Zelo dobra špinača ali blitva
Sestavine
Postopek
Na malo maščobe damo 2 žlici moke, ter dva nasekljana stroka česna. To pustimo, da se prepraži, vendar ne do temnega. Na prepraženo moko in česen damo špinačo ali blitvo ter nekaj časa med mešanjem dušimo. Zalijemo s pol vode in pol mleka. Dodamo poper, jušno kocko, malo naribanega muškatnega oreščka, solimo po potrebi. To kuhamo cca 15 min. Na koncu v špinačo vmešamo še eno žlico kisle smetane.
Opombe
Tako špinačo bodo imeli radi predvsem otroci, pa tudi odraslim bo všeč. Pa dober vitaminski tek !!
Po zaključku prazničnih druženj vam ni treba skrbeti še za umazano posodo. Izdelki Somat odstranijo tudi najtrdovratnejšo umazanijo in ostanke hrane. #enjoytogether*
*SPONZORIRANO SPOROČILO
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
najbolša špinača je da najprej prepražš čebulo in česen, dodaš nasesekljano špinačo/blitvo (sovražm spasirano špinačo) mal vode pa moke, mleka, soli in (najbl pomembn) smetano ki nastane, ko zavreš domače mleko in je pol neki časa v hladilniku (mmmm)...pol pa še mal te smetane v pire (namesto masla/margerine) njam najm....sm že lačna
no sej v bistvu je recept zlo podobn =)
kdor še ni poizkusil, ga vabim da si pripravi špinačo iz kopriv. Verjemete, je boljša kot blitva ali špinača". Moji doma so čisto nori nanjo. Tašča mi najprej ni verjela, ko jo je pa probala, pa se stinja da je najboljša.
Enako delamo doma, ne damo pa jušne kocke, se mi zdi, da ni potrebe.
Prav tako kot koprive, če ne še bolj, je dobra tudi čemaževa špinača.
Bilo je zelo dobro. Imela sem svežo blitvo, ki sem jo najprej pokuhala, spasirala in potem pripravila točno po receptu.
Ker imam vsako leto ogrommmmno blitve, jo tudi veliko zamrznem (blanširano). In temu primerno je na mojem jedilniku zelo pogosto. Delam jo na isti način, le da od začimb (poleg veliko česna seveda) dodam le sol. Sem poskusila še muškatni orešček, a nam ni bilo všeč. Naredim pa vedno s smetano za kuhanje, pri kateri ne skoparim. Moja špinača ali blitva na tak način je kar precej tekoča (kot omakca) in vsi si obliznejo prste. A ja, pa tista začetna maščoba, kjer prepražim česen, je maslo. Da poseben okus. Zalijem vedno z mlekom. Preden postrežem, zamešam še smetano.
Odličen recept.
Spomladi posejem šinačo in jo režem do zime. Delam jo podobno kot ti pa Dušanka. Bi lahko kar slikco pojedla.
Jaz tudi delam podobno, le vrstni red je melo drugačen, saj najprej na olivno dodam česen, le toliko, da zadiši, potem dodam žlico moke, prepražim in zalijem z mlekom (posnetim, ker potem sledi še kisla smetana) v to pa dam špinačo. Posolim in kuham le še zelo kratko, da ostane lepo zelena, pa še več vitaminov ostane. Delam jo tudi iz mladih koprivnih poganjkov, vendar ne prepogosto, saj koprive vsebujejo veliko količino beljakovin in ni priporočljiva v velikih "odmerkih".
Jaz pa špinačo pripravljam čisto enostavno: na olivnem olju prepražim 3 drobrno narezane stroke česna samo da zadišijo, dodam špinačo in malo mleka (pol dcl)- da se da mešat, solim, dodam muškatni orešek in malo masla. Kuham cca 10 min in postrežem. Po želji si vsak sam dodaja kislo smetano.
Zelo lepa slikica, Dušanka!
Sama delam enako, le da namesto kisle smetane dodam sladko. S pire krompirjem in kuhano hrenovko je na mizi najmanj vsakih 14 dni!