. okt 2009 16:21

Pozdravljeni! Spet imam eno vprašanje! Na vrtu mi je letos kljub temu, da sem začetnik vse lepo uspevalo, tudi z vašo pomočjo. Zdaj pa me zanima, če je možno zdaj kaj saditi oz. sejati v toplo gredo in kdaj je to potem primerno za uživanje? Hvala vsem in lep dan! Tanjika82

kozamurnik

sporočila: 2311

4. nov 2009 6:04

Tanjika82, mislim, da novembra lahko še seješ motovilec, če je le dovolj toplo in sončno. Na vrtu mi je ostalo kakih petnajst zelenih paprik. Ker niso dozorele ne vem ali jih lahko porabim? Ali je pomembno, da se obarvajo, ali jih lahko vseeno jemo,tudi ko so še zelene? Hvala vnaprej. kozamurnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

4. nov 2009 6:39

kozamurnik je napisal/a:
Na vrtu mi je ostalo kakih petnajst zelenih paprik. Ker niso dozorele ne vem ali jih lahko porabim? Ali je pomembno, da se obarvajo, ali jih lahko vseeno jemo,tudi ko so še zelene? kozamurnik

Saj je ja povsem običajno, da jemo zelene paprike. Če le še niso grenke, naj vam teknejo.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti