Nasvet za dober kruhek

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. nov 2006 11:31

Bom pa jaz to naredila. Gre tako: 3 skodelice moke, 1 žličko suhega kvasa ter 1 1/4 žličke soli premešaš v posodi z roko, da se kvas in sol lepo porazdelita. Potem v to zliješ 1 1/2 skodelice vode. Z roko samo malo pomešaš, le toliko, da se vse skupaj nekako sprime v kepo, nič pa ni treba gnesti. Pokriješ s folijo in pustiš, da 12 ur vzhaja. Po 12 urah zadevo zvrneš na pomokano desko in z roko malo raztegneš. Potem pa zadevo zložiš skupaj in sicer tako, da zavihaš levi rob proti sredini, desnega proti sredini, potem pa zgornji del in nato še spodnjega. Zadevico prestaviš na pomokan prtiček in z njim pokriješ kepo testa. Pustiš, da vzhaja 2 uri. Lonec s pokrovko močno segreješ. Po 2 urah vzhajanja testo vržeš v lonec in pečeš pokrito 30 minut in odkrito 15 do 20 minut. In to je to. Upam, da si boš znala predstavljati, ker je video res povedal zelo veliko. Ja, majamarko, bilo je tako, da nisem bila prepričana, če sta ta prava. Se mi je zdelo, da sta, prepričana pa nisem bila. fresh

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

18. nov 2006 11:36

Joj, meni pa tale kruh ni najbolje uspel Mogoče je bil kriv svež kvas ali pa sem dala malo preveč vode ... ne vem. V glavnem, že testo je imelo kiselkast vonj. Potem sem ga vseeno spekla. Bil je sicer nekam vlažen, ampak sem si rekla - mogoč se mora pa še shladit. Ko sem ga jedla danes zjutraj (pečen je bil včeraj pop.), je bila čisto pocast in kisel. Bom mogla še enkrat, da vidim, kaj hudiča je to. Naslednjič s suhim kvasom. LP! uharica

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

18. nov 2006 11:43

Fresh, če te lahko popravim:kvasa je četrt čajne žličke, ne pa cela(da ne bo katera preveč dala) Majamarko,žal sem iz Velenja,tako, da je žal predaleč Drugače ja pa ravno tako, kot si napisala. Mene sprašujejo,kako sem lahko tako suha,ko pa delam v kuhinji, pa še doma kar naprej nekam pacam. Pa kaj morem,sem pač slaba reklama za našo kuhinjo ela

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. nov 2006 11:53

Tudi meni tale kruh ni uspel, je bil čisto zbit in prav nič dober. jade

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. nov 2006 12:46

Našega že ni več, ampak mislim, da sem imela preveč tekoče testo in je bil kar malo gumijast bom danes ponovila in bom bolj skrbno odmerila moko in vodo. Drugače kruha sploh ne kupujem in zmeraj delam vse po občutku . Pokrijete z aluminijasto folijo ali s prozorno ko ga pustite stati 12 ur. Hvala. lp Mateja mperhaj

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

18. nov 2006 15:26

FILMČEK ŠE VEDNO DELA !!!! punce naj vas popravim - video je treba poiskat, ni plačljiv - ko vam zažene ono stran, na zgornji strani kliknite na zavihek "homepage", potem pa na vrhu poiščite zavihek "video" in listajte spodaj po sraneh filmčkov, vseh skupaj jih je okoli 180 kosov. Pozdravček Mateja tejča

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. nov 2006 15:53

Dopoldne ga nisem našla sedaj pa je hvala sem si ga že ogledala, zdaj vidim, da je bilo moje testo precej bolj pacasto kot to v filmčku nič pa ne pokaže s čim pokrije testo, ko ga pusti za 12 ur, to me še muči! lp Mateja mperhaj

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

18. nov 2006 16:08

Žal sem opazila, da se filmčki menjujejo. Tako da ko kliknete na zgoraj omenjeni link, spodaj pod posnetkom, ki je trenutno izbran poiščete pod CHANNELS katergorijo STYLE, nato izberete DINING & WINE in nato na desni strani izberete video posnetek z naslovom NO - KNEAD BREAD. LP, Suzana

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

18. nov 2006 20:57

Najhitreje pridete do filmčka tako ,da vpišete na desni strani v VIDEO SEARCH: NO KNEAD BREAD Res je kruh zelo dober in zahvala tistemu , ki je prilepil ta link LP May

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrimljanka
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti