Kaj danes delamo?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

21. mar 2013 15:28

Danes sva šla z sinom na kliniko zaradi težav po pretresu možganov. Domov sva prišla utrujena, brez idej za kosilo.

Rešil naju bo oči in sicer bo prinesel iz kitajske restavracije. Je bil prvotni namen golaž pa sinu ne diši...

Zdaj lenariva na kavču in opazujeva sonček.

Glede moje službe pa nič ňovega....

MBrando, ne samo domač regrat, tudi gobice, bezeg, koprive, gozdni priboljški- gozdne jagode, borovnice , kostanj, vršički....so v izobilju. Le čas je treba imet....pa tudi voljo.  Vsekakor bom izkoristila lepe dneve za nabiranje regrata, ko bo cvetel pa imam namen narediti regratov med. 

Če pa dobim službo bo časa bolj malo...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

21. mar 2013 16:03

Trixi, ne skrbi, da ko boš imela službo, da bo kaj manj časa. Sedaj , ko je nimaš pač delaš vse bolj umirjeno, manj vihravo.....pol boš pa bolj brzinska in se bo tudi našel čas. Ko sem imela službo, sem dosti več ustvarjala! Ko sem pa bila brez nje, pa mi je že zjutraj minila volja do vsega.....najraje bi vse poslala nekam. Spet se vračam na stare tirnice, služba se je pojavila, doma obveznosti in vsako prosto minuto imam izpopolnjeno z svojim hobijem, izdelki se že nabirajo! Držim pesti za vse, ki nimate sreče v službi, ne obupat.....

kvačkarica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. mar 2013 6:41

Ahhh HVALA VSEM, to nam (iskalcem službe in tukaj prisotnim) RES veliko pomeni (a lahko govorim v imenu vseh a ne?). Toliko podpore, pozitivne karme in vzpodbude pa že dolgo ne. HVALA, HVALA 

Je včasih kar težko in sploh ko modrino neba prekriva sivina oblakov skoraj do streh hiš. Takrat je še posebej hudo.
Drugače pa je ko posije sonček, tale paket energije/lepote in neusahljiv vir pozitivizma. Včeraj me je pol rešil v popoldanskem času, saj sem se mu predajal s knjigo v roki v mestnem parku. Skoraj sem imel solzne oči, tako je bilo fajn uživat prvi/drugi pomladni dan. KONČNOOOOOOOO. Mimo so dnevi polni snega in grizenja mraza skozi vsako poro oblačil.
Z novo energijo izzivom naproti!!! 
HVALA ŠE ENKRAT ZA VSE

Sedaj pa pomijem, mami pripravim zajtrk (TETKA SKUTA, zelišča in zelenjava na enem kosu, TETKA SKUTA in DOMAČA BRESKOVA marmeljad na drugem), se uredim, mamo zapeljem na srečanje zgodovinarjev, pol pa iskat črno tablo za pisanje s kredo, pripravo kosila in popoldne na čaj do kolega. Včeraj je odpadlo, ker je delal. 
Pol pa kakšen film, večerja + knjiga (kokosova domača potica + čaj ali presni kakav z sojinim mlekom)...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

22. mar 2013 9:53

Sonček bo samo še danes, saj čez vikend spet prihaja sneg.

Midva z sinčkom greva danes na obisk k moji mami. Jaz sem sicer prehlajena, ampak na zraku in sončku bo bolje.Nekaj bom na hitro skuhala, saj je treba izkoristit tale lep dan, ki ponuja veliko pozitivne energije.

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

22. mar 2013 11:45

MBrando je napisal/a:

Sedaj pa pomijem, mami pripravim zajtrk (TETKA SKUTA, zelišča in zelenjava na enem kosu, TETKA SKUTA in DOMAČA BRESKOVA marmeljad na drugem), se uredim, mamo zapeljem na srečanje zgodovinarjev, pol pa iskat črno tablo za pisanje s kredo, pripravo kosila in popoldne na čaj do kolega. Včeraj je odpadlo, ker je delal. 
Pol pa kakšen film, večerja + knjiga (kokosova domača potica + čaj ali presni kakav z sojinim mlekom)...

 

Ampak, MBrando, kapo dol, uživat pa znaš - in to v drobnih stvareh, kot je dober zajtrk, knjiga, čajčkanje s kolegi.  Res, ni , da s takim pozitivizmom ne dobiš kmalu službe! Pa Trixi in JJ tudi, seveda, tudi za vaju navijam(o). 

 

Meni se je dan začel bolj tako-tako, ampak se ne dam. Predvčerajšnjim mi je sosed mehanik popravljal avto, neko pušo/injektor pri mašini mi je menjal. Je šel moj na odpad iskat rabljeno, zvečer je bil avto zrihtan. Včeraj sem bila doma, danes zjutraj pa se odpeljem v službo, celo vožnjo mi je ob ustavljanju in v praznem teku smrdelo po bencinu. Na začetku še nisem paničarila, sem si mislila, da je ok, ker je menjano, se bo že razsmradilo. Ampak se ni. Pri starših (po eni uri vožnje!) sem odprla havbo, ugotovila, da zadeva pušča bencin, nakar se odpravim na AMZS. Raje ne vem, kaj bi lahko bilo, ker mehanik avta niti vžgal ni več, temveč sva ga porinila do delavnice. Vmes sem uspela priti do službe z zamudo. Zdaj je že popravljeno, cena je sicer zasoljena, ampak neznansko več mi pomeni to, da so mi ga poštimali. Vse pohvale AMZS-jevskim mehanikom, so mi res še vedno pomagali. O sosedu mehaniku bom pa še razmislila

Popoldne torej najprej po avto in plačat popravilo, nato k bivši sodelavki na kofetek in po ene sadike, potem k mami in zvečer še na pokopališče k babici in domov.

 

rag_doll

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. mar 2013 15:19

Včasih je poceni ravno najdražje. Se mi zdi, da ima večina take izkušnje. Toliko, da ti bo malo lažje.

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. mar 2013 7:22

rag_doll: HVALA TI!!! Iz  Ob takšni družbi, katero imam tukaj, mi je res lažje...PUSA VSEM!!!

Včeraj pa sledeči program:
I.DEL
Dobro jutro na tale prijeten, dišeč (pečica v akciji) vikend dragi moji.
Današnje razvajanje že splanirano. Prav tako pa je prvi del VIKEND PROJEKTA ža pečen :D

DANES:
- Gobov golaž iz trisa gobic z grahom (ostanek od včeraj. Dokuham le grah)
- Hrenovka
- Tinstano zelje (majkemi i love it)
- Podušena cvetača/brokoli
- Solata (rukola, glavnata, paradižnik...)

Za pop. čajanko pa košček pravkar pečenega,rahlega ZDROBOVEGA PECIVA z mešanico lešnikov/mandljev/sončničnih semen ter grobo mletega maka...

Pop. oz. jutri pa sledi DEL II, VIKEND PROJEKTA:
- SKUTNO-JOGURTOVA PITA

II.DEL
Včeraj pa namesto PO PLANU, le po NAVDIHU! Tale moja maman in njen major :D

UPDATE:
Skomandiran na Tinje, sem bil pitan od drage MAMAN :
- Gobov golaž (nesel zraven, ker to se ne sme predolgo hranit. Ni špasa z gobicami!)
- Zelenjavno/mesna omleta (različna zelenjava; od cvetače, do zelene in vse vmes + mleta govedina)
- skleda hrustljave solate z feta sirom

POROČILO za včerejšno ČAJANKO:
- Domači zeliščni čaj (za vsako bolezen rožica raste)
- Zeleni čaj
- marmeladini žepki
- Zdrobovo pecivo z grobo mletimi oreščki in jabolkami ter posipano z vanilij puder cukrom. (za sebe si ga ne posipam. Tako sooooćno, rahlo. Uff ufff)

Super je bilo. Takšna druženja bi lahko večno trajala, saj tem za debatiranje ne zmanjka.
Komentarji na pecivo in kekse pa ponovno POZITIVNI in NAVDIHUJOČI :D. Tako se to dela!

Osebno mnenje: Rahlo, puhasto, sočno za POPI***T !! Res je dobro. Morda naslednjič dam ŠE manj sladkorja (sedajšne razmerje je vsebovalo že pol manj sladkorja glede na originalni recept, a meni še vedno presladko. Morda naslednjič uporabim grenny smith đabuke in bo pol ravno fajn prišlo). Res priporočam, če se vam napove obisk in nimate več kot urco časa da nekaj zacumprate!!

Zaradi nove direktive, je PROJEKT št II. prestavljen na praznike, kjer bo bolj v kontekstu celodnevne peke in žegnanja.
Planirane sladice:
- štrudl (tako skutin kot jabolčni)
- marmorni kolač (z rožičem)
- skutino jogurtova pita.

Ostalo pa bo posvečenu MESEKU :D



Sem kar združil KOSILO/KAJ DELAMO....

Upam da je pa branje vseeno zanimivo :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. mar 2013 7:47

Tudi jaz se vsem najlepše zahvaljujem za spodbudne besede glede službe

V torek imam preizkus za eno službo, tako da pozitivizem očitno deluje

ta vikend je pa naporen: v petek druženje s prijateljem, včeraj popoldne raznašanje vabil, zvečer pa smo se zbrali pri prijateljici, ki je praznovala 30. let. Na žalost se je bolj čudno končalo zaradi nespoštljivosti in prehitre jeze danes dopoldne malo poležavanja, potem kuhanje in spet raznašanje vabil, zvečer pa pevske vaje  Dolgčas mi ni

JJ

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. mar 2013 8:03

JanisJoplin je napisal/a:

Tudi jaz se vsem najlepše zahvaljujem za spodbudne besede glede službe

V torek imam preizkus za eno službo, tako da pozitivizem očitno deluje

ta vikend je pa naporen: v petek druženje s prijateljem, včeraj popoldne raznašanje vabil, zvečer pa smo se zbrali pri prijateljici, ki je praznovala 30. let. Na žalost se je bolj čudno končalo zaradi nespoštljivosti in prehitre jeze danes dopoldne malo poležavanja, potem kuhanje in spet raznašanje vabil, zvečer pa pevske vaje  Dolgčas mi ni



JJ



Jeeee, vesel zate!!!
Tudi preostanek se bere super in je sila zanimiv, kar me prav navdušuje. Tudi sam bom danes oz. sem že sila aktiven. Prebiral sem že JUREKA, pa ZOLAJA, pogledal SHADOWS MAKER (Paul Newman), pojedel NAJ NAJ ZAJTRK, prebral časopis, sedaj pa počasi skuhat brokoli/cvetačo, da mi ne propade. Iz tega bom naredil gosto juho katera bo ali danes za večerjo ali pa jutri za kosilo. Če bo juri, bom dodal še pol hrenovke in solato s kislim zeljem ter fižolom, pa bo kosilo perajt :D
Danes pa vabljen na kosilo k prijatelju in njegovi ženi ob gledanju enega zgodovinskega filma (II.sv.vojna!!).
Potem pa domov, na kavč, čaj + knjiga in kakšen film...

Joj kako mi je to znano. Prijetno druženje, pijača, pol pa počasi v smeri politike, manjšin, segregacije in že smo tam. Zato pa jaz kar hitro utihnem, si dotočim rdečega in samo še poslušam ter previdno ovinkarim. Mi več ni do prepirov in razglabljanja...

P.S: Zaradi novih vremenskih razmer bo morda kosilo pri prijatelju odpadlo, pa bom kar doma papcal. Bom videl...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

24. mar 2013 10:05

 Danes pa pripravljam kosilo ob vselitvi Prideta na obisk najina brata s partnericama in malim navihancem. Ravnokar končala s predpripravo. Potem dam samo še stvari v pekač in še nekaj kuhat preden pridejo. In potem se lahko gostija začne. Še prej pa bom malo posesala stavovanje in obrisala prah.

Proti večeru pa še voščit prijateljici ob roj.dnevu.

La_Rosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti