Aparat za peko kruha

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

4. okt 2005 9:05

jan, mislim, da je to naključje, sicer pa imaš zraven posebno sponko, da lopatico lahko potegneš iz kruha. Kar veselo v nakup, če bi se meni pokvaril in se ne bi dal popraviti, takoj še isti dan kupim novega enakega. Lep pozdrav jana jana 07

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. okt 2005 11:38

Delam enako kot Dušan, le da uporabim suhi kvas in sicer eno malo merico, ki je priložena in kruh zagotovo vedno odlično uspe. lp Julija

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

4. okt 2005 13:04

Mojemu Kenwoodu se je zmešalo. Verjetno je pokvarjen, mogoče ga je pa ta vztrajen dež spravil ob živce. Kruh pečemo skoraj vsak dan. Zadnje čase se je začelo pojavljati, da ko nastavimo program - vseeno kateri, nekaj časa mesi, potem pa javi napako. Le s težavo ga nahecamo, da zamesi in speče kruh. Danes, sem se ponoči morala vstat in ga prepričevat, da je spekel do konca. Ima mogoče kdo podobne težave kot jaz? Kaj mislite, ga bo potrebno poslat na servis? Razmišljam, da bi za rezervo kupilo drugega. Katerega? Toliko jih je omenjeno v tem postu, tako da se človek res težko odloči. Rabim nekaj vzdržljivega - saj pečemo vsaj 4x na teden, pogosto pa zamesimo samo testo. Za kakšno potičko ali kaj podobnega. Hvala za vaše odgovore. PACKA

marijak  

član od: 23.9.2005

sporočila: 42

4. okt 2005 14:40

Ko sem kar nekaj časa prebirala vaša mnenja in izkušnje z aparati za peko kruha sem se tudi sama odločila za nakup. Imam model PERFECT (ne vem sicer oznake) - kupila v Sparu - akcija v mesecu avgustu. Prvi dve peki sta bili katastrofa, sedaj pa rata tak enkraten kruh - tako bel kot tudi polnozrnat. Kruh pa pečem čisto po svojem receptu. Aparat dela brezhibno, ga priporočam. Je za manjšo količino kruha (iz 500 g moke) in ima eno gnetilno lopatico.

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

4. okt 2005 21:51

jana 07 in vse ostale ,a veste da ste me prepričale :),ta trenutek sem ga po spletni trgovini naročil in čez dva dni ga dobim,pol pa bomo videli..računam na vašo pomoč še vnaprej! lp Jan

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

5. okt 2005 20:09

Pozdravljeni kruhopeki! Pri nas imamo sedaj že štirinajst dni domačo "pekarno". Kruh uspe enkrat bolj, drugič manj, pojedli pa smo do sedaj še vsega. Prebrala sem skoraj vseh 90 strani pa imam še vedno nekaj vprašanj. Ali se še komu dogaja, da je kruh okrog lopatic precej zbit, trd, kot nekakšna gmota, četudi sicer lepo vzhaja in je ostanek kruha fino mehak in penast? Naš kruhomat - UNITED ima kratek program zelo kratek, samo eno uro in testo ne vzhaja dovolj, na dolgem programu (imenuje se osnovni in traja 3 ure in 20 min) pa je začel štrajkati pri zapečenosti škorje - na medium je komaj obarvana, kruh pa je lepo pečen. Ali ima še kdo takšne probleme? Pa veliko dobrega kruha vam želim! Tara Sergeja Ratej

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. okt 2005 13:51

tara, kaj takega se mi še ni zgodilo, čeprav je na mojem Kennyju (ljubkovalno ime) kratki program še krajši... Lahko poizkusiš s tem, da daš malo več tekočine, mogoče bo tako cel kruh bolj enakomeren, ampak ne pretiravaj. Če pa ne bo pekel dobro (oziroma dovolj), ga rajši zamenjaj... Za več ti bo verjetno svetoval kak lastnik tvoje znamke... Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

6. okt 2005 16:05

Verovnika, na srečo sem zelo trmasta-bolj kot moj stroj in končno sem pogruntala prava razmerja, tako, da mi sedaj kruh na dolgem programu lepo uspe, kratkemu se pa kar izogibam, če le morem. Moram povedati, da sem začela uporabljati suh kvas, sem dobila pol kilsko vrečko Dam ga 1 žličko in sedaj vse štima. barbara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. okt 2005 16:13

kje si kupila pol kile suhega kvasa? Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. okt 2005 16:29

Tudi mene zanima. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti