Mehčalci

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

tema odprta - 1. mar 2007 10:37 | ogledi: 6.662 | odgovori: 41

Ali pri pranju redno dodajate mehčalec? Kateri vam je najljubši? Pri nas imamo zelo trdo vodo, zato si ne predstavljam, kako bi šlo pranje brez njega. Preizkusila sem že različne vrste, zdaj pa sem se ustalila pri roza quanto mehčalcu. Zdi se mi, da mi ta še najlepše diši.

sila

rr  

član od: 4.1.2007

sporočila: 12

1. mar 2007 10:41

Najbolj mi dišita ornel-violet ali lenor- spring. Včasih zamenjam, ampak me drugi niso prepričali, ker po nekaterih perilo dobesedno prismrdi iz stroja. rr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

1. mar 2007 10:45

Mehčalec uporabljam zgolj občasno, ugotavljam namreč, da je perilo zelo mehko in dišeče tudi brez dodajanja mehčalca. Sicer ima rada tistega, ki ima vonj po mandljih, pa neki silanovi cvetni vonji so mi bili všeč, ampak se jih zdja ne spomnim.

Se pa še danes pomnim Farmer's best praška in mehčalca, slednji je vonjal po zelenih jabolkih....moj zdajšnji mož, takrat še fant, je nenhno dišal po njih in sem ga skoraj pojedla....Mamamia

mamamia

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

1. mar 2007 11:29

Meni se perilo sploh ne zdi oprano, če ne diši po mehčalcu. Se mi je že kdaj zgodilo, da sem ga pač pozabila dat, pa to ni bilo to.Uporabljam pa že 9 let Lenor Summer, ker mi najlepše diši. Občasno kupim tudi katerega drugega, ampak ga hitro porabim za kakšne delavske cote za doma in se vrnem k Lenorju. V trgovini dostikrat povoham razne mehčalce, ampak večina mi jih smrdi takoj, ko odvijem pokrovček. Kakšen vonj po mandljih mi še znese. Edino, kar me moti pri Lenorju je to, da ga imam na sumu, da me po njem včasih srbi koža (pa še za to sem večkrat pralni prah zamenjala, ki se je izkazal za pravega povzročitelja srbenja). Aja, pa vedno dvojno izpiram, da gre prah čimbolj ven. PISTACIJA

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

1. mar 2007 11:33

Jaz sem pa proti mehčalcem ker so totalna ekološka navlaka, precej bolj kot pralni praški! Za kakšne tkanine, za katere želim, da bi bile bolj voljne, uporabim ekološki mehčalec, sicer pa perilo lepo diši tudi brez tega, samo utrezen prašek je treba najti. strelka

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

1. mar 2007 11:36

Uporabljam Lenor, Quanto, občasno Silan. Vedno pa posežem po svežih vonjih, ne maram sladkastih vonjav, npr. sadja, cvetov...bolj tiste gorske in morske "fresh" različice. Pač stvar okusa. Pekarica

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

1. mar 2007 11:52

Uporabljam Lenor Summer, zaenkrat mi še najbolj diši. Če mehčalca ne dodam, potem me obleke grozno skominajo. Kozmeja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. mar 2007 12:09

Redko uporabljam mehčalec, ker sušim v sušilnem stoju in so oblačila tudi brez mehčalca mehka. jade

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

1. mar 2007 13:01

Jaz pa prisegam na Vernel-aroma therapie, vonj hibiskusa. Dobi se pa ga samo v Mullerju.Moram reči, da perilo diši še skoraj do naslednjega pranja.Uporabljala sem že skoraj vse mehčalce, pa ga ni čez tega. pia4

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

1. mar 2007 13:50

Mož mi je zadnjič pomotoma kupil v Mullerju namesto Lenorja mehčalec Softlan, nekakšen spomladanski vonj. Imel je pravo jezikovo župo Vsa nesrečna sem dala cote prat in ko sem jih vzela ven in obesla so ful lepo dišale. Tudi suhe so imele ful lep vonj. Mož je rekel, da lepše dišijo, kot po Lenorju. Mogoče sem se pa že naveličala Lenorja ali pa Lenor ni več to, kar je bil. Lep pozdrav! AK

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. mar 2007 13:57

Jaz imam brisace in rjuhe rada trde, da hrustajo :))) zato dodajam mehcalec samo k ostalemu perilu, pa ne vedno. Ker ga porabim tako malo, v trgovini nikoli ne vem, katerega sem imela prejsnjic, zato ga kupim glede na barvo (modre in zelene, nikoli rdecih, belih, rumenih in vijolicastih:)))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti