Kaj danes delamo?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. okt 2008 18:08

lucka52, blagor tebi, ki ne veš, kako jih porabit, jaz namreč nevem, kje naj jih ta trentuek dobim za tisto, česar sicer nujno ne ptorebujem, bi pa imela...Mamamia

mamamia

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

12. okt 2008 18:40

Evo po pol leta se lahko spet udeležujem vaših pogovorov. Čist mi je računalnik guznu, no in sedaj imam novega... Kako poteka moj dan, odvisno kako imam službo, če imam zjutraj ob pol šestih vstanem in do šestih sem v kopalnici, nato se odpeljem proti Ljubljani. Ob dveh grem spet proti domu, doma imam na srečo skuhano ( tašča) nato dvignem punčko, se odpravimo na sprehod, likam, nato pa zvečer poležavam na kavču. Če pa imam popoldan pa spimo s punčo do osmih, devetih, nato zajtrkujeva, grava na sprehod in kuhava. potem grem počasi v službo vrnem se ob devetih, nato skopava punčko, jo dava spat in spet poležavava pred tv. Ko sem vas brala sem ugotovila da sem kar lene sorte, ker men se zvečer ne ljubi nikol pospravlat al pa likat... biba

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. okt 2008 18:53

lucka52 je napisal/a:
Jaz pa cudno gledam svojo prevec pospravljeno in spucano bajto in se mi zdi, da nekaj ni prav.Bom morala cimprej kaj zacet brskat in kuhat in pec, da se bom spet pocutila doma, zdaj se mi zdi da sem v spitalu. Pa vmes razmisljam,kako bom takoj jutri zapravila najmanj 4oo evrov,ki jih je moj prisparal, ker se je dva dni " pleskarsko "udejstvoval in je sam prebelil dnevno in hodnik.Toliko namrec ta zadeva stane pri nas.Brez farbe. Lp lucka
Ma lucka ,kje to pri vas,spet nisem na tekočem. Kolesarski izlet odpadel,sem se toliko obirala okol kosila,da je bilo že kar pozno,zato sva jo mahnila v gozd po kostanj.Ne vem ali sem bolj pozna ali pa ga skoraj ni ,pa še tisto je en drobiž. Botreba na kak piknik,ali kdo ve kdaj je kostanjev piknik v Besnici pri Kranju? lp goga

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4335

12. okt 2008 18:53

Ja, tale absint - tudi meni je v učke padlo, da ga je Lidka v treh dneh kar dvakrat nabavljala. Pojma sicer nimam niti kako izgleda, niti v kolikšnih steklenicah je naprodaj, spomnim pa se, kako so se enkrat v enem neštetokrat popljuvanih resničnostnih šovou, udeleženci skoraj na mrtvo opili in noreli prav z absintom.

Seveda, pa predvidevam, da obstaja tudi bolj kulturen in zmeren način uživanja te pijače - da ne bo kakšnih nesporazumov  in hude krvi.

 

rrr

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. okt 2008 19:20

jade je napisal/a:

Zakaj vsi šestitate Atini sem celo temo prebrala pa nič ne najdem?

In kaj za vraga je to Absinth?

[jezik]
Jade, zato:
Atina je napisal/a:

Včeraj: otroke sva odpeljala k svakinji, šla na kosilo v Ambrož pod Krvavcem (ni mi sicer jasno, kako tam pridejo pozimi gor ...), kjer je mož imel "spoznavno srečanje". Z isto družbo smo se odpeljali na sejem v Komendo, kjer je bil izbor Mladega gospodarja 2008 (organiziral Kmečki glas). No, trikrat lahko ugibate, kdo je zmagal, v pomoč bi povedala samo, da smo pri nas zelo dobre volje ...

Pa hvala vsem za čestitke! Evo, častim pijačo: (za kaj več se pa morate oglasiti na kmetiji mladega gospodarja 2008) Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

12. okt 2008 19:30

Ne vabi preveč, kot bi rekla Ognjič, radi pridemo, domotožja zlepa ne začutimo.....le glej, da se ne uresniči...

rimljanka - zasebno mnenje

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. okt 2008 19:53

- gogad, zivim na italijanski strani, ni ne vem kako dalec od zahodne meje. Pri nas so pleskarske pa se kaksne privat usluge zelo drage.Seveda je treba zato denar,ki se prispara, ce delas v lastni reziji potem zapravit.... No ja, ni cisto tako, malo heca mora biti, v resnici sem pravzaprav dokaj nezahtevna jn nekomplicirana oseba,ampak problem je, da je pri nas prevec trgovin s cunjami in jaz grem zelo tezko mimo...ceprav se na" vse kriplje" trudim ,da bi se poboljsala. Lp lucka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. okt 2008 20:27

mene so danes malo pred osmo zvečer pričakali kostanji. Smo dan zaključili ob ognju na vrtu, pa malo vina in kostanjev, zdaj pa samo še malo pogledat po TV programih in via spalnica...

 

Še  Atini:

Pri vseh teh ženskah na Kulslo se torej ponašamo s "solastništvom" naj gospodarja...saj, za vsakim uspešnim moškim stoji prava ženska...

 

Mammaia

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8845

12. okt 2008 20:58

Včeraj popoldne in zvečer uživanje ob čuvanju mojim sončkov. (Tamlada sta šla na žurko.) Danes zjutraj že ob 7.30 iz postelje, pocrkljala zbujajoče z zajtrkom, kavico, čajčkom. Vsi so se odpravili gledat našega 11-letnega rokometaša, ki je imel tekmo. Deklica pa pela v cerkvenem pevskem zboru. Jaz sem pa doma (v hčerkini hišici) uživala ob kuhanju kosila. Ob 12. se družina počasi vračala domov, miza je bila praznično postavljena... lačni so dvigovali nosove... "babi, kaj si dobrega skuhala, da tako lepo diši?" Za mizo heca na račun našega najmlajšega 3,5 letnika. Vsak nekaj naredil in čas posla vse bilo vse pospravljeno, potem smo se razkropili... eni gledali TV, eni igrali neke igrice, dedi je šel z najmlajšim v bližnji gozdiček... Jaz sem se zleknila v ležalnik na terasi, dremež me lovil... Kako lep občutek - vsi moji najdražji tukaj, blizu... lepo jesensko vreme. Potem smo dali na mizo tortico in dedijo zapeli "Vse najboljše za te..." Na koncu padali poljubčki, objemanje... saj se cel teden ne bomo videli... Najmlajši spet: "babi, jaz glem s tabo, bom pli tebi spanckal". Potem smo se z možem in sinom odpeljali domov. Pravkar prišla izpod tuša... zadovoljna in srečna po tako lepem vikendu. Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2008 21:15

Oooo, vidiš Loni, točno to. Mešala sem. Kuhano vino z Absinthom, je zunaj mrzlo in čisto tapravo vzdušje za kaj bolj toplega... Hja, tudi kakšno vročo čokolado kdaj naredim... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti