Aparat za peko kruha

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

26. jan 2006 16:47

Jaz kar uporabljam 4 vrste gotove zmesi od Hoferja in potem še dodajam kaj po svoje: čebulo ipd. Lp Frida

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

26. jan 2006 17:11

Imam problem. Pri zadnji peki kruha sem dal preveč tekočine ali pa kaj drugega. Testo v kruhomatu je preveč vzhajalo in steklo na grelec in pod posodo za peko. ko sem čez kakšno uro prišel domov se je kadilo, kot da gori hiša. problem je v tem, da ne vem kako naj očistim kruhomat, ker se je zapaljeno testo tako zelo zapeklo po notranjosti kruhomata. LP Matjaž

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. jan 2006 22:14

Težka bo Matjaž. Meni se je enkrat zgodilo nekaj podobnega. Nikakor očistiti. Potem je pa mož vzel leseno kuhalnico in malo potrkaval po zažganini. Uspešno jo je odstranil (je pa kar dolgo trajalo), čeprav smrdelo je pa še kar nekaj časa, ko se je aparat med peko segrel. Uspešno čiščenje ti želim. Julija

Zdenk@  

član od: 1.3.2006

sporočila: 9

1. mar 2006 12:53

Pozdravljeni kruhopeki, tudi jaz potrebujem vas nasvet. Ceprav sem prebrala skoraj vse odgovore, sem se le opogumila, da se jaz povprasam za kaksen nasvet. Pred 3 tedni sem dobila Kenwood-a in kar 14 dni sem potrebovala, da sem pripravila prvi domaci (polnozrnati) kruhek. Koncni izdelek je bil se kar soliden, pa tudi naslednji navadni beli hlebcek je bil se kar za pogledat, ta zadnja dva pa sta porazna. Vsaj po videzu sodec. Moj moz pravi, da je "super okusen" v primerjavi s kupljenimi, pa vseeno me moti, da ga ne morem narezati in ga servirati na mizo. Ceprav sem delala po klasicnem receptu, ki je prilozen v navodilih me zanima zakaj mi ni "zraste" kot obicajni kruhki, ki se pecejo v kruhomatu? Tudi sam kruhomat mi dela tezave, ali pa morda ne "razumem" vseh navodil... Zelo bi bila hvalezna, ce bi mi kdo (mogoce Reca ali Veri), ki ima enak aparat napise ali razlozi programe, ki jih je mozno uporabljati. Veri, je omenila, da ima seznam receptov za kruhomat (ki jih je prirpavila za oceta); ceprav ze nekaj casa nisem zasledila njenih postov, bi bila vesela, ce se mi oglasi. Hvala za vsak vzpodbuden nasvet in pomoc, kajti kruhomat sem si resnicno zelela uporabljati. Lep dan se naprej in pozdrav vsem skupaj. Zdenk@

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. mar 2006 15:53

Zdenka, pozdravljena med kruhopeki! Že nekaj let pečem kruh v kruhomatu in poznam problem pri rezanju kruha, saj je ta kruh višji, kot smo navajeni pri kupljenih. Baje se veliko lažje nareže z električnim nožem, katerega pa še nisem nabavila in zato lastnih izkušenj nimam. Malo sem pa tudi nerodna pri rezanju, saj imam največ težav jaz. Ali je tvoj problem v tem, da je kruh preveč kipnil in potem dol padel? Prihodnjič daj manj kvasa, tudi jaz ga uporabljam v precej manjših količinah kot je navedeno pri receptih. Zgoraj želimo vsi dobiti lep hribček ali kapico in je grdo videti, ko je zgoraj nekakšna jama. Pa še reže se težje in tam drobi. Pa saj bom nabavila tudi ta el. nož, si jih že ogledujem. Pa še to - sedaj pečem s Clatronicom, prej sem imela Eltinega. Lp iz Mb riba-ribica

Zdenk@  

član od: 1.3.2006

sporočila: 9

1. mar 2006 20:33

Riba ribica, Moj problem pri kruhopeki je, da mi pravzaprav niti ne kipne... Res, da sem sicer pekla navaden bel kruh za oceta in sem sledila navodilom v prilozeni brosuri. Vendar mi nikakor ni nastal, tisti ta pravi bel kruh... zal... pa sem poskusila se enkrat... pa zopet nic... trenutno pecem tistega s kefirjem... me prav zanima kaj bo... Tudi tega od Aki bom poskusila. Pa tudi zalostno, da je sama skorjica tako obupno trdna, pri meni ne bi verjetno pomagal niti elektricni nozek, ampak kar kaksna vecja "masina"... hihi Pa sem ga prav tako pokapljala z vodico in ga zavila v serveto in ga na koncu dala se v vrecko, da bi se malo omehcal... Pa nic... Upam, da se bo kaj "izcimilo" iz danasnje peke. Bom sporocila... Hvala obema in pozdravcek iz mrzle Ljubljane. Sem pa tudi sama sicer iz tistega konca. Zdenk@

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. mar 2006 22:15

Kakšen kvas uporabljaš? Mogoče je tu problem,da ne vzhaja. Kar se pa skorjice tiče, sem imela enak problem in sem potem nastavila na manj zapečeno(verjetno ima tvoj kruhomat tudi to nastavitev). Tretja stvar je pa ta, da ti tega kruha ni potrebno dajati v vrečko,bo dovolj,če ga pustiš nekaj časa po peki v kruhomatu in se skorjica prav tako zmehča. Potem je tudi pomenbno,da ne uporabiš preveč kvasa, jaz za polnozrnat kruh uporabim na 500-600g moke 20 g kvasa.Za bel kruh ga daš še nanj (to niso moje izkušnje,ker belega kruha ne pečem,ampak sem brala na teh straneh). Pomenbno je tudi kateri program uporabiš.Za bel kruh menda kratki program, za polnozrnat pa kar osnovni.Samo pri KENWOOD-u moraš, se mi zdi, kratki program podaljšat za 20 min.To ti bosta znali bolje povedat Reca in Veri. Aki

Zdenk@  

član od: 1.3.2006

sporočila: 9

2. mar 2006 10:13

Aki, hvala za odgovor. Kvas sem kupila kar tistega v bez vrecki, potem pa vceraj se tistega v zeleni od dr. oetker (vsaj mislim). Kruh sem splekla s kefirjem, ki je bil sicer se kar okusen in tudi vizuelno ni bil tako obupno nizek, pa vseeno, je bila skorjica tako trda, da bi potrebovala ne vem kaj, da bi lahko normalno jedla. Kruh sem sicer vceraj pustila kaksnih 15 min po peki se vedno v aparatu, vendar edino kar je bilo koristno, da mi ni gnetilka izpadla skupaj s hlebckom, vendar je kar ostala na svojem mestu. Trdota skorjice pa.... Jaz imam Kennwood-ov aparat in vceraj sem pekla na 6 kar menda pomeni hiter program, ceprav se vedno traja kar 2.20. Pa se za 20 min sem ga popekla, ker ne maram premalo zapecenega kruga. Bom danes poskusila se enkrat. Moj moz je rekel, ce bom doma odprla vecerno Pekarno Mis Mas... ena mojih najljubsih pravlic iz mladosti. Pa lep snezni pozdrav, Zdenk@

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. mar 2006 10:29

Vsaj pol ure ali tričetrt ga pusti noter.pride kar vlažen,vendar kmalu izhlapi ta vlaga,skorjica pa ostane mehka. Probaj s svežim kvasom.Jaz ga imam vedno nekaj kock na zalogi in hranim jih v nulti coni in nimam problemov s tem,da bi se mi pokvaril. Še bolj ti svetujem kvasovo emulzijo,je prav posebna tema odprta.Tisti moj recept ki sem ti ga poslala je v bistvu z emulzijo,če nastaviš aparat na odmik,(vendar moraš upoštevati vrstni red )in času peke prišteti še 5 ur.Če pa takoj vključiš program, pa vrstni red ni pomenben. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti