Aparat za peko kruha

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. mar 2006 21:15

Jaz imam Clatronika, ampak verzijo BBA 2665, tako, da ti ne vem pomagat. Je pa čisto mogoče, da si dala na program, ki samo mesi in vzhaja testo. Pri meni je to sicer sedmica, na šestici pa imam polnozrnati kruh. Poglej, kaj ti na kruhomatu piše poleg številke programa, ali pa poglej v navodila. Upam, da ti je kruh kljub težavam uspel. lp Julija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. mar 2006 21:44

Julija, hvala za vzpodbudo. Kruh je pogojno uspel, skorja je bila malo pretrda, znotraj je bil pa bolj slabo pečen. Ampak bil je prvi!! Za jutri zjutraj bom dala pečt z zamikom, ta dolgo varianto. Upam, da bo uspelo in da ni kaj narobe s strojčkom, ker sem ga full vesela. jasna1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. mar 2006 7:45

Poročam! Čez noč je Clatronic spekel ODLIČEN kruh!!!! Očitno sem prvič res nekaj štrikala z gumbi. Zdaj komaj čakam, da bom sprobala različne polnozrnate variante z različnimi oreščki... Se še javim! Lp jasna1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. mar 2006 15:54

Sem vesela zate, Jasna. Ti kar eksperimentiraj. To je dobra vadba za peko kruha. Enkrat uspe bolj, drugič manj, ampak na napakah se učimo. ) Julija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. mar 2006 19:29

Na pomoč ! A katera ve, če moram koruzni kruh pečt na polnozrnatem programu? Pekla sem ga na normalnem, pa je bil full zbit. Mešala sem koruzno in črno pšenično moko. Hvala za odgovor, lp! Jasna jasna1

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. mar 2006 19:59

S koruznim kruhom pa tudi jaz nisem daleč prišla.Primerno rahel je bil le če sem ga delala z belo moko v razmerju 1:5 v korist bele moke.In koruzni kruh z večjo količino koruzne moke pride zares zbit in poleg tega v kombinaciji spolnozrnato moko še neprivlačen za oko. Delna rešitev je če koruzno moko popariš in če uporabiš krompirjevko (v tem primeru lahko daš malo več koruzne moke) Kaj večti bodo pa drugi povedali. Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. mar 2006 20:31

S koruznim kruhom imam tudi jaz težave, čeprav dodam kislo smetano, ki naredi vsak drug kruh rahlejši, mi pri koruznem to ne uspe. Zato po navadi samo zgnetem v kruhomatu in potem spečem klasično, pa je kruhek dober. Vedno pa mešam belo gladko moko in koruzno, recimo 400 g bele in 200 g koruzne. LP! Galja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. mar 2006 22:13

Hvala, punce! Torej se bom kot začetnica raje držala preizkušenih receptov. Pravkar sem odkrila 3 Verine, bo za probat! Lahko noč! jasna1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. mar 2006 10:09

Pri koruznem kruhu v avtomatu sem jaz odpovedla. Pri kakršnikoli mešanici je bil kruh zbit. Zato ga ne pečem več. Le na klasičen način vsake toliko, ko si ga otroci zaželijo. lp Julija

Zdenk@  

član od: 1.3.2006

sporočila: 9

6. mar 2006 11:22

Pozdravljene punce, najprej se opravicujem, ker se nisem nic oglasila, a za menoj je kar naporen vikend. V soboto sem bila letece, v trgovini po nakupih za prijateljico, ki je rodila hcerkico, moza je namrec v petek hudo pogrizel pes (je postar), potem sem sla k tastu in tasci, pa k mami, zvecer nazaj domov. V nedeljo pa sem hitro kuhala in hitro k prijateljici pomagat v kuhinji in s ta malo. Potem pa nas je se hudo "zametalo", da smo s tezkimi mukami prisli domov. No, v soboto zjutraj sem prijateljici spekla en polnozrnat kruh, si ga je zazelela... Pravzaprav mislim, da sploh ni bil tako slab. Vzela sem kar Verin recept in malo kombinirala, ker mi je zmanjkalo crne moke. Mogoce je bil malo bolj zbit... moram se enkrat predelat navodila. Ampak je bil zato tako okusen. Vceraj zvecer, potem ko smo ocistili se okolico hise, pa sem za oceta spekla se bel kruh za oceta, ki ga ima res rad... sem vzela se kar mesanico od Hoferja in je kar uspel, pa ceprav je v nasem naselju zmanjkalo elektrike. Pa sem se spomnila, da v tem primeru moras zopet ponovno zaceti z izbranim programom. In sem potem izbrala kar ta hitrega, ker sem imela ze zmesano in napol vzhajano. Pa je bil kar okusen in velik hlebcek kruha. Joj, kako je bilo ocetu fajn, k je dobil svez kruh kot nagrado po 3 urnem odmetavanju snega, haha. Sicer pa se vedno prebiram vsa vasa navodila in vse imam ze prebarvano z markerji. Predvsem pa prebiram navodila za kruh. Se vedno se odlocam pri priravi kruha in izbiri programa. Se mi zdi, da tisto se nisem obdelala dovolj, oz. mi vedno kaj pomembnega izgine iz glave. Ah kaj hocem... Vaja dela mojstra in pri tem vztrajam. Lepo se imejte in pozdravcek. Zdenk@

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti