Se gremo igrat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2007 19:38

veverica,

skor bi padel s stola, ko sem prebral tvoj post. Sem že imel slabo vest, češ kaj zastavljam vprašanja iz " čudnih " knjig, čeprav sem se tolažil, da se vse dobi na omrežju. V moji knjigi ( Sultan`s Kitchen, A Turkish Cookbook avtorja Ozcan Ozan-a ) na strani 148 je " tavuk gogsu kazandibi ( gogsu pisano z veliko pikic in vijugic ) ali  chiken brest pudding ( puding iz piščančijih prsi ), rabimo:

-cca 300 gr frišnih piščančjih prsi, brez kože in kosti

 - 3/4 kozarca škroba

 - 8 in 3/4 kozarca mleka

 - 1 kozarec smetane

 - 1 kozarec sladkorja

 - ščepec soli

- 3-4  jušne žlice mletega sladkorja

Iz tega se naredi puding, če kjerga zanima, lahko napišem cel recept, drugač, vtipkajte v google  "tavuk gogsu " in boste dobili recept za puding z rižem, namesto škroba.

Ko sem omenjeno knjigo gledal na amazon.com me je zainteresiral prav ta recept in sem je največ zaradi tega kupil, drugače je knjiga zelo v redu, nekaj receptov sem preizkusil, so zelo v redu. tega žal, ne.

veverica, pa kako si to izbrskala, dej mal povej, sem pa res firbčen, kot vidiš, sem tisto iz vikipedije citiral. 

A ja, seveda si prav odgovorila, le ne vem kaj je z Nolo, smo je pa kar preskočili, ti pa zastavi vprašanje, dokler Nola ne zaropota, pol se bomo pa nekako izgovarjali. 

ežoj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. okt 2007 20:19

Kako sem našla? Saj si dal sam veliko namigov... če v wikipedii v iskalec vtipkaš "+meat +dessert", je prvi zadetek "turkish cuisine" in tam je opisana omenjena jed! Prej sem sicer vtipkala še nekaj drugih reči, tako da sem najprej prišla do tistega pudinga in španske sladice, kasneje pa še do tele turške reči... No, si me pa presenetil, da si tole kuharico prav zaradi tega naročil. Hja, glede na to, da imava oba zasavske korenine (jaz sicer le pol, pa še to le korenine, ker sem gor rasla vsaj kakšnih 60 km stran) bi morda lahko pričakovala, da se tudi kaj takega v tebi oziroma pri tebi kuha... Imam strica "cukrpekarja" na vašem koncu, pa se mu očitno ni za bat konkurence Misliš, da bi šla tale turška reč v promet ;-) No, sedaj pa bo treba še eno vprašanje naplest... si moram vzet malo časa... veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. okt 2007 22:32

Novo vprašanje: Katero tipično jed za tisto območje bi naročila v najvišje ležeči (po nadmorski višini) evropski prestolnici? Možnih je seveda več odgovorov... Naj pomagam: Kobenhavn, Stockholm in Oslo niso pravi namig veverica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. okt 2007 12:07

Ej, veverica,

Kobenhaven, Stocholm in Oslo so pristanišča in ležijo na nadmorski višini nula. Visoko so le na karti, če si to namerno naredila, bi mogla prilimat še kakšnega hudička. Odgovor je verjetno Andora, za jed se po ničesar ne morem spomnit ( tam nisem bil ). Naj dopolni kdo drug. 

ežoj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. okt 2007 13:55

Ja, seveda sem namerno naredila. Pa naj ti bo veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. okt 2007 14:02

Si pa seveda na pravi poti!!! Ampak odgovor ni popoln, torej se bo zares moral še kdo potruditi in kaj izbrskati na internetu... veverica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. okt 2007 16:07

Evo, pa še to sem našel:

You might enjoy a meal in a typical rural inn, called a borda, in the mountains. Don’t think that you will be offered salads and grilled meat. Ask for suggestions and you will be surprised by the versatility of Andorran mountain cuisine, very much in line with up-to-date trends. If you are not familiar with mountain architecture, we recommend this type of restaurant with its homey décor and the warm welcome you will receive.

Or you may prefer a pica-pica, which are little snacks, and a good wine. In Andorra there are many bars and restaurants offering these mini-dishes with very high quality and suited to all budgets. Remember that Andorra is set between two countries well known for their outstanding gastronomic products and wine selections. You can choose from hundreds of cheeses, wines, foie gras, Iberian ham, baby squid, piquant potatoes, octopus Galician style, etc. You get the idea?

Torej: v Andori bi naročil " pica pico " 

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. okt 2007 16:55

Zaradi nepričakovanih okoliščin žal nisem uspela zastaviti vprašanja, ko sem bila na vrsti. Za nevšečnosti se vsem sodelujočim, še posebno pa Ežoju, ki je rešil situacijo, iskreno opravičujem nola

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. okt 2007 17:48

Evo, Nola... Sedaj se lahko z Ežojem zmenita, kdo bi zastavil naslednje vprašanje. Ežoj je pravilno odgovoril, saj je bilo odgovorov malo morje... Mene je bolj zanimal prvi del, da pa je bilo vprašanje kulinarično, sem ga morala tako obrnit... Ežoj lahko preda štafeto tebi, ali pa sam zastavi vprašanje. veverica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. okt 2007 19:33

Veverica, prosim, da me tokrat izpustite, trenutno ne morem sodelovati. Vsem se zahvaljujem za razumevanje in se še enkrat opravičujem za zmedo, ki sem jo zakuhala. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti