Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

1. jul 2009 20:51

Poskusi, škodit rastlinam po moje ne more, živalim pa upaj, da bo. Vir v tvojem zadnjem zapisu je zanelsjiv, poznam avtorja, že dolgo in dobro. Je na netu dobro, da poznamo zanelsjive vire. No, Zaplana.,net je tak vir, pa kamniški vrh, pa foto.biologija.org, pa.....Hlasek....če naštejem kar tako, seveda govorim o rastlinah (in nekaj o živalih).

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. jul 2009 21:29

Evo, kupila knjigo, sem pa morala prav spomniti prodajalko, da je s kartico pol cenejša ("ku je znejžana?"). Res fajn knjigica, in strašno poceni, ampak mojih gostov ni notri. Sem pa pri listnih ušeh videla, da piše, da obstajajo rumene, zelene in črne. Na sliki so pa tudi rdeče, samo malo drugačne :) Zdaj pa res več ne vem... Farbenblind pa nisem, sem prej mojega naterala, da je moral pogledat in povedat, katere barve so. Tudi on pravi, da so rdečkaste. Bom pa jutri poskusila še z milnico, baje to tudi pomaga. 20 ml milnice ali detergenta za posodo (sprašujem se, če bo Frosch v redu, glede na to, da je kao ekološki, hehe) in liter vode. Bom poročala, kako bo. Knjiga je pa res fajn, hvala za nasvet, Rimljanka. RadaJem

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

1. jul 2009 21:45

Meni se je pa preslica razpasla na skalnjaku, pa je s puljenjem ne morem zatreti. Škropiva se nisem poslužila, ker imam posajene grmičke, trajnice in enoletnice. Ve katera, kako bi se je znebila, ker je je iz leta v leto vedno več. Zdenka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

1. jul 2009 21:57

Za uši pomaga če rastline zalijemo z namočenimi cigaretnimi ogorki. Jaz sedaj vedno, ko sadim rože v korita razvijem en cigaret, tako da je samo tobak in zmešam z zemljo. Od takrat nimam več problema z ušmi, za zelenjavi pa še nisem poiskusila. Vzeti pa je treba tiste cigarete, ki imajo bolj močan tobak (jaz uporabljam kar fileter 57). Pa da še to povem, da sploh ne kadim, za rastline pa kupim cigarete. reza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

1. jul 2009 22:07

RadaJem, uči se pogosto barvno prilagodijo (vsaj nekatere vrste) rastlinam, na katerih so. Po moje je še vedno najbolj verjetno, da imaš uši na tvojih rastlinah. Čeprav bi lahko bili bolhači, ampak, to so hroščki in niso prozorni. Res nimam ideje, kaj drugega bi lahko bilo. A fotogrfirati pa ne moreš?

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. jul 2009 22:59

..........sem prej mojega naterala, da je moral pogledat in povedat, katere barve so. Tudi on pravi, da so rdečkaste.

RadaJem, kako si to naredila, a si ga ena dva dni fehtala naj gre pogledat kakšne barve so uši, ko je končno pristal, si vprašala: a ne da so rdeče?, na kar on dgovori: seveda draga.

rimljanka, pomeben podatek pri dentifikaciji si spregledala: imajo kosmato rit.

ežoj

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. jul 2009 23:02

I wish. Moj fotkič še mega kobilice ne zmore ostro slikati. No, saj po svoje me tole zabava - imam malo več veselja kaj prebrati o rastlinah, sem namreč čisti zelenec (no pun intended) v vrtnarjenju. Jutri bom torej šla v napad z milnico, če so res uši, se bodo verjetno preselile. Če pa ne, bom pa mogoče še s čiki poskusila. Itak mi je šla že vsa rukola v cvet in mi je to bolj eksperiment kot kaj drugega :) RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

1. jul 2009 23:12

ežoj je napisal/a:

rimljanka, pomeben podatek pri dentifikaciji si spregledala: imajo kosmato rit.ežoj

Kolikor vem, žužki nimajo riti, tako da........hm, hm, hm..... kaj pa ti meniš, katere živalce so to, ežoj?

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti