Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

10. dec 2008 11:20

Pozdravljeni! Mene pa zanima, če katera dela "NA VODI VZHAJANO PECIVO". V bazi pod tem naslovom ne najdem, če katera ve kako bi se to delalo lepo prosim za postopek. Hvala in lepo pozdravljeni. brigitao

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. dec 2008 11:47

No mamamia, poročam. Tudi meni so se že lepo posušili. Hvala za nasvete.

Lep dan in veliko se smejte

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

10. dec 2008 13:59

tajka je napisal/a:
*sandy*, meni so zelo dobri čokoladni huzarski krapki, ki pa jih včasih naredim brez kreme. http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladni_huza Rabiš 100g lešnikov, narediš jih lahko tudi iz mletih.
Tile so mi všeč in jih imam že dolgo v načrtu. Bom poskusila - hvala :) *sandy*

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. dec 2008 18:13

Prosim, če mi lahko katera hitro priskoči na pomoč.

Delam nebeške poljubčke, pa se mi zdi, da je bela krema kar malo preveč tekoča in se bojim, da ne bo vse fuč ko bom namazala. Kakšna mora biti, bolj kompaktna , ali se strdi naknadno ker je notri maslo in še to, ali jih shranjujete v hladilniku ????

Ker sem ravno v delu bi prosila če mi lahko kdo hitro pomaga.

za odgovor hvala.

lp

mizarka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. dec 2008 18:32

Jaz sem jih že delala,kremo namaži,se potem strdi in posuši,jaz sem dala še marmelado.Nisem jih imela v hladilniku ampak v shrambi v kleti lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. dec 2008 18:41

Brigitao, jaz delam po temle receptu. Pred nedavnim je tole celo krožilo po netu, tako da sem recept samo prilepila. Rogljički so odlični. Sestavine za testo: 450 g moke 4 rumenjaki 30 g sladkorja 120 g stopljenega masla ali margarine 2 dl sladke smetane 1 vanilin sladkor sol za kvasec: 20 g kvasa pol žličke sladkorja 3 žlice toplega mleka 2 žlički moke Naredimo kvasni nastavek iz navedenih sestavin in pustimo vzhajati približno 15 minut. Medtem časom presejemo moko, naredimo jamico in vanjo damo ostale sestavine. Jaz testo delam z mešalnikom in ne ročno. Ko je kvas dovolj vzhajal, zamesimo gladko testo in ga na pomokani deski še malo obdelamo. Nato si pripravimo večji prtiček in ga namažemo z raztopljeno margarino ( približno tam kjer bo testo) ter nanj položimo testo, ga zavežemo v culico, privežemo in obesimo na kuhalnico in potopimo v večji lonec s hladno vodo. Ko testo priplava na vrh (včasih traja to tudi 2 uri), ga vzamemo iz vode, odvežemo prtič in damo na pomokano desko, kjer ga poljubno obdelamo. Naredimo lahko rogljičke, ki jih tudi poljubno nadevamo (z marmelado ali raznimi nadevi), lahko naredimo kitke, preste, hlebčke ali podobno. Oblikovano pecivo premažemo z razžvrkljanim jajcem in lahko tudi posujemo z mandeljnovimi lističi, grobim sladkorjem in podobno. Skratka lahko uporabimo svojo domišljijo ali pa porabimo ostanke od praznikov. Pri tem receptu ni potrebnega ponovnega vzhajanja, pač pa pecivo lahko takoj, ko smo ga premazali z jajcem damo v segreto pečico na 180 stopinj in pečemo približno 20 minut. To pecivo je izredno rahlo, kot bi bilo masleno testo in tudi priprava sama je zelo zanimiva, zato vam priporočam, da se ga lotite za ta vikend. lp Vesna

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

11. dec 2008 8:18

O kako ste vse pridne Imam pa eno vprašanje, rada bi kakšne ideje za "piškote" ki se po peki razrežejo kot na primer lešnikovi trikotniki, bicikli, orehov venec, to je pa tudi vse kar jih poznam Hvala za vse ideje

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. dec 2008 8:31

Razreže se recimo tudi čokoladna salama, potem kokosova salama-jajčka, figaro, toblerone, marcipanova rolada, rolada brez pečenja, rolada s kislo smetano, domači prijatelj, rezine iz brizganega testa, kardinalske rezine, v končni fazi tudi lubenice. Zaven paše tudi potratna potica. No, tole se sedaj spomnim na pamet. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti