Mehčalci

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. mar 2007 14:41

Brez mehčalca se mi zdi, da je opranao perilo zelo trdo, ko se posuši, ker je pri nas voda zelo, zelo trda, kar se močno pozna tudi po vodnem kamnu, ki se zelo hitro pojavi na očiščenih keramičnih ploščicah in pipah. Zaradi tega dodam mehčalec tudi pri pranju perila, ki se kasneje suši v sušilnem stroju. Ne prenesem cvetnih in sadnih vonjev, ampak sem bolj za fresh variante. Vsakič pa obvezno kupim mehčalec drugega vonja, ker se vonjev hitro naveličam. Uporabljam pa Lenor, Silan in Coccolino. Mijan

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. mar 2007 16:08

Tudi jaz ga uporabljam, predvsem zato, ker je voda zelo trda. Ne uporabljam pa ga za kuhinjske krpe. Obvezno pa mora dišati sveže, cvetličnih vonjev ne maram. Lenor in Silan, včasih Quanto. fresh

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. mar 2007 16:14

Če uporabljate pralne oreščke,me zanima kaka eterična olja uporabljate.Sem kupila jabolko pa je perilo imelo vonj po plesnivem.Vraga!(perilo predhodno ni bilo niti kanček plesnivo) ena mš

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

1. mar 2007 18:06

Ena mš, kako pa si zadovoljna s pralnimi oreščki ? Vem, da je bilo o tem že govora, pa si ne morem pomagat, moram vprašat kako in kaj. Porabiti moram še ta prašek, ki ga imam doma potem pa mislim nabaviti to ekološko varianto. gaja 1

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. mar 2007 18:12

Sem na začetku spoznavanja.Zaenkrat se moje mnenje enači z pralnimi praški.Uporabljam belilo za belo perilo.Problem je v dišavah. ena mš

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. mar 2007 18:50

Najboljši mi je coccolino in pa felce azzuro. Če pa še opereš s praškom Dash, potem je pa sploh vse skupaj dišeče. matilda

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

1. mar 2007 21:06

Uporabljam ga pri vsakem pranju, zato, ker je potem perilo mehkejše in lepše diši. Uporabljam mehčalec Lenor Spring in Lenor Summer. LP White Daisy

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. mar 2007 11:15

Zadnje čase prisegam na Dash pralni prašek z dodanim naravnim mehčalom. Perilo je bleščeče belo, mehko in prijetno odišavljeno. Ga pa imajo samo v E Leclercu, pa še precej drag je.

 

Za pisano perilo pa uporabljam Lenor iz Muellerja (zelen ali moder), ker se mi zdi, da je precej bolj učinkovit, kot tisti od soseda, pa še manj se ga porabi. 

Julija

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

2. mar 2007 11:35

Pri nas je voda obupno trda, tako da je uporaba mehčalca praktično obvezna. No, razen kadar sušim v sušilcu, količino mehčalca zmanjšam. Sicer pa nekak najraje kupujem Lenor, gledam le na to, da vonji niso pretirano osladni, ker se mi zdi, da mi ne bi ravno ustrezalo, če bi moj dragi dišal po "ženski"... Data

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

3. mar 2007 11:45

PISTACIJA je napisal/a:
Meni se perilo sploh ne zdi oprano, če ne diši po mehčalcu.
Kako se lahko zdi perilo oprano, če je na njem kemija, ki niti splaknjena ni s perila, odstranjeno je le kar se odstrani s centrifugo. Po svetu svarijo pred uporabo mehčalcev, ker je že pri samem dodajanju dišav kar nekaj oporečnih zadev. Pri nas pa se reklame za mehčalce kar vrstijo. Uporaba seveda tudi, pa na žalost tudi perila za male otroke.. Če zadnji vodi za izpiranje dodaš malo alkoholnega kisa in perilo posušiš na svežem zraku ne bo trdo, pa tudi vonja ne bo nobenega. Potrebno pa je poiskati tudi kvaliteten prašek, pa po možnosti splakovanje ponoviti. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti