Se gremo igrat?

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. okt 2007 11:52

Nola???? titta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. okt 2007 11:56

Samuel Becket je napisal dramo " Waiting for Godot ", kar se, prevedeno v slovenščino sliši kot: čakajoč Nolo. Pa dokler čakamo ( ko Nola brska po zaprašenih buklah, iščoč kakšno " ribje " vprašanje ), vprašanje postavim jaz:

A je kakšna sladica, katere glavna sestavina je meso, in če je, katero meso in  odkod izvira sladica. 

Ker veljavno vprašanje zastavi Nola, za nagrado ne dobite možnost, da zastavite vprašanje ampak dobite recept sladice ( seveda na ZS, saj ne bom nagrajeval tistih, ki niso odgovorili )

A ja, pa odgovor ( čeprav resničen ) " svinjska pečenke " ne priznam.( madona Jernej, kdaj bo kakšen večji hudiček )

ežoj

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. okt 2007 12:30

žlehtnoba ežoj Ker je v "PRAVILIH" igrice določeno, da, lahko določimo novega izpraševalca in, ker je ežoj postavil tak fest vprašanje, predlagam (kar določam), da se vprašanje šteje za ta zaresnega. ...da le najdemo odgovor................. katti

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

4. okt 2007 22:46

Ežoj, men to sicer ne deluje glih sladica, ampak - a si imel v mislih pito pastrmajlijo? Izhaja iz Makedonije in v originalnem receptu je glavna sestavina sušeno ovčje meso. Blanchy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. okt 2007 22:50

Ne Blanchy, prava sladica. ežoj

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. okt 2007 23:29

ki vsebuje ovčje notranje organe? juhica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. okt 2007 0:10

Hja, to je pa takole - ežoj, nič nisi napisal, da mora biti meso živalsko - tudi za sadje lahko rečemo, da ima meso, hehehe - in takih sladic s sadnim mesom je kar nekaj  (tole je pa že malo večji hudiček - ni sicer tako imeniten kot Bojanov, a v sili so tud muhe dobre, hehehe)

Sicer pa smatrajo Rusi svoje bline za nekakšno sladico, servirajo jih pa s kislo smetano, kaviarjem in prekajenimi oz. nasoljenimi ribami. Ampak, ker se ribe lahko ob petkih jejo, potemtakem to ni meso

LP

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2007 7:05

Ne juhica, na vsebuje ovčje notranje organe.

Elaphus, ni " finta ", mišljeno je "ta pravo meso ".. Le zaradi te sladice, sem kupil eno knjigo pri amazon.com. Včeraj, preden sem zastavil vprašanje, sem pokukal v google  in na moje presenečenj  najdem več " podobnih " receptov, pa tudi v vikipediji je ( brez recepta). Po vikipediji, sladica izvira iz starega Rima, in je v deželo, po kateri sprašujem, prenešena in sedaj je znana, da izvira iz države, po kateri sprašujem. ( kako čuden stavek, menda je jsno, kaj sem hotel povedati )

Dovolj ( pa še preveč ) namigov. 

ežoj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. okt 2007 8:10

če velja loj, potem bi bil pravi odgovor: Christmas pudding v Veliki Britaniji (ki bojda izhaja iz starega Rima) oziroma Roscón de Reyes v Španiji (baje imata iste korenine oziroma sta si zelo podobna). veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. okt 2007 8:13

Hm, še nekaj sem našla: Tavuk göğsü "chicken breast" is a Turkish dessert made with the white meat of chicken breast, cracked rice or other thickening agent, milk, sugar and cinnamon. It was known in ancient Rome and introduced (or perhaps reintroduced) into Anatolia by the Romans. Sem našla na Wikipedii in kar kopirala, ker tavuk, bi še znala napisat, tistega drugega pa ne Tole bi pa že moralo biti prav; čeprav močno dvomim, da si si Ežoj, zaradi tega kupil knjigo???? Bi mi šel puding bolj v to sliko!?! veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti