

preprosto odlično!
Celega piščancu odstranimo kosti. V možnarju zmečkamo bel in črn poper, koriandrova zrna, na kose narezani ingver in česen. Nato dodamo piment, olivno olje, sol, sladko papriko, med, manjšo pest narezanega drobnjaka in peteršilja in dobro premešamo. Z marinado namažemo piščanca z obeh strani in ga pustimo marinirati vsaj 2 do 3 ure.
Piščanca popečemo na žaru najprej s strani kože, nato ga čez 15 minut popečemo še z druge strani. Pečenega piščanca narežemo na trakove in ga ponudimo s pečeno lepinjo, zelenjavo ali kakšno solato.
Izkoščičen-je piščanca si lahko ogledate na spletni strani: http://www.videojug.com/film/how-to-de-bone-a-chicken
Piščancu lahko dodate še: čili (sveži, posušeni ali v prahu), sveži koriander, limonino travo itd.
Recept zgleda dober..sedaj pa prosim še za recepturo teh kruhkov z papriko,ki so na slikici :))
pozdravljeni,
Vrtejbenka- recept za 4 kruhke:250g moke, 250g jogurta, 1/2 pecilnega praška, sol;testo zgneteš, narediš 4 kepice in jih razvaljaš. Natanko narežeš papriko, feferon ali kaj podobnega, jih vstaviš v kruhke, povaljaš z valjarjem in popečeš na žaru z obeh straneh .
alenka5-trika ni!Je pa tehnika .Zgoraj pod receptom je pripeta priponka, kjer si lahko ogledaš filmček kako razkoščičiš piščanca.
Fasulas, a to je recept, ki ga je Jamie delal z Jalapeno papriko zadnjič? Bi jih lahko misliš spekli tudi v pečici?
Vesnuska-ja tako pri Jamiu sem to videl. Sicer nimam nekih izkušen s peko kruha, mislim pa, da bi šlo. Je treba preizkusiti.
to pa tko dober zgleda, da bi še jaz jedla... a kaj ko ne jem mesa :((
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Browniji s temnim pivom
Galette z zelenjavo