Aparat za peko kruha

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

29. sep 2005 7:56

Pozdravljene! Sem začetnica na kruhomatu. Za začetek sem delala kruh po priloženih receptih. Vedno je uspel, ampak se vse tako grozno drobi. Malo sem prebirala po forumu in če sem prav razumela je treba dodat jogurt za bolj rahel kruh brez drobljenja? Prosim za kakšen recept za beli kruh pečen v kruhomatu. Moji ne marajo preveč polnozrnatih zadev... A ste recepte "poštudirale" same? Jaz si kar ne upam, ker bi uničila preveč moke in drugih sestavin. Maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2005 11:01

Maja, jogurt navadno (vsaj pri meni) ni dodatek, ampak kar nadomesti vodo - v celoti ali pa delno, ne pa da bi dodala eno čličko ali kaj takega, to ne bo melo veliko vpliva... Sicer bo proti temu pomagala tudi karšnakoli maščoba_ olje, margarina, maslo,... Je pa seveda tak kruh bolj bogat:) Ali pa dodaj mičkeno več vode, da bo testo bolj mokro in kruh manj suh in se bo manj drobil - samo ne pretiravaj, čisto malo več:) V tem primeru boš mogoče morala dat malo MANJ kvasa, ker bo kruh lažje vzjajal, če ima več vode. Recepte sem poštudirala sama, ker mi je totalen užitek ekperimentirat - probaj še ti, res je luštno, moka (bela) stane 45 sit pol kile in res ni nek denar, kvas je pa 13 sit cel zavitek, rabiš ga pa za pol kile cca 1/4 ali celo manj, če je čisto beli kruh, torej max. 3 sit... Voda je itak poceni... Tak da zaradi 50 sit ti ne bo noben težil, a ne? Žlica ovsenih kosmičev ali en navaden jogurt pa tudi ne presegata 50 sit... to pa tudi ni ne vem kaj... Tak da se ne sekiraj:) Sicer pa lahko probaš moje recepte, linke sem dala zgoraj na ta forum, sicer so v gl. polnozrnati, ampak če je moj bratec, ki sicer je samo bel kruh... Probaj, mogoče pa bojo vseeno jedli... Sploh ržene kruhe - veliko bele in malo ržene moke - majo navadno tudi taki ljudje radi! Pa tistega z arašidi bi pomoje tudi pojedli:) Zeliščni je pa premočen, če ne marajo takih kruhov, tisti je že sam temen ko noč... Veri

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

3. okt 2005 13:02

Jaz se pravkar odločam o nakupu aparata za peko kruha in se ne morem odlociti med CLATRONIC, BBA 2605 in BBA 2865. Prvi aparat ima moc 700W in možnost peke do 1.kg kruha,drugi aparat pa ima moc 800w in možnost peke do 1,3kg kruha... Ima kdo izkušnje z goraj omenjenima apartoma oziroma kaj mi svetujete? lep pozdrav in hvala za odgovore! Jan

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. okt 2005 14:40

Imam večjega Clatronica in pečem kruh skoraj vsak dan. Po moje bi pri nakupu aparata bilo dobro upoštevati dejstvo, za koliko ljudi boš pekla kruh in kakšni jedci ste. Večina ima pač rajši svež kruh. Po moje ti ne bo žal ne glede na to za katerega se boš odločila. Dobro peko! riba-ribica

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

3. okt 2005 14:45

Spoštovani Jan, imam aparat BBA 2605 in ti ga preveč ne svetujem. Sama sem ga kupila ravno zato, ker je manjši, vendar če želiš speči manjši kruh, pač daš manjšo količino. To se pravi to ni razlog. Nanj imam naslednje pripombe - predvsem na programe: - pri hitrem programu je kljub vsemu premajhni čas za vzhajanje (vsaj 10-15 min bi moral biti daljši) in - tudi premajhni čas gnetenja (tudi tu bi moral biti vsaj 10 min daljši) - ostali programi - daljši, trajajo 2,55 do 3,50 ure) - so po mojem vsi predolgi. Smatram, da manjka kakšni vmesni program (2 uri do 2,20 h) - vratca mi najbolj ne tesnijo dobro in nazadnje (seveda, to je lahko samo pri mojem aparatu), - oblika posode je pokončna (tudi to ni ravno najhujše, so pač kosi pokončni) Tako to je moje mnenje, ne vem pa, kako je s tem pri drugih znamkah. Drugače pa kar korajžno. Ne bo ti žal. Lp oliva Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 03. okt 2005 14:47:01

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

3. okt 2005 15:24

tudi jaz ti priporočam večjega, imam ga že eno leto in je v redu. Z njim delam tudi testo za potice, zavitke, celo za žemlje iz celega kg moke. Vse to naredim na hitrem programu, testo pustim v kruhomatu vzhajati in predno prične peči na hitrem programu, aparat ugasnem, testo stresem na desko, razvaljam in spečem v pečici. Edino kar me je motilo, zdaj sem se navadila, pa je to, da lopatica pri peki kruha večkrat ostane v kruhu, ali v aparatu, v tem slučaju je pač malo večja luknja v kruhu, kot , če se lepo strese ven. Dobro peci, mislim, da ti ne bo žal. Lep pozdrav jana 07

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

3. okt 2005 21:36

ja hvala vsem za odgovore,mislim da se bom odlocil za vecjega:)... jana 07: "da lopatica pri peki kruha večkrat ostane v kruhu, ali v aparatu" kaj to pomeni,da je to napaka aparata ali je to zgolj slucajno? Jan Sporočilo je spremenil(a) toben dne 03. okt 2005 21:37:50

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. okt 2005 21:46

Mislim, da je to zgolj naklučje. Sigurno ni napaka aparata. Sicer se pa jaz sploh ne obremenjujem s tem. Važno je, da je kruh dober, ne pa kolikšno luknjo ima. Koščki kruha tam pač niso lepi. Pa saj jih ne pošiljamo na razstavo. Kar pogumno v nakup in potem na peko kruhka. Ne bo ti žal. Imam pa tudi jaz tega večjega Clatronika in ga ne dam od hiše. Je že skoraj naš družinski član, saj nas pridno zalaga s svežim dišečim kruhkom. lp Julija

nela  

član od: 3.10.2005

sporočila: 1

3. okt 2005 21:57

Tudi jaz imam aparatek za peko kruha.Pa mi že nekaj časa kruh ne ratuje tako lep kot bi moral.Koliko vode in kvasa daste na 0,5 kg make? nela

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

3. okt 2005 22:58

jaz dam na 0.6 kg moke 380 ml vode vcas delno vodo zamenjam z mlekom in še 4 zlice olja , pa pol kvasa , frišnega to je okol 20 g , pa mi vedno rata rahel Lep dan še naprej Dušan aha pa se to , malo pobrskaj nazaj temo ma linke recepte za kruh mislom na 89 stran tega posta treba tut mal nazaj pogledat kdaj Sporočilo je spremenil(a) Dusano dne 03. okt 2005 23:04:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti