Nasvet za dober kruhek

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

21. nov 2006 7:32

Pekla sem ga že trikrat in je vsakič malo boljši prvo rundo je bil preveč pocast, naslednjič bom dala še malo manj tekočine, delam pa samo z belo moko, tako da dobim občutek. Moti pa me ker nima tako velikih lukenj kot na filmčku so luknjice ampak bolj majhne, skorjica pa je fantastična predvsem takoj ko je pečen. Pred drugim vzhajanjem pa je treba res prtiček dobro pomokati drugače se prime in se vleče kot čigumi vsaj meni se je, ampak vaja dela mojstra in jaz se kar ne predam. Včeraj sem odrezala košček in ga dala nekam posebej, da vidim koliko časa zdrži, da se preveč ne posuši. lp Mateja mperhaj

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

21. nov 2006 13:24

Moj drugi poskus je vizuelno zeeeelo lepo uspel. Komaj čakam, da ga poskusim! Pekla sem v tisti črni posodi iz aluminijeve zlitine, ki se je v neki trgovini dobila za točke. Pokrit si nisem upala z original pokrovko, pa sem ugotovila, da se super prilega poden od tortnega modela Pekla sem iz polovice moke tip850 in polovice tip500. Sem se pa držala priporočila, da naj bo skupna teža moke 600 g. Zato 3 skodelice ni bilo dovolj, ampak sem dodala še približno polovico skodelice. Vode je bilo pa malce manj. Kruh se je krasno drignil, zgoraj je spet zlate barve. KOK MI JE TO VŠEČ No, nisem mogla zdržat, pa sem šla odrezat en krajček. Znotraj ni pocast, okus pa odličen. Njam

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. nov 2006 13:43

Jaz sem včeraj packala tale kruhek. Vzhajal je več kot 12 ur... No, ni važno. Dala sem pirino moko, polnozrnato pšenično, malo koruzne, malo ržene in malo bele moke. ( pa še to samo zato, ker sem se bala, da se kruh ne bo dvignil...). Kvasa sem dala malo več, moke tudi. Zamesila in pustila eno noč in en cel dan... Zvečer sem ogrela rimski lonec, (končno spet!!!) in dala pečti. Kruh je lepo vzhajal, čeprav je bil prtetežno iz polnozrnatih mok. (pekla sem dlje, ker je bila masa kruha večja...). Skorjica je ratala lepa, zlata. Kruh znotraj ni pocast. Skratka, izdelek je zelo lep in dober. Čeprav niti ne ne vem kaj za dol past. Ali pa se pozna, da midva nisva neka kruharja...??? Vseeno, vse pohvale...

bambi  

član od: 22.8.2006

sporočila: 41

21. nov 2006 14:28

Kruh je res zelo dober,samo tako malo ga je. Je že katera sestavine podvojila,da ga ni treba skoz peči? kristy

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. nov 2006 15:04

Jaz sem podvojila ali še več...

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

21. nov 2006 15:26

Meni je kruh trajal do danes in se ni nič drobil,je bil pa pečen v noči iz sobote na nedeljo.Je pa sedajle že pripravljeno testo za drugo peko.Sam še malo mora vzhajati. andreja č.

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

21. nov 2006 17:57

Pri nas sta še dve rezini od nedeljske dopoldanske peke, zelo mehki in lepi na izgled. Mperhaj: hvala za mnenje glede uporabe prtička! rdecapesa

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

21. nov 2006 19:50

Današnja peka je bila enkratna. Celo moja mami je pohvalila Edina pripomba: malo premalo slano, ampak to je bla pa moja napaka. Super, res!

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

21. nov 2006 22:50

In meni, ki že toliko let pečem kruh se zgodi naslednje: Najdem "vaš" recept in se seveda spravim na delo. Zamesim ga zvečer ob devetih in danes, ko pridem ob treh popoldan iz službe, maso - vso puhasto in mehko skorajda zlijem na pult, ki sem ga prej posipala z instant polento, preložim testo križem in počez in hopla v ogreto jena posodo s pokrovom - BREZ ponovnega počivanja oz. vzhajanja. Kruh je v pečici zrastel tako, da sem se že bala, da se bo prijel pokrova. Skratka krasne velike luknje, super skorjica, tudi zaradi polente - torej rahlo koruznega priokusa. Skratka - bolj enostavnega recepta še niso izumili. Hvala, vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 21. nov 2006 22:50:33

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

22. nov 2006 15:57

Kot večina, smo tudi pri nas navdušeni nad tem receptom. spekel sem že navadnega črnega, z dodatkom polnozrnate, ržene, rumene koruzne in bele koruzne moke.Prav vsi kruhi so bili odlični.Predlagam, da da nekdo recept v bazo, da ga bodo tudi drugi videli, ko ta tema ne bo več aktualna na forumu. lp ZVONE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti