Moj vrt

kozamurnik

sporočila: 2311

4. nov 2009 6:53

Res hvala-nisem bila prepričana. kozamurnik

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

5. nov 2009 8:14

Ežoj, šele danes sem zasledila, da si me daleč nazaj spraševal ali imam vrt ali njivo. Imam svoj vrt, krompir in čebulo pa sem posadila na mamino njivo. Niso mi pa uspele hokaido buče. Naredile so cvet in za mandarino velik plod, potem je pa kar odmrla. Zakaj? Zanima me tudi zakaj se mi je kamilica po prvem obiranju posušila? Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

5. nov 2009 18:26

Teka je napisal/a:
Zanima me tudi zakaj se mi je kamilica po prvem obiranju posušila? Teka

 

Ker je enoletnica in je to normalno.

rimljanka - zasebno mnenje

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

18. nov 2009 11:02

[citat=--kozamurnik--]novembra lahko še seješ motovilec, če je le dovolj toplo in sončno. kozamurnik,jaz sem ga zadnjič tudi posadila-bilo je enih 15 stopinj zunaj,pa me samo zanima,če ga bi bilo dobro pokrit,ali naj kar odkritega pustim? tasyka 2

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

18. nov 2009 11:14

Mene tud zanima, ali je boljše motovilec pokrit. Kakšne izkušnje imate s tem? Sicer pa vem, da preživi tud pod snegom in da mu ni hudega. A mu mogoče bolj paše, če je pokrit z vrteksom? Sy

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

18. nov 2009 11:41

Jaz ga vedno pokrijem in sicer imam tako manjšo prenosno toplo gredo, veliko cca. 2x3. Je iz pvc materjala in se mi super obnese tako, da ga celo zimo brez problema nabiram, tudi če zapade sneg. L.P. gerna

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

18. nov 2009 13:59

po moje je topla greda malo drugače,kot če bi ga tako na prostem posadila-ne vem :S eni pravijo,da je boljše če pokriješ,spet drugi da ne tasyka 2

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

18. nov 2009 15:11

Za motovilec je odvisno od sorte, ene malo bolj prezimijo drugih. Jaz ga nikoli ne nepokrivam. Pokriješ ga samo v primeru, če je že v jeseni dovolj zrastel in ga želiš čez zimo nabirat. lp, Simona Simona

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

23. feb 2010 21:25

Pozdravljeni! Glede na to, da se je zunaj nekoliko otoplilo, me zanima, kdaj boste začeli z delom na vrtu in kaj boste najprej sejali? Sama že komaj čakam, da se začne delo na vrtu in s tem obiranje pridelka. Kdaj in kako pa posadite čajoto? Prijateljica mi jo je lani dala, jaz pa sem jo prihranila, zavila v časopisni papir, sedaj pa že nekaj časa kali - kaj pa zdaj? Lp Tanjika82

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

23. feb 2010 22:07

Ohh. Blagor vam, mi smo še globoko pod snegom. Sicer pa bomo začeli takoj, ko bo zemlja vsaj malo osušena. Komaj čakam, da se malo razgibam s štiharico (sedaj kidam le sneg).

Semena bodo več ali manj enaka kot lani. Ker vrt ni ne vem kako velik, se bom omejila predvsem na zelenjavni del in to je: najprej bo šla v zemljo zgodnja solata, pa berivka, rukola, korenček, blitva, stročji fižol, dišavnice (mmmm), malo kasneje pa še sadike kumar, buč (raznih), paradižnikov, paprik, feferonov, še malo kasneje pa zelje (tudi rdeče), brstični ohrovt, radič  (štrucar.....), endivija, motovilec. Od novosti pa bom pa letos posadila nizek fižol sivček, ki sem ga kupila pri branjevki - upam na uspeh. (SLO je bila dežela fižola, sedaj pa ga uvažamo z vseh koncev in krajev, sramota). 

Čajote še nisem sadila.  Sem malo poguglala in videla, da gre za plodovko, ki je po mojem mnenju podobno kot kumare, potrebna opore.  Mogoče kalečo sadiko najprej posaditi  v manjši lonec. Sama kako sadiko prej posadim v lonec, kasneje pa na vrt, vendar plodu ni veliko prej kot iz semen, ki jih posejem direktno na vrt.  Smo malce višje (cca 600 mnv), čeprav v osrednji Sloveniji, pa kar dolgo čakamo na suho vreme. 

mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti