Nasveti in triki

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 205

3. jan 2010 19:35

Atic, jaz pa sem kupila v ETIS Ljubljana čudovito čistilo za napo. Ni važno koliko je na napi maščobe, čistilo nanasem na papirnato brisačo, samo z enim zamahom in napa se sveti - NEOBLANK DR.WEIGERT proizvajalec Neodisher uvoznik Miele d.o.o. Brodišče 15 Trzin. Upam, da ga še imajo, ker je kar nekaj let od mojega nakupa. pat

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jan 2010 20:12

besy je napisal/a:
a so iz stroja prišle iste, kot sem jih dala noter. besy

Seveda so prišle iste, menda nisi pričakovala, da bodo neke druge????? Če so bile pa enake, pa ne vem. Vsaj mokre so bile, po moje.

No, pa šalo na stran. Škoda, ker si jih že oprala. Verjetno so se obarvani drobci zažrli v tkanino. Poskusi s šamponom za lase - najprej operi ročno, potem pa  daj še v stroj.

 lp

cervus

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

4. jan 2010 8:42

mejačka je napisal/a:
kako do snežno belega bombažnega perila? (spodnje perilo, kihinjske cunje, rjuhe) mejačka
Z Luno za belo perilo. Včeri sm bla prou presenečena, kako bel je sinov kimono. Kupila sm rabljenega, pa sem mislila, da je bel. Za vsako ko ga operem, je bolj bel, ampak kar je pa včeraj prišlo ven, je pa neverjetno Pri praških je treba paziti na to, da se jih ne predozira. Ponavadi so v navodilih že itak prevelike količine, jaz ponavadi dam tretjino manj. Pa obvezno je ločevanje med zelo umazanim in manj umazanim perilom, ker se drugače umazanija zažre v manj umazano in dobiš sivino. Drugače so me pa učili: če je premalo praška pri pranju, je perilo rumeno, če ga praška preveč, je perilo sivo. LP

neznan uporabnik

4. jan 2010 9:00

besy je napisal/a: a so iz stroja prišle iste, kot sem jih dala noter. besy Elaphus: Seveda so prišle iste, menda nisi pričakovala, da bodo neke druge????? Če so bile pa enake, pa ne vem. Vsaj mokre so bile, po moje. Hvala ze lep začetek dneva. Je veliko več vredno kot vsak nasvet. ajda66

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jan 2010 10:57

Prva pomoč pri suhi in grobi koži na petah, da se najlonke ne trgajo: osušeno  kožo zgladimo (zbrusimo) s finim smirkovim papirjem. Dobre so tudi tiste grobe  pilce za nohte (ne kovinske). Sama sem si smirkov papir nalepila kar  na eno ploščico, na eno stran bolj grob, na drugo bolj fin.

Še najbolje je, da to storimo po kopanju, ko se koža že osuši in otrdi in preden vtremo kremo.

 

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. jan 2010 13:55

Ravno danes sem iz zadrege rešila eno ne tako "novo" kuharico, pa napišem še tule:

moko in podobne sipke materiale v v manjših količinah  lahko presejete tudi  skozi običajno kuhinjsko cedilo za čaj (malo večje, seveda), če nimate pri roki sita. Sploh tisto, ki ostane od paniranja ...

Cila

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

9. jan 2010 19:23

Za juho misliš? Jaz sem že večkrat dala kuhat zmrznjeno meso za juho, pa je bilo čisto ok. korenckova

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

9. jan 2010 19:51

Neštetokrat v soboto zvečer vzamem iz skrinje pripravljeno meso za juho, dam v hladno vodo..., ko čez čas zavre, naredim vse tisto, kar pač pri juhi delam..., znižam na najmanjšo temperaturo in se počasi kuha do zgodnjih jutranjih ur.

In imam pripravljeno juhico za nedeljo!

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti