Moj vrt

neznan uporabnik

24. jun 2009 22:54

Pa saj tudi tista dva zrela paradižnika nista taprava.. japaja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

24. jun 2009 23:05

Kaj bi mi brez ežoja!!! Ognjič

neznan uporabnik

24. jun 2009 23:11

Hihi, je pa res en ! No, mu pa banane v ozadju lepo uspevajo, to pa! japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jun 2009 3:06

Ežoj, tamle na paradajzu maš en zalistnik za odščipnit...

tulka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. jun 2009 20:29

Sy je napisal/a:
RadaJem, če so rdečkaste "uši", so to mogoče rdeče pršice. Če se preveč razmnožijo, naredijo na spodnjo stran listov čisto tanko pajčevino. Rastline potem propadejo. V preteklih letih sem imela z njimi probleme na balkonu. V trgovini se dobi nekakšno bio škropivo, ki je na osnovi olja, s čimer moraš dobro poškropiti celo rastlino in deluje tako, da pršice zaduši. - v primeru, da jih je res veliko. Preveri, če se zadržujejo na spodnji strani listov. LP, sY
Ja, na spodnji strani listov so, pa vsak dan več jih je. Ali obstaja kakšno naravno sredstvo? Bi pomagalo, če malo poškropim z emulzijo olja in vode? Verjetno bi bilo najpametneje, če bibe skupaj z listom odnesem v trgovino, da mi bodo pravilno svetovali. RadaJem

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. jun 2009 20:50

Ežoj, kje se dobi take sadike, kjer rastejo paprika, paradižnik in bob na isti rastlinici? Meni bi prav prišla, ker mi zmankuje prostora na vrtu

Si pa fantastično tole poslikal

Če kdo potrebuje solato, radič ali rukolo naj sporoči. Pri nas jo že ovce dobivajo za posladek

MM

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jun 2009 21:11

RadaJem je napisal/a:
Ja, na spodnji strani listov so, pa vsak dan več jih je. Ali obstaja kakšno naravno sredstvo? Bi pomagalo, če malo poškropim z emulzijo olja in vode? Verjetno bi bilo najpametneje, če bibe skupaj z listom odnesem v trgovino, da mi bodo pravilno svetovali.

Izdelki od Plantelle so načeloma natur; dobiš tudi sredstvo proti ušem, pri nas je pomagalo.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jun 2009 21:26

Ežoj, da bošvidel, da se splača knjige posojat: smo letos prvič preizkusili simbiozo cvetja in zelenjave (in plevela ) in je takole izpadlo:

 

 

 

 

tulka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. jun 2009 22:03

tulka je napisal/a:
Izdelki od Plantelle so načeloma natur; dobiš tudi sredstvo proti ušem, pri nas je pomagalo. [hrosc-rdec] tulka
A natur pomeni, da lahko ješ takoj po špricanju? Se opravičujem, če postavljam neumna vprašanja, ampak glede tega sem čisti zelenec. Hvala. RadaJem

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jun 2009 22:50

Z natur sem mislila, da ne škodujejo okolju. Če hočeš jesti takoj po špricanju, mora pisati, da so 'brez karence'. Karenca je čas, ki mora preteči od zadnjega tretiranja s fitofarmacevtskim sredstvom do spravila ali žetve tretiranih rastlin. Tridnevna karenca pomeni, da rastlino lahko uporabiš tri dni po uporabi sredstva.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti