Kaj beremo?

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

3. jun 2007 21:33

Še nobenega konkretnega odgovora - kje ste? Veronika

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

4. jun 2007 16:23

VEROVNIKA je napisal/a:
Še nobenega konkretnega odgovora - kje ste? Veronika

 

Ravnokar jo berem, sem na 50 strani. Je v njenem stilu. Po vsej verjetnosti ljubezenski zaplet med slovensko avstralko, ki je na izpopolnjevanju slovenščine v Ljubljani in odvetnikom iz Ljubljane.

 

Lp

Marjana

dark_lauron  

član od: 21.5.2007

sporočila: 25

4. jun 2007 17:47

Jaz berem Tavčarjevo Visoško kroniko. Zanimiva knjiga, ampak tudi zelo čudna za moje okuse. Začel sem tudi brat Shakespeareov Hamlet. L.P. dark_lauron

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jun 2007 20:37

bratec in Kljukec s strehe. Vse tri knjige - čeprav se še ne pripravljam na vnuke. Mogoče mi malo na otročje seka, hehe.

LP

cervus

mb  

član od: 13.9.2005

sporočila: 10

11. jun 2007 8:54

Prebrala sem POD MARMORNIM NEBOM. Zelo lepa knjiga, vredna branja. Priporočam!! lp mb

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

11. jun 2007 11:01

Jasna, knjige si sposojam v Knjižnici Prežihov Voranc v Ljubljani, včasih sem tiste na temo Indijanci kupovala prek Amazona ali pa kar v Konzorciju. Te dni pa sem prelistavala vse mogoče kuharske knjige, ker smo imeli v soboto piknik. V preteklih dnevih sem prebrala tudi Prebujno domišljijo Olivie Joules od Helen Fielding - kaj vem, bolj plehka zadeva; pa Shopaholic ties the knot od Madeleine Wickham - počitniško branje; malo žalostno in melanholično Murišo od Ferija Lainščka in Norveški gozd od Haruki Murakamija - prav tako malo melanholična, a po mojem mnenju odlična knjiga (da o odličnem prevodu sploh ne govorim). Slednja knjiga je ena izmed redkih prevedenih knjig, v kateri ne mrgoli slovničnih napak in je zato branje res prijetno. Vsebina sama se mi ni zdela nič posebnega in za žalostne dušice prav gotovo nepriporočljivo branje, pritegnil me je predvsem slog pisanja. Kozmeja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. jun 2007 11:16

Dedu na sledi, knjiga finskega pisatelja, ki je napisal tudi Očarljivi skupinski samomor.

Tale knjiga o dedu je fenomenalna - sproščena, iskriva pripoved o radoživem možakarju, ki pred gospodovalno ženo tu in tam pobegne v svoj svet in ga po nekaj mesecev ni domov...nazadnje pošlje žena za njim vnuka, da ga pripelje domov, a se izkaže, da je tudi vnuk bolj dedove krvi....Prisrčno, nagajivo, berljivo, predvsem pa poučno....

 

Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. jun 2007 12:05

Kozmeja, hvala za odgovor! Si pa res pravi knjižni molj - bravo! jasna

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

11. jun 2007 13:05

Včeraj začela brati knjigo Janeza Drnovška, Misli o življenju in zavedanju. Ali jo je katera že prebrala ? Kaj menite? dzoana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. jun 2007 13:32

Kot ste mi svetovali sem prebrala :ROJENA IZ TVOJEGA ŽIVLJENJA in od Pearl Buck : Skrita roža. Pri obeh sem jokala, zlasti pri prvi...ampak sta res dobri!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti