Ticino masa

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. jan 2011 11:58

No, ne rabim ravno nasveta, me pa zelo zanima vaše mnenje glede okraševanja tort s tičino maso. Meni so sicer take torte zelo lepe, ne zdijo pa se mi "jedilno privlačne". Ko gledam nekatere vaše fotografije tort, mi kar vzamejo sapo, ampak vseeno pa me nekako ne prime "Uuuu, to torto bi pa js jedla", ker mi itak zgleda kot ena plastika (brez zamere). Sama še nisem delala torte s to maso, čeprav me je že zamikalo, ampak vseeno se mi zdi slastna tista smetana in čokolada na vrhu, ki prav draži brbončice:P Vaše mnenje? JanisJoplin

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2011 18:24

JanisJoplin je napisal/a:
No, ne rabim ravno nasveta, me pa zelo zanima vaše mnenje glede okraševanja tort s tičino maso. Meni so sicer take torte zelo lepe, ne zdijo pa se mi "jedilno privlačne". Ko gledam nekatere vaše fotografije tort, mi kar vzamejo sapo, ampak vseeno pa me nekako ne prime "Uuuu, to torto bi pa js jedla", ker mi itak zgleda kot ena plastika (brez zamere). Sama še nisem delala torte s to maso, čeprav me je že zamikalo, ampak vseeno se mi zdi slastna tista smetana in čokolada na vrhu, ki prav draži brbončice:P Vaše mnenje? JanisJoplin
se strinjam. meni so dobre, take, da se cela poje, ne da brskam dol tičino maso. Ustvarjam pa zelo rada z tičino, no čeprav tudi z smetano, čokolado,.. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. jan 2011 18:37

Janis Joplin, morala bi doživet, kako se zasvetijo očke npr. petletne deklice, ko dobi barbi torto oblečeno v oblekico iz ticino mase. Včasih so se torte oblivale s sladkornim ledom, danes se uporablja sladkorna oz. ticino masa. Jaz sem jo začela uporabljati še predno jo je bilo mogoče kupiti v Sloveniji. In nimam nič proti njej, tudi pojemo jo in to, moji otroci in vnuki jo celo obožujejo. Tudi okraski iz modelirne čokolade zgledajo nekako plastično, ampak so vseeno zelo dobri, vsaj nam. Seveda, nekateri pa tega ne marajo in prav je tako, da smo si različni. regina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. jan 2011 20:56

Ja, to razumem, če je torta za otroke, tudi meni je bila na videz všeč tista barbi torta, ampak ni me pa zamikala, da bi jo pojedla, če me razumeš. Vseeno se mi zdi, da čokoladni okraski zgledajo dost bolj jedilno, kot pa na primer rdeča torta hehe;) Pa brez zamere JanisJoplin

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. jan 2011 23:27

Ah, kaj bi zamerila, saj smo za to tukaj, da se pogovarjamo. Se pa da iz ticine mase zelo lepo dekorirati. To je pač za posebne priložnosti. Drugače pa jaz tudi mnogokrat dekoriram samo s smetano ali kremo, s katero je nadevana torta, če jo imamo kar tako, samo za pojest in ni za kakšen rojstni dan, ko vsi pričakujejo, da mora biti nekaj posebnega. Čokolada je pa tako v vsaki obliki zelo dobra. L. p. regina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

28. jan 2011 6:43

A ni s tem tako, kot z obleko, ličenjem, nakitom.... Saj bi se lahko za kak posebej svečan dogodek preprosto oblekli, sploh ne ali komajda kaj naličili,.....pa tega ne storimo. Zakaj že? Mizo posebej lepo pogrnemo, v vazo damo izbrano cvetje,....

Torta za posebno priložnost nikakor ni samo v funkciji hrane. In z njo je enako kot z obleko, ličenjem, lepim prtom in porcelanom, šopkom na mizi.

Tako to vidim.

rimljanka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. jan 2011 17:23

rimljanka je napisal/a:

A ni s tem tako, kot z obleko, ličenjem, nakitom.... Saj bi se lahko za kak posebej svečan dogodek preprosto oblekli, sploh ne ali komajda kaj naličili,.....pa tega ne storimo. Zakaj že? Mizo posebej lepo pogrnemo, v vazo damo izbrano cvetje,....

Torta za posebno priložnost nikakor ni samo v funkciji hrane. In z njo je enako kot z obleko, ličenjem, lepim prtom in porcelanom, šopkom na mizi.

Tako to vidim.

rimljanka
zelo lepo si tole napisala. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. jan 2011 17:38

Rimljanka, se strinjam, da naj bi torta izgledala lepo, ampak po mojem mnenju lahko izgleda lepo tudi, če se vidi da je torta (ne kikla od barbi recimo):)) JanisJoplin

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

29. jan 2011 3:26

Vegica, za polkilska masa iz PV sploh ni ista, ko tista iz kantice...na žalost. EvaLuna

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

3. feb 2011 15:32

Jaz bi potrebovala NUJNO kupiti tičino maso - DANES / JUTRI - kje v LJUBLJANI jo prodajajo brez predhodnega naročila ali kaj podobnega??? Prosim nujnoooo :( vanilia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti