Ticino masa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. okt 2007 8:36

najlepsa hvala-sem misllila,da imam kar smisel za dekoracije, sedaj pa...ampak imam vas na sumu, da niste samo gospodinje,ki rade pecejo, ampak kar precej precej vec...,torej da se s tem tudi poklicno ukvarjate.Kakorkoli ze, zelo lepo, da z nami delite svoje znanje.Pa lep dan! lucka52

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

27. okt 2007 8:53

stana r. ne morem kaj da ne bi komentirala tvojih čudovitih slikic. morem povedat da si ponos kulinarike in ustvarjanja, tiste tortice res niso kar tako ampak so fenomenalne. res morem rečt da te spoštujem in kapo dol pred tabo. upam da bo meni vsaj pol taka umetnina kdaj uspela. nektarina

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

31. jan 2008 11:15

Punce ali morda katera ve ,kje bi se dalo nabavit ticino maso v Mariboru ali okolici? Hvala že v naprej. balu

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

31. jan 2008 11:39

V Ramsu v MB. stara

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

31. jan 2008 11:48

Poskusi jo sama narediti. Jaz sem jo po Verinem receptu in se je čudovito posrečila. Torto sem "oblekla" s to maso in tudi vse ostale okraske sem naredila iz nje. Idejo za čokoladne listke sem tudi dobila na tem forumu.
Veri je napisal/a:
V splošnem so pa recepti približno taki: 300-350 g sladkorja v prahu (tisti z dodatki je boljši, mislim, da v modri vrečki) 1 beljak 1 žlica glukoze, oni hočejo navadno glukoznega sirupa, ki ga pri nas še nisem nikjer videla, zato zmešam 1 žlico glukoze v prahu z 1žlico vrele vode, da se lepo stopi, nekje sem prebrala (če me ubiješ, ne vem več kje, vem samo da je bilo na netu:) da je to v redu nadomestek oz. da se tako iz praha glukoze naredi glukozni sirup. Naj te ne zavedeta tu dve žlici, ko se glukoza stopi, ne da prav veliko več volumna, sploh ap te zadeve niso tako haklih;) Sladkorja daš po želji glede na to, kako trdo testo želiš še malo več za 3D figurice, za oblečt torto je pa boljše mehkejše testo. Pošlji mi email če češ, da ti pošljem slikce narejene torte za mamin rd, okrašene s tako maso. Veri
Sliko sem dodala pri receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4616 in moja prva prava torta (z vašo pomočjo ) je bila zelo, zelo pohvaljena. Sporočilo je spremenil(a) silva dne 31. jan 2008 11:48:40

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. jan 2008 12:45

Bravo silva! Mislim, da si ena prvih, ki je naredila maso doma! Pohvale, super je.... Dala si mi navdih, da tudi sama poskusim!!!!! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. jan 2008 14:12

Čao, ful ful sem vesela, da sem vidla tale recept, ker tudi jaz nameravam tole doma spacat ta vikend. V bistvu sem že malo obupala in sem začela mal mislit kar na marcipan, samo je pa ful drag, 200 g stane skoraj 4 EUR. Sedaj me pa zanima, če mi veste povedat, koliko marcipana oz. tičino mase rabim za oblečt za eno povprečno okroglo torto ali pa recimo srce, veliko cca 26 cm? Pa če morda veste, kje bi lahko kaj ceneje kupila marcipan? Hvala! Lep pozdravček, S.

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

31. jan 2008 14:41

Najceneje je marcipan v Hoferju. Jaz ga vedno kupim tam. barb*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. jan 2008 14:52

Čao, barb, ja sej sem ga tudi jaz hotela, ga že cel mesec vahtam, pa nič. Ga bom naslednjič kupila na zalogo. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti