Moj vrt

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jul 2009 15:07

A je kdo spraševal za raštiko. Evo:.

Zgodilo se mi je, da so se mi zamešale sadile raštike, kodrolisnega ohrovta in listnega ohrovtaŠele zadnjih par dni se ločijo med seboj, kot je videti na sliki. Na sliki je tudi videti koliko mi je fižola " ven prišlo " ( sadil pa dvakrat ). Danes posadil tretjič.

ežoj

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. jul 2009 15:48

MamaF, takole pa zgleda moja raska(zraven je pa krompir,ki pa ne raste v zemlji, ampak v senu,hehe),hvala! lp

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

5. jul 2009 19:21

Kdaj se pa korenje pobira? Sejala sem ga aprila med čebulo, je rumena sorta, na paketku je označeno da šele oktobra. Zelenje ima bujno, zeleno, ko sem ga izruvala je pa švoh slika Teka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. jul 2009 1:36

Ežoj in Lučka52, povejta svojim rastlinicam, da jim mamaF pošilja . Super vrtnarja sta oba! Hvala za sllikice!

Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

6. jul 2009 8:06

ežoj, tvoj rumenočrtasti žužek je še mladič, ko bo odrsatel, bo rdečečrtsat. Stenica, ki ima ZELO rada zelje in sorodstvo. Žal za nas.

Tukaj imaš link do nh obsežnega sorodstva, meni ene take rjave, z dolgimi tipalkami dečlajo družbo pri obiranju malin, te rdečečrtaste pižamrke pa na kolerabi 8zelja letos nimam). No, tudi redkvic se ne branijo. Ljubojo pa najbolj liste.

http://www.naturephoto-cz.eu/heteroptera.html

Še nekja v slovenščini (v besedi in sliki): http://www2.pms-lj.si/heteroptera/

Bo za prvo silo?

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

6. jul 2009 8:09

teka, rumeno korenje potrebuje veliko časa, da naredi korene. Pa še pregosto ne sme biti. Moj rdeči korenček je bil sejan 26. aprila, pa ga že kake 3 tende pobiram, so prav lepi korenčki.....s puljenjem delam prostor drugim.

rimljanka - zasebno mnenje

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. jul 2009 14:34

Hvala rimljanka Teka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. jul 2009 14:58

rimljanka je napisal/a:

 

Še nekja v slovenščini (v besedi in sliki): http://www2.pms-lj.si/heteroptera/

Bo za prvo silo?

rimljanka - zasebno mnenje

Rimljanka s tole odlično stranjo si pa še meni, amaterski ljubiteljici insektov (no, ja ne ravno v velikih količinah na mojem vrtu), popestrila dan! Hvala!

Torej, Ežoj, sva midva nekako sinhronizirana, kar se stenic tiče (kot pravi Rimljanka, je torej na tvoji sliki podmladek tistih  dveh uživačev na moji sliki).

Mojca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jul 2009 20:47

E *ebiga mamaF. Tisto sliko sem slikal na listu sončnice, sem si mislil, " lejga prijatla, mi je prišel pomagat pospravit škodljivce "( v eni moji knjigi piše, da je večina žužkov koristnih ), res sem jih več videl na kapustnicah, nisem pa mislil da so vegetarijanci, po videzu se mi zdijo hudi.

Pa, mimgrede, kaj je bilo s tistim žužkom, ki ima kosmato r... kar koli .

A ja, še to: danes pojedel prvi brokoli.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti