Parni čistilec h2o

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. nov 2007 15:00

Po pisanju jakičke, sem se odpravila v prodajalno Batagel, ki je v našem kraju. Monster cs60 ima enake nastavke, kot jih prikazujejo na zgornjem linku (escada). Moč pare se ne da regulirat. Krpo si dokupiš sam (ali pa kot je jakička rekla, razrežeš eno brisačo, oziroma kupiš frotir na kile in imaš lepe krpe). Ravno ga imajo v akciji in je cena: 99 EUR in ene par centov... Ima več funkcij uporabe (ne samo za tla...). Me skoraj bolj privlači, kot pa H2O.

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

9. nov 2007 10:22

Jaz imam parni čistilec Monster SC 50 - Batagel in ima tudi veliko priključkov. Z njim sem zelo zadovoljna. Čistim od parketa do štedilnika (pečice), najbolj pa mi koristi pri čiščenju kopalnice in odtajevanju hladilnika in zamrzovalnika. Ker je majhen, ga je tudi lažje upravljati. http://www.batagel.com/para/monster50.htm Čiščenje keramičnih ploščic Razmaščevanje kuhinjskih površin Razkuževanje v kopalnici Čiščenje stekel, ogledal in oken Osveževanje barv preprog Čiščenje avtomobilov in druge opreme Uničevanje pršic Kajcika

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

9. nov 2007 12:09

Joj, bi morale videt mojega možeka... :). Sem mu zvečer povedala glede teh čistilcev (videl je samo onega na TV-ju) - saj veste, pred nakupom se pač rad pomeniš doma, kako in kaj. In mu pripovedujem o Batagelovem, da mi je bolj všeč, da ima več priključkov, on pa nič, potem pa je rekel, če res rabim, bla, bla, bla,... Jaz njemu o lažjem čiščenju predvsem preproge in tapisona, da mi ne bo treba spet za dve uri na kolena in ribat, bla, bla, bla,... in na koncu še dodam, da bi bilo čisto možno čistit z raznim nastavki tudi avto in avtosedeže - kot, da bi odsekal, je rekel: "ja, te je pa res vredi! Kdaj greš po njega?" No, evo. Za vsakega nekaj. Moške bolj malo brigajo šipe, pa ploščice v kopalnici, pa tepihi in raznorazni fleki v pečici. Kakor hitro sem omenila avto pa je zadeva res pametna. Moški so en velik čudež, vam rečem. V bistvu sem bila že včeraj odločena (80%), da grem po čistilec v Batagelovo trgovino, ker je bolj praktičen (različni nastavki). Kako se bo obnesel, pa vam poročam. Hvala vsem za koristne informacije (do sedaj). Sporočilo je spremenil(a) silva dne 09. nov 2007 16:29:15

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

9. nov 2007 13:39

Moči pare pri Monsterju (Batagel) ne moreš uravnavati. Jaz si pri čiščenju laminata pomagam tako, da paro vključim, izključim, vključim,izključim,.... (po potrebi). Prvič je bilo po tleh vse mokro, drugič je bilo že boljše itd. Pa frotirasta krpa mora biti čimbolj vpojna. (So različni frotirji - pa saj veste, da se z nekatero brisačo sploh ne da obrisat) lp jakička

zzani  

član od: 2.11.2007

sporočila: 30

9. nov 2007 16:08

jaz imam že dva meseca parni čistilec h2o in sem kar malo razočarana.V reklami kaže vse tako enostavno,kot da vse očisti sam.Za ploščice je v redu,kar pa se tiče laminata,je pa vse mokro še kar nekaj časa po čiščenju.Če bi lahko še enkrat izbirala za nakup ga sigurno ne bi več izbrala,pač pa bi se odločila za kakšnega manjšega in z več funkcijami. zzani

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

9. nov 2007 16:18

Ne vem, kako si sploh upate čistiti laminat s tem parnim čistilcem. Voda in laminat nista najbolj prijatla, kar seveda ne pomeni, da se ga ne sme pomivati, nikakor pa ni priporočljivo čiščenje s paro ali pa s kakimi večjimi količinami vode, saj le ta hitro zaide v globino in potej je lahko - mene so tako poučili, ko sem nabavljala laminat za sinovo sobo.

Lep dan vsem skupaj

Ranata

 

rrr

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

9. nov 2007 16:52

rrr,prav imaš .Zdajle sem prebrala vse in ugotovila ,da si res velik upate,ko s paro čistite laminat.Pri nas v dnevni sobo smo takrat kupli"najboljšega".Ko je prišla "žlahta"na obisk,so otroci polili sok,ki je stekel tud pod sedežno.Pobrisal so pa sam pred sedežno.Ko sem delala generalno odmaknem sedežno in sami mehurji.Sine mi je povedal kaj so naredili.Tak da jaz ne bi upala čistit tako na mokro.Jaz imam od vilede krpo,ki jo natakneš na gibljivo palico,ampak z vlažno in ožeto krpo. darja-

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. nov 2007 15:24

Takole, punce. Kupila sem Monsterja sc60 in v soboto delala generalno čiščenje staovanja (keramika, parket in tapison v dnevni). Kupila sem še Viledine krpe -bombažne- za brsanje tal. V kompletu so 4 krpe velikosti 100x50 (cena 6 EUR). Na Monsterja pa gre dimenzija 25x50. Tako, da sem eno krpo razrezala na 4 dele in jo potem tako namestila na krtačo. Keramiko in parket je mala malica očistit. Tla so se hitro posušila in ni bilo pretirane mokrote (nič bolj, kot pa če bi s kanto in krpo brisal), verjetno tudi zaradi kvalitetne krpe. Tudi okna sem očistila na 1, 2, 3 - res hitro in zelo dobro. Potem pa je prišel na vrsto tapison v dnevni, ki je bil res pravi izziv (imamo dva mala otroka in si niti mislit ne morete, kako se to pozna na bež tapisonu). Lani sem ga drgnila več kot 3 ure, na kolenih s sirknato krtačo, ki sem jo namakala v peno. Tapison je bil kar fajn moker, je pa bil lepo očiščen; kakšen je bil moj križ, raje ne vprašajte. Z Monsterjem, pa je šlo čudovito. V škropilnico sem si naredila raztopino čistila in špricala direktno na tapison, potem pa s parnim čistilcem, na katerega sem dala krpo, počasi vlekla po tleh. Na koncu sem cel tapison še enkrat (počesala) samo s krtačo, brez krpe. Res je, da sem dvakrat nalivala vodo (1,2l gre v kotliček), ampak sem bila v 1,5 uri fertik! Učinek pa se je najbolj pokazal naslednji dan. Res čudovito. Križ me je še malo bolel, ampak nič kritičnega. Zdaj bom lahko bolj pogosto čistila tapison in mi ga bo zato lažje. Drugače sem se komaj pripravila na čiščenje 1x letno, ravno zaradi križa. O Monsterju lahko povem samo najlepše. Nimam pripomb. Aja, količino pare je možno uravnavat s stikalom na držalu - če daš stikalo na sredino, piha manj pare, kar pride prav pri čiščenju oken.

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

12. nov 2007 22:20

Silva, najlepša hvala za informacijo, kako se uravnava para pri monsterju SC 60. Preizkusim takoj jutri, danes je že malo pozno. Ravno danes sem namreč prvič poskusila pomivati okna s tem čistilcem, pa mi ni najbolj šlo (preveč pare).

ajnaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 5

14. nov 2007 9:07

A zdaj mogoče že katera ve, kako vkapljat in izklapljat paro na h20-u? saj kot pravim, očistim eno sobo in pare več od nikoder, le tisto brnenje... in kaj potem? ajnaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti