Ticino masa

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

12. jun 2011 8:17

Ticino maso v žitu prodajajo tudi v manjših pakiranjih ne več samo kilske.So paketki po pol kg.V paketu pa je 2x po 25dag.Jepa v beli ali roza.

paulina d

mini13  

član od: 1.8.2011

sporočila: 3

1. avg 2011 2:09

zdravo ;) evo z vami še ena novinka...sej vem, da je bilo na to temo že velikooooo napisano, amapk bom še enkrat zastavila svoja vprašanja, ker se mi ne da iskat po različnih forumih in brskat za informacijami...tko,da upam, da se najde kakšna dobra dušca, k mi bo lahko odgovorila na vprašanja ;) naš sonček bo namreč v četrtek 1. svečko pihnu, pa je treba cirkus okrog tega delat  ;)

tkole: 1. zadnjič sem kupila tičino masov podhodu ajdovščine in sem bila precej razočarana...se je veliko pisalo o prijaznosti, ampak meni se je zgodilo ravno nasprotno...g. ni bil neki ravno zainteresiran, k sm ga vprašala, če ima gladilko za tičino me je debel pogledu, vse kar sem ga vprašala mu je bilo težko odgovort, na koncu mi je pa prodal res zanič maso, k se sploh ni razvaljala, ko sem jo nekak uspela vsaj približno razvalat, se mi je pa strgala....vse sem delala po "pravilih", prebrala velik forumov, pogledala še več filmčkov...pa je vse skupi v vodo padl...sem pol hotla naročit torto, ampak sem si rekla, da je ziher fondant bil zanič in da morm še enkrat probat ;) tko, da moje vprašanje je: kako je delat z vrhniško maso? oz. a nej jo raje sama naredim? kaj priporočate? 

aja pa btw, v PV majo po novem tudi po 0,5kg, pa tam so bili neskončnooooo prijazni ;)

 

2. zanima me, kako naredite črke in številke, kje bi lahko dobila te modelčke?

3. kako je z barvanjem?sem kupila barvo v prahu, pa sem hotela svetlo modro, ven je pa prišla lisasta turkizna....kaj mi priporočate, da bodo barve res intenzivne, predvsem pa željene ;)?

Prosila bi za čimhitrejše odgovor, ker bi šla malo po nakupih že ju3 ;)

 

Hvaaaaaaaaaaaallllllaaaaaaaaaaaa in en lep ponočnjaški pozdravček***

mini**

mini13

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

1. avg 2011 2:22

mini13 je napisal/a:

sej vem, da je bilo na to temo že velikooooo napisano, amapk bom še enkrat zastavila svoja vprašanja, ker se mi ne da iskat po različnih forumih in brskat za informacijami...

mini**



mini13

 

No, ja, ker se tebi ne ljubi brskati za informacijami...a druge si pa lahko vzamejo čas, da ti napišejo tisto, kar so že večkrat napisale?

 

Pa doooooobrooodoooooošlaaaaaaaaaa!

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

1. avg 2011 9:06

mini13 je napisal/a:

zdravo ;) evo z vami še ena novinka...sej vem, da je bilo na to temo že velikooooo napisano, amapk bom še enkrat zastavila svoja vprašanja, ker se mi ne da iskat po različnih forumih in brskat za informacijami...tko,da upam, da se najde kakšna dobra dušca, k mi bo lahko odgovorila na vprašanja ;)

mini13

No, zakaj bi se pa nam dalo?

rimljanka

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

1. avg 2011 10:28

Jaz imam z Ajdovščino dobre izkušnje. Mogoče si jo pozabila segreti preden si jo uporabila. Jaz jo dam najprej za 10 sekund v mikrovalovno da se lepše gnete in je mehkejša. Za figurice pa jo nič ne segrevam samo gnetem.

 

Črke in različne modelčke dobiš v vseh trgovinah s pekovsko kramo, več pa jih je na internetu npr. e-bay.

 

Barvo pa moraš najprej raztopiti v vroči vodi in potem vgnesti v maso. Gnesti moraš kar nekaj časa da se vse lepo vgnete.

 

LP

asimetra

mini13  

član od: 1.8.2011

sporočila: 3

1. avg 2011 10:33

no draga rimljanka, najprej hvala za tvojo pomoč ;) mogoče sem se res malce narobe izrazila... ne da se mi zato, ker nimam časa....vem, da je malce na hitro,ampak vseeno bi bi bila hvaležna vsakemu za pomoč..

 

pozdravček mini*

mini13

mini13  

član od: 1.8.2011

sporočila: 3

1. avg 2011 10:35

asimetra NAJLEPŠA hvala za pomoč!čeprav sem maso dala v mikrovalovno,ampak se vseeno ni obneslo!HVALA še enkrat!

 

lp mini*

mini13

yummy  

član od: 31.8.2011

sporočila: 4

31. avg 2011 17:56

Pozdravljene! Prebrala sem vaše komentarje o oblikovanju tort in izvedela veliko novega tako, da sem se odločila da poskusm narediti prvo torto s tičino maso pa tudi prvo torto nasploh :). Imam pa nekaj vprašanj, mislim, da še niso bila zastavljena in odgovorjena, če pa sem jih spregledala se opravičujem in upam, da mi vseeno kdo odgovori :). Tičino maso sem kupila v Pekarni Vrhnika in sicer 0,5kg. Zanima me kakšen približno bi moral biti premer torte, da bo cela pokrita? Ali bi pršla čez 26cm, kot naj bi bil širok biskvit, ki ne pade dol? Pa še glede tega biskvita me nekaj zanima: Ali ga spečete in kasneje razrežete ali ga pečete posebaj, po plasteh? Kupila sem tudi barvila za kremo, ali mislite, da lahko s tem obarvam tudi biskvit? Tako nekako bi ga obarvala: http://www.flickr.com/photos/grmncrsnbr/6067910016/  in koliko približno je treba dati barve, ter pri katerem koraku delanja testa? Najlepša hvala za vaše odgovore že vnaprej! Pa še en link do enega izmed blogov, ki jih berem, za inspiracijo: http://hellosugar.tumblr.com Lep pozdrav.



yummy



Sporočilo je spremenil(a) yummy dne 31. 2011 17:58

Sporočilo je spremenil(a) yummy dne 31. 2011 17:59

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. avg 2011 23:29

Za torto premera 26 bi potrebovala približno kilogram tičine mase. Jaz jih vedno pečem posamezno (jih ne režem). S temi barvili lahko barvaš tudi biskvit. Barvo daj po občutku - odvisno kakšen odtenek želiš imeti. Jaz bi barvo vmešala na koncu.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti