Moj vrt

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. jul 2011 21:03

Evo fižol sem posadila, čez noč sem ga namočila v toplo vodo, pa še dobro zalila. Pa še kumarice sem še enkrat sadila. Ko kopljem krompir vedno potem na tisto mesto posadim kaj drugega. Letos sem čist not padla s tem vrtnarjenjem.

Nizki fižol sem tudi pred 1 tednom še enkrat sadila, pa je že zunaj.

Ali katera seje kitajski fižol in kako ji uspeva? Jaz ga bom jutri prvič, me zanima če bo kaj ratalo.

Edino včasih mi pride kdo "plevel" populit in mene skor kap zadane ker tisti plevel so bile kamilice...

jade

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

9. jul 2011 23:45

Jade , jaz vsako leto znova " not padem  ". Vrt mi je za sprostitev  , hrana za dušo . Še posebej  rada eksperimentiram z bolj nevsakdanjimi rastlinami in , če je vsaj malo uspeha , je veselje nepopisno . Najbolj vesela sem bila in seveda ponosna na arašide predlani , na lubenice lani , letos pa prvič poskušam fižol dolga vigna in mehiške kumare . Zaenkrat se še oboje " nosi " precej neslano . Upam , da rata .

Veliko uspeha vsem

Lp

manca51

arima  

član od: 11.5.2010

sporočila: 147

10. jul 2011 10:18

Zakaj, moje bučke tako lepo cvetijo, potem pa cvet enostavno odpade.

arima

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

10. jul 2011 21:08

Pomankanje opraševalcev?

Slaba sorta(tudi doživel)..

Drugače pa,če hočete obilje bučk,jih posadite na kompostni kup!!! 

Bom poslikal jutri...

polarbear

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. jul 2011 21:28

Običajno bučke na začetku delajo samo moške cvetove. Ko še ni plodov, pač uporabljaš te - ocvrte, nadevane...itd. Kasneje se začno pa pojavljati še ženski cvetovi, ki jih spoznaš po tem, da imajo odebeljen vrat - iz tega se razvije bučka. V določenih primerih - ko razmere za rast niso idealne, pa so ženski cvetovi redki, ali jih ni. Poskrbi, da bodo rastline zalite (enakomerno, da ne bodo enkrat zasušene, drugič utopljene), vročina je pa itak prišla.

Lisa

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. jul 2011 23:03

Jaz imam letos prvič v življenju svoj vrt. Vse mi noro dela, nič ne gnojim, nič ne špricam, škodljivcev ni.Živim praktično od bučk, blitve, paradižnik se debeli, še paprike so lepe. Mislim, da je to zato, ker delam prvič. Kot v igralci, ko prideš prvič, takoj zadeneš, da potem hodiš in hodiš, pa izgubljaš. Sicer pa bomo videli.Sezone še ni konec in se lahko še spremeni.

Nizki fižol je tudi obrodil, seme je italijansko. Tukaj sem pa zelo razočarana. Debele niti,obup, okus fižola sicer dober, ampak te nitke.

 

naor

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

11. jul 2011 7:36

Naor, sva že dve z začetniško srečo. Jaz imam sicer vrt spet po pribl. 25 letih, ampak spomini na tisto vrtnarjenje so že zbledeli. Vsekakor pa takrat nisem znala uživati v vrtu tako kot znam zdaj.

Tudi jaz sem zelo zadovoljna s pridelki, škodljivcev, razen nekaj polžev, ki jih ročno pobiram, ni. Verjetno me res še čaka kakšno presenečenje v obliki raznih škodljivcev, zaenkrat pa sem zelo zadovoljna in hvaležna za vsako rastlinico, ki zraste na mojem malem vrtu.

 

 

rosie

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. jul 2011 12:49

Naor, fižol ima niti ker si ga prekasno pobrala. Fižol je brez niti ko zraste do svoje polnosti, potem se pa začne starat in se naredijo niti.

Teka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. jul 2011 13:58

Hvala Teka, bom prihodnjič bolj pozorna!

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. jul 2011 20:34

Teka je napisal/a:

Naor, fižol ima niti ker si ga prekasno pobrala. Fižol je brez niti ko zraste do svoje polnosti, potem se pa začne starat in se naredijo niti.
Teka

Ni  nujno, obstajajo sorte, ki imajo niti in take, ki jih nimajo. Res pa je, da pri čsito mladih strokih niti običajno ni niti pri sortah, ki sicer delajo niti. In katro sorto si sadila, naor?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti