Nasveti in triki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

30. dec 2013 21:56

JanisJoplin je napisal/a:

Mamamia, kako se pa to uporablja? Si res ne predstavljam...



JJ

 

Tako kot je branka.mahnic napisala, tudi kupili so mi jo na Tchibo oddelku, je ta znamka. Res praktična zadeva, jaz sem to že dolgo iskala, ker sem pred leti nekje videla, pa nisem takoj kupila. 

mamamia

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

30. dec 2013 22:13

mamamia je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Mamamia, kako se pa to uporablja? Si res ne predstavljam...



JJ

 

Tako kot je branka.mahnic napisala, tudi kupili so mi jo na Tchibo oddelku, je ta znamka. Res praktična zadeva, jaz sem to že dolgo iskala, ker sem pred leti nekje videla, pa nisem takoj kupila. 



mamamia

 

Če ga bo katera še kje zasledila, se priporočam, da javi. Odkar je pred časom že ena od punc objavila podobno slikco tega lončka, mi ne gre iz glave. Predvsem ko je kakšna pečenka na mizi, v pekaču pa slastna omaka, skrita pod maščobo

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

31. dec 2013 7:30

Za pobiranje maščobe na golažu ali pečenki je še en način in sicer, da s papirnato kuhinjsko brisačo po vrhu popivnaš. To sem enkrat videla po TV in je za uporabit.

branka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

31. dec 2013 8:53

Ja super, tudi jaz bom šla tole iskat, pa poglej koliko interesentov se nas je našlo, ha, ha....

kvačkarica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

31. dec 2013 8:54

Ja, tole s papirnato brisačo drži. Seveda če ni časa, da juha toliko časa počiva, da se maščoba na vrhu umiri.

Maščobo od pečenke je pa lažje pobirat. Pekač ali ponev nekoliko nagneš, malo počakaš in maščoba se nabere na vrhu in gre zlahka z žlico odstranit.

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. dec 2013 11:21

moj vrček je bil kupljen v Merkurju že davno tega, a mislim da jih imajo še vedno na policah. (razen če jih problemi s financiranjem niso odnesli)

Lisa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. dec 2013 13:40

Ponavadi skuham govejo juho v večjem loncu  za par dni. Kasneje, ko se uleže, ohladi in strdi jo zlahka poberem s penovko, pri sveže kuhani si pa pomagam tako, da dam lonec na vroč ogenj in juho zajemam na mestu, kjer najbolj vre. Tam je najbolj čista, ker maščobo sproti odriva stran.

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

1. jan 2014 18:17

Mene pa je babi naučila, da jo pred zajemanjem spiham in zajamem z zajemalko.

Mi je pa tale posoda tudi zelo všeč.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 01. 2014 18:23

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

1. jan 2014 18:38

Ker pač ne morem iz svoje gorenjske/savinjske kože in čeprav mogoče bolj za v rubriko kako šparamo (če bi bila  ): Tiste drobne ostanke trdega mila za roke naribam in porabim pri pranju cunj na 90.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

1. jan 2014 20:14

rag_doll je napisal/a:

Ker pač ne morem iz svoje gorenjske/savinjske kože in čeprav mogoče bolj za v rubriko kako šparamo (če bi bila  ): Tiste drobne ostanke trdega mila za roke naribam in porabim pri pranju cunj na 90.

Perilo po milu lepo diši (sem pred časom imela pralni prašek z drobci mila).

Ko je "prazna" tuba (plastična) z zobno kremo, je v njej za nekja dni kreme, samo prerezati jo je treba, pa se zgrozimo, koliko kreme zmečemo stran. (pravzaprav je to tudi trik, kajne?).

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti