Ticino masa

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

30. avg 2010 10:10

Pozdravljene! Nekaj dni nazaj sem naredila prvi dve torti s ticino maso. Narejena je bila iz Marshmallow penic. Pri prvem poizkusu, ko sem delala točno po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/13212/sladice/marshma , se mi je masa zelo trgala in ni bila elastična. Vendar kljub temu mi je uspela kar lepa tortica za prvič. Naslednjič sem pa dala le polovično količino vode, ker sem uporabila tudi tekoče jedilne barve. Rezultat je bila res odlična masa za oblikovanje. Od sedaj naprej bom verjetno samo še s tem dekorirala torte.

Sem hotela kar tukaj prilepit slikice pa mi ne uspe. Bodo pa vidne pod zgoraj omenjenim receptom (ko jih obdelajo).majacebelica

Sporočilo je spremenil(a) majacebelica dne 30. 2010 10:14

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

30. avg 2010 21:39

Glede tega, koliko časa zdrži torta-meni se je enkrat zgodilo, da so mi naročili torto za v sredo-torej jaz sem imela v torek konačno, ker imam navado, da čez noč odstoji in se prepoji, nato jo dam naprej. No, stranka je pa v bistvu torto rabila šele za soboto (a bogsigavedizakaj jo je naročila za sredo) in takrat so jo tudi rezali. Meni je bilo kar slabo, ko sem to slišala, sem se prav bala, da kakšna bo, da bo kdo rekel, da kake torte delam ipd. No, na koncu so pa torto tako prehvalili, češ, da še niso jedli boljše... Tako da očitno torte kar zdržijo. Bila je pa pol sadna pol čok., oblita s čokolado in je očitno to ohranilo svežino. Kljub vsemu pa gledam, da dam od sebe sveže. cukrpekrca

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. sep 2010 17:04

Sem bila med tednom v Trgovini Pekarna Vrhnika in videla, da imajo v septembru akcijo 2+1 za tičino maso- vzameš 2 vedri po 12,5 kg tičine in dobiš 1 vedro 12,5 kg gratis (cena potem pride precej nižja- namesto 86€ pride 1 vedro 58€). Jaz bi vzela 1 vedro, če bi bila katera še zainteresirana za preostali vedri, naj me prosim kontaktira, bi se lahko zmenile in vzele skupaj *Alisha*

larilu  

član od: 11.12.2007

sporočila: 4

5. sep 2010 11:57

Po vseh vaših komentarjih ter odgovrih sem naredila prvo torto s tičino in evo 2 slikci tortice aja pa obrazšček od vile sem iz marzipana nardila tako da hvala za vse vaše izkušnje ki jih delite z nami larilu

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

29. dec 2010 6:43

larilu, za prvo torto je kar prevec lepa. Zdaj pa prosim za odgovor na dve vprasanji. Za bozicno darilo sem dobila med drugim tudi Ticino snezno belo maso iz trgovine v podhodu na Ajd v Lj. in zlati prah. Na paketku je napisano, da je barvilo v prahu topljivo v vodi, zdaj pa ne vem, ali naj to razumem, da ne sme priti v stik z vodo, ali ga moram raztopiti v vodi, da ga lahko uporabim.. Nekje sem videla ene krasne vrtice, kjer je bil po vrhu zlat prah. Prosim, razlozite mi ( lahko na dolgo in siroko) kje lahko ta prah uporabim. Ticino masa ima rok uporabe do maja 2012, ali jo jo moram ves ta cas hraniti v hladilniku? Ker ne znam oblaciti tort, jo bom porabila veckrat po malem, na piskote in torte. Hvala za odgovor. Zelo bom vesela tudi kake fotke, kjer je uporabljen zlat prah in majceni okraski iz bele ticino mase. Kotarca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. dec 2010 7:15

Jaz zlati prah uporabim tako, da ga dam na konico čopiča in pol samo potresem po vrhu vrtnice. Če želiš prav rob obarvat, mu pa dodaš eno malo pikico vode, ampak res malo, pa barvaš z njim. lahko tudi celotno površino pobarvaš na suhi način s prahom, tako, da vlečeš suh čopič po torti, a mora biti tudi tičina popolnoma suha, brez kondenza, če ne ne bo šlo. Tičino nikoli ne hranimo v hladilniku, ampak v temnem hladnem prostoru. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 29.dec 2010 07:17

Vegica  

član od: 15.9.2005

sporočila: 96

15. jan 2011 14:45

Mene pa nekaj zanima in sicer: Maso sem kupila v pekarni vrhnika v črnučah in sicer 2x po 0,5 kilograma za običajno torto (rekli so, da je dovolj mase). Zgodilo se je pa to, da ko sem probala to razvaljati na škrobu, je vse skupaj pokalo in niti slučajno ni mogla postati ravna-gladka površina, kaj šele da bi bilo dovolj lepo za obleči torto. Sem mogoče kaj narobe naredila ali je kakšen poseben postopek valjanja ali pa je bila mogoče masa fuč? Hvala za pomoč. LP Vegica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. jan 2011 17:28

Vegica, tičino raje ne valjaj na škrobu, ampak na peka papirju.S škorbom si pomagamo, le, če se lepi na podlago, ki jo valjamo, če je zelo obarvana tičina masa in je redkejša zaradi barve. No vsaj jaz tako delam in nimam problemov. nekaj mi pravi, da si jo izsušila, ker samo zaradi tega ti poka. Mogoče je blo preveč škroba, ki si ga zamesila v tičino in jo tako izsušila? Če je bla pa masa že v osnovi fuč, pa takoj vidiš, da je izsušena, še preden jo zvaljaš vidiš, da je suha in razpokana. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 15. 2011 17:29

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. jan 2011 17:36

Vegica, maso je potrebno pred valjanjem dobro pregnesti, da postane voljna za oblikovanje. Se pa na zraku sorazmerno hitro suši. Ko jo nehaš obdelovati, jo moraš pokriti s pvc folijo, oz. odvečno daš nazaj v vrečko. Tudi hraniš jo v vrečki in dobro zaprti posodi. Hranimo jo na hladnem oz. na sobni temperaturi in ne v hladilniku. Najboljše je v kakšni shrambi. Ne verjamem, da bi bila masa fuč, kot si napisala, saj ima rok trajanja, ki mora biti napisan na ovitku. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti