Moj vrt

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. jun 2011 8:06

Hvala. Tudi jaz imam češnjeve paradižnike, sam zorijo pa še ne :(

Teka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

6. jul 2011 16:34

Pozdravljeni!

 

Mene pa zanima kakšen je kaj vaš paradižnik sedaj po vsem tem dežju in seveda po današnji megli?

 

Lp

Tanjika82

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

6. jul 2011 16:39

Moj je videti v redu..., zaenkrat. Spodnji že zorijo, nimam pa nič pokritega. Upam, da bo tako tudi ostalo.

rosie

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. jul 2011 21:24

Mene pa zanima, če še lahko sadim visoki fižol in če katerega, da bo za jesti stročji.

Imam 10 prekel zraven pa nizki fižol in sem 10000 % sigurna, da je bilo na vrečki napisano visoki fižol, pa še vsako leto enakega kupim. Od danes naprej spravljam vse vrečkice od semen.

jade

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2011 21:41

Zakaj pa mora bit ravno visoki? Visoki fižol rabi nekaj več časa, da vzrastejo mahune, kot nizki, res pa je da ga oabiraš dalj časa. Jaz bi ( včeraj sem in še bom ) posadil nizki fižol ( recimo rumeni bergold, zelo okusen ), posadi v razmaku desetih dni. Če bo zelo vroče, ga v začetku zalivaj.

Imam skor istočasno posajen nizki fižol in ( le eno ) preklo visokega. Nizki je že za obirat, visoki še cveti ne.

ežoj

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. jul 2011 21:43

Jade, jaz sem sadila vijoličnega visokega za stročje nekje v začetku maja in je danes bila prva bera. Izračunaj, mogoče bo malo prej, ker je topleje, če ga boš zalivala, zna bit tudi fajn, je pa res, da ga bo lahko jutranja rosa pokončala. Mogoče ima še kdo kakšne izkušnje. Jaz bom sedaj nizkega še enkrat sadila.

Lp,Mateja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

8. jul 2011 11:09

Nizki fižol mi ni všeč. Ima nekako prazen okus, prisegam le na tistega ,ki zraste na prekljah. Najboljši je maslenec rumeni in zeleni in iz njega se skuha tisti pravi stročji fižol. Pa tudi ostale vrste so dobre ampak maslenec je kralj med njimi. tako da imamo na vrtu mislim da neih pet prekelj in nobene nizke sočive. Je pa res, da tudi pri nas še cveti ne, ampak bo že ,slej ko prej.

hedonist

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. jul 2011 13:12

Pri meni zdaj cveti nizki, visoki še ne. Hedonist, se strinjam s tabo, da nizki ni tako dober kot preklar, ampak za potešit želje je pa v redu.

rosie

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

8. jul 2011 14:54

Jaz sem posadil 2 grmička nizkega za prve lušte,da se lažje počaka na visokega ki bo začel delati čez kak teden...

polarbear

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. jul 2011 16:02

rosie je napisal/a:

Pri meni zdaj cveti nizki, visoki še ne. Hedonist, se strinjam s tabo, da nizki ni tako dober kot preklar, ampak za potešit želje je pa v redu.



rosie

Sam v namen obveščanja, brez namena polemiziranja: nizek fižol v kulinariki velja kot bolj nežnega okusa od visokega, hitreje se skuha, pa sploh naj se ne bi uporabljal za čorbe ( boranija ) temveč za solate........, sicer je odvisno od dežele, Francija in srednja Evropa prisežejo na nizek fižol, Anglija in vzhodno sredozemlje na visokega.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti