Aparat za peko kruha

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. sep 2005 21:59

Evelyn, preveri tesnenje pri stroju. Pri nas imamo na levi strani zalepljen selotejp, ker slabo "dihta". Res pa je, da pri večjem kruhu opazim, da je manj pečen kot manjši. To se najbjolj opazi, če je previsok, kar ni nič čudnega, saj peče samo spodaj. Kruh je pa vseeno dober. Še naprej uživajte vpeki kruha. Sara, če bi imela starejši stroj, bi takoj nabavila še enega. Tako, za rezervo. riba-ribica

aanchy  

član od: 16.9.2005

sporočila: 1

16. sep 2005 22:30

Pozdravljeni! Upam, da mi bo lahko kdo pomagal. Vceraj smo kupili kruhomat United in kljub stevilnim poskusom in nastudiranim navodilom, aparat kruha ne izpece. Ga zgnete in vzhaja, ampak kruh se ne spece, znotraj je surov, le spodnja in stranska skorja se zapece. Prosim pomaaagajte!!!! Ana

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

17. sep 2005 10:34

U, Veri, hvala za linke! Tudi meni bodo prišli prav; sploh, ker sem zadje čase bolj na kratko s časom in nimam časa brskat po bazi ... Evelyn, tudi mi imamo tega Clatronika in je super, čeprav še vedno rada spečem kruh "na roke", če imam vsaj malo časa. LP! uharica

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

17. sep 2005 16:36

Moram se pohvalit,da zadevo ze kar obvladam.Najbolj sem pa ponosna,da prav nobenega"izdelka" do sedaj se ni bilo treba vreci stran.Moji so vse prav z uzitkom pospravili. Ta teden sem bila v sluzbi popoldan.Vsakic,ko sem prisla domov sestradana kot volk,kruha ni bilo vec. Sem ugotovila,da so se kronicno "vrgli" na kruh.Vceraj sem mogla celo 2x peci!! Torej mora biti res dober,ker so kupljenega vedno puscali. Za 1x se nisem imela prav prevec casa eksperimentirati,pa sem pekla samo bel,rzen in polbel kruh.V kratkem pa pride tudi kak drug recept na vrsto-po moje bom zacela kar z Verinimi. LP Evelyn

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. sep 2005 15:36

Evelyn, kruh z arašidi je bil pečen v kruhomatu! Tako da mora ratat! Malo bo mogoče na začetku čudno zgeldalo, ampak rata, preverjeno! Glede tega, kako ti zapeče, je v gl. odvisno od kruhomata - žal... Poglej, če ti mogoče slabo testni, kot ti je riba-ribica predlagala - to se da popravit s kakim selotejpom, so ugotavljali na tem forumu. Ne vem, moj dela dobro, res pa ni ista firma. Ana, če je kruh not surov, strani so pa že zažgane, je verjetno nekaj narobe z aparatom - verjetno peče na preveliki temperaturi. Poizkusi še z manjšim kruhom iz manj testa in če bo isto, ga nesi zamenjat. OPa, uharica, si si le nabavila kruhomatek, hehe;) Sem vedela, da ne boš zdržala! Še vedno je fajn mesti, ko maš čas, ampak ko se ti pa zjutraj mudi v službo, ga pa ni čez sveži kruhek:) Upam, da vam bojo recepti všeč! Ti definitivno niso od nikoder prepisani, nastali so pa kot plod čistega uživanja ob experimentiranju:) Veri

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

18. sep 2005 17:45

Imam eno vprašanje glede peke na dolgem programu - ko zvečer nadevaš v aparat in je zjutraj pečeno. Dvakrat sem poskusila in obakrat nisem bila zadovoljna z rezultatom. Kru je bil zbit, padel je skupaj, sredica pa je delovala mokro in mastno. Aparat imam en čisto x, no name, recept pa sem vzela tak: pol kg moke, 330ml tekočine, 24g kvasa, po ščep soli in sladkorja. Če mi zna kdo povedati, kje sem naredila kiks, bom zelo hvaležna!! smrketa Sporočilo je spremenil(a) smrketa dne 18. sep 2005 19:49:42

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. sep 2005 18:14

Prepričana sem, da se motiš pri količini kvasa, čeprav bi bili samo grami in ne dekagrami. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 18. sep 2005 18:19:00 Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 18. sep 2005 18:19:26

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

18. sep 2005 19:51

riba-ribica, hvala glede opozorila... res sem ga v postu pobiksala, seveda dam 24g in ne 24 dag kvasa. kaj bi morala dati manj, več????? smrketa

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. sep 2005 22:19

Vsekakor je 24 g kvasa preveč, pri meni je dovolj kakih 5 do 6 g kvasa, odvisno pa je tudi od moke. Polnozrnata ali ržena mora potrebujeta več kvasa. Če imaš težave, ti svetujem, da uporabiš moko tip 850, t.j. krušna moka, z njo je še najmanj težav. Govorim pa o svežem kvasu, ker običajno uporabljam tega. Količina moke in tekočine pa se mi zdita primerni, saj sama pečem enako. Sladkorja pa dam približno dvakrat toliko kot soli. Verjetno so bile priložene merilne žličke, velika za sladkor, majhna za sol. Upam, da sem ti kaj pomagala. Dobro peko! riba-ribica

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

25. sep 2005 13:33

vidim,da imaste večina probleme z pečenjem kruha.-Jaz imam "perfect" kruhomat . Ves kruh 0,9kg ali 0,7kg pečem na poziciji"whole wheat"in za zapečenost pozicije "dark" -ali temno .Kruhek je vedno krasno zapečen (ni zažgan!") in ni v sredici surov! Imela sem tudi probleme z upadanjem kruha proti koncu peke-to sem rešila z uporabo kvasa v prahu ali z SAMO 1/4 kocke svežega kavsa ! atilem Don"t worry, be happy!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti