Nasvet za dober kruhek

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

25. nov 2006 15:20

Ja pa moj ga je tudi probal in takoj je padla pripomba, če imam samo ta hlebček ali še kakšnega. alexis

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

25. nov 2006 15:33

Danes imamo tudi mi tale kruhek pečen. Testo je bilo po prvem vzhajanju precej pocasto. Zato sem dodala še malo moke, da sem ga lahko malo pomesila. Lepo je vzhajal, lepo se je spekel, je tudi dober, rahel, edino v sredici se tu pa tam pojavijo drobci moke. Ali sem premalo mesila, ali sem kaj drugega naredila narobe? saj stvar je v tem, da se tale kruhek ne mesi preveč, ali se motim? Tanja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. nov 2006 16:41

Spekli smo že, pojedli še nismo. Kruh je precej podoben kupljenemu, sprememba vedno dobro dene, saj običajno jemo kruh iz avtomata. Uporabila sem moko tip 850, zdela se mi je najprimernejša za poskuse. Je pa tale moj kruh malce preveč pečen, spodaj ima nekaj črnih madežev oz. zažganih delcev, če sem odkrita. Drugič pečica ne bo tako vroča ali pa bom pekla manj časa ali pa dala spodaj opeko. Vse, kar so me včasih učili o kruhu, tukaj sploh ne drži. Dolgo gnetenje, večkrat ponoviti, sladkor za boljše vzhajanje. Seveda niso imeli interneta, še manj kulinarike, ubogi ljudje! No, malo se šalim. Lp iz Mb! riba-ribica

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

25. nov 2006 22:16

Pri nas pečemo ta kruh vsak drugi dan.Je super.Pečem belega, mešanega z polnozrnato moko ter z rženo.Včasih dodam tudi semena. Danes sem imela obisk in kruha ni več. Že vzhaja drugi. Ja, pa nihče ni verjel, da je peka tega kruha tako preprosto. Pozdrav tudi iz Mb! dixi

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

25. nov 2006 22:32

Ko sem prvič prebrala mnenja, sem bila zelo skeptična, prav tako po gledanju filmčka. A mi ni dalo miru in sem morala poskusiti. "Skupaj zmetala" včeraj zvečer, danes dopoldan spekla. In rezultat je odličen kruhek. Ostalo ga je še samo za vzorec. Definitivno bo večkrat na sporedu Maja, hvala da si delila to z nami! Lp, Maja

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

26. nov 2006 14:48

bambi kako ti je uspelo? božena

bambi  

član od: 22.8.2006

sporočila: 41

26. nov 2006 15:18

Božena,moram reči,da je boljši,kot prejšnji,skorja lepa,samo sredica se mi zdi,ko je primeš malo mokra,de vem ali sem zoprna ali kaj,domači ga samo gvalijo,tako,da je pripravljen že naslednji. Ne morem pozabit,ko sem ga prvič pekla je bil tako dober,da dol padeš.Ampak,sem ga delala z moko 500 in 850. Verjetno bom morala še kar spremljati mnenja ostalih,da bom zadovoljna. Lp, Kristina kristy

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

3. dec 2006 11:02

Evo tukaj si lahko ogledate slikico mojega kruhka. Čist sem vesela, ker ga resnično narediš v pol minute, pa še odličen je. http://www.moj-album.com/uredi/saska17/59526 alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 03. dec 2006 13:11:16

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

5. dec 2006 20:04

Kruh sem zamesila: bela, polnozrnata in koruzna moka, dodala ovsene kosmiče in sončnična semena, pekla sem ga po navodilih pokritega v litoželezni posodi in kruh je prima. Tudi ostale kvašene dobrote (buhtle) bi se verjetno dalo peči v pokriti posodi, ali je katera že poskusila. Lep pozdrav.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2006 12:52

jaz sem dolgo brala tukaj, razmišljala, pa se nisem odločila za poskusit, saj sem si mislila, da se mi ne da packat. Potem sem pa nalimane slikce videla in me je tako premamilo, da sem včeraj zvečer še enkrat prebrala vse komentarje o količinah, pogledala še enkrat video, da vidim kolk pocasta mora bit mešanica in pred spanjem na hitro zmetala skup. Zdaj sem prišla domov in je zgledalo vse skupaj ful vlažno, ko pa sem iz sklede dajala, se je vse skupaj držalo, nobene packarije, podobno kot v videu. Zdaj pa še dve urci in po mojem bom jaz en zasvojenec s kruhom več tukaj. Res ne moreš verjeti, kako malo dela je, dokler ne probaš. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti