Kaj beremo?

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

11. jun 2007 13:39

Tudi jaz komaj čakam, da bom prišla na sled knjigi Dedu na sledi. S Paasilino sem se prvič srečala, ko so njegovega Tulečega mlinarja kot podlistek objavljali v časopisu Delo. Še zdaj imam spravljene izrezke, vsak dan pa sem podlistek prebrala tudi svojemu možu. Bil je prav zanimiv obred in čudovito branje. Hvala Jasna za pohvalo, že od majhnega so me knjige fascinirale in tako je tudi zdaj. Včasih se moram kar prisilit, da odložim knjigo in rajši živim svoje življenje in ne življenja junakov iz knjige... Kozmeja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. jun 2007 16:04

mamamia

krka  

član od: 6.5.2007

sporočila: 24

11. jun 2007 17:16

Zlatko Blažič: Zgodovina moje heroinske odvisnosti. Naslov pove vse, izredno zanimiva, vsaj meni. krka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

11. jun 2007 17:39

Vidim, da mamamia bere zelo skrivne reči.

rimljanka

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

26. jun 2007 10:53

VEROVNIKA je napisal/a:
Romana Berni je izdala novo knjigo, že šesto, z naslovom Ljubezen ni le beseda. Ali jo je katera že prebrala? Veronika
Jaz. Vse njene knjige sem prebrala in tudi teh 470 strani sem zmlela v enem dnevu. Klea

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jun 2007 18:31

prebrala Jančerjev roman Katarina, pav in jezuit. Zelo priporočam. mimika

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

26. jun 2007 20:34

pred kratkim sem prebrala knjigo,ki žal ni napisano ime avtorja,ker je hotela biti anonimna-je resnična izpoved,naslov pa je IZPOVED IZ HAREMA.zanimiva in hkrati resnična. romi1

baby girl  

član od: 26.10.2006

sporočila: 103

26. jun 2007 21:05

Sandra Gregory: Pozabita na hčer, za rešetkami Bangkoškega Hiltona baby girl

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

3. jul 2007 10:53

Prejšnji teden sem v nekem časopisu videla, da so prevedli Labirint od Kate Mosse. Za vse tiste, ki imate radi skrivnostne pustolovščine in ljubezenske zgodbe (in ste zmogli prebrat tudi katero od knjig Dana Browna), toplo priporočam. Med dopustom pa sem prebrala nekaj zanimivih knjig. Prva je bila Sneža roža in skrivnostna pahljača (Lisa See). Lepa zgodba, malo žalostna, o povezovanju nog na Kitajskem in trpljenju ali sreči, ki jo je prinesla tradicija v življenje kitajskih deklet v 19. stoletju. A da je bila knjiga res lektorirana, resno dvomim. Če je bila, je izdelek sramota za lektorico. Trije tedni z mojim bratom je napisal Nickolas Sparks, ki je napisal tudi Ljubezen v steklenici. Stil pisanja me malo spominja na pisanje Lancea Armstronga, kolesarja. Gre za pisateljevo življenjsko zgodbo, v kateri izvemo, kako človek ostane optimist navkljub vsem udarcem usode. Nisem mogla mimo meni ljube teme, v meni ljubem jeziku: The lost men (Kelly Tyler-Lewis). Zgodba o požrtvovalnosti, vzdržljivosti, pogumu, človeški potrpežljivosti in nenazadnje izgubljenih življenjih na Antarktiki. Zgodba o desetih mladih ljudeh, ki so pri polaganju depojev za Shackletona (očitno malo svojeglavega polarnega raziskovalca), doživljali pekel. Izvrstno napisana knjiga, priporočam vsem ljubiteljem zgodovine antarktičnih potovanj. Kozmeja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

3. jul 2007 11:29

Tiziano Terzani-The Fortune Teller Told Me Agatha Christie-After the Funeral Khaled Hosseini- The Kite Runner Agatha Christie je lahkotno poletno branje, Terzani je nedavno (2004) preminuli italijanski novinar, ki v tej knjigi opisuje popotovanje po Aziji, dobra stvar, zadnja je pripoved o dveh afganistanskih dečkih, ki spremljata in po svoje doživljata prihod talibanov na oblast, prebrala sem jo že dvakrat,obakrat jokala... Lp, Saša Sashika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti