Kaj beremo?

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

16. apr 2007 7:50

trenutno berem Sabine Dardenne: imela sem 12 let , vzela kolo in se odpeljala v šolo... ksenija

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

16. apr 2007 10:36

Z navdušenjem - Stara pajkovka - življenske modrosti stare indijanske šamanke, vpletene v roman. Avtorica P. Cogan. Robida

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

17. apr 2007 8:38

Ravnokar sem prebrala Jennifer Weiner: V njenih čevljih, sedaj pa berem David Nobbs: Obzirno slovo Obe priporočam. lp Alenka

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

20. apr 2007 12:24

Dave Pelzer: Fant brez imena, govori o tem, kako ga je lastna mama imela za sužnja, ga tepla in mučila na razne načine. Knjiga, ob kateri si zaželiš, da bi bil tam in bi ji vrnil vsaj polovico tega, kar je ona naredila otroku. La cucina, simpatična knjiga s kulinaričnim pridihom. vanya

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

20. apr 2007 12:32

Vanya, Fant brez imena sem prebrala. V bistvu gre za prvo knjigo trilogije. Njegovo mamo bi že bilo fajn kaznovati za to, kar mu je naredila. Spoštovanja vreden se mi zdi pa ta fant, ki v poznejših letih zna svoje otroštvo tako predelati, da ga več ne obremenjuje, temveč mu služi kot ogromna izkušnja, na kateri gradi dobre odnose s svojo družino in ljudmi okrog sebe. V bistvu se sploh ne spomnim, ali sem prebrala zadnjo knjigo... vem, da sem jo zelo dolgo čakala, da izide. Hvala, da si me spomnila! Bom šla v knjižnico pogledat. LP!

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

20. apr 2007 12:44

Tamara McKinley: Matildin zadnji valček - luštna za počitniško branje, o avstralski divjini in pogumnih ženskah Leonard Elmore: Hombre - v angleščini, Indijanci, Divji zahod, akcija, zame, ki sem ljubiteljica Divjega zahoda, pravi užitek David Bodanis: E=mc2 (na kvadrat) - mogoče malo komplicirana za tiste, ki nismo preveč marali fizike, ampak se v knjigi najdejo tudi podatki o zanimivih ženskah, ki so odkrile različne fizikalne zakonitosti, a jim moški niso pustili, da bi uspele (npr. iz katerih elementov je sestavljeno sonce) - meni je bila zelo všeč Kozmeja

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

20. apr 2007 13:18

Bela Masajka in njeni nadaljevanji Zbogom Afrika in Vrnitev v Barsaloi. Zelo luštno branje. mirca

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

20. apr 2007 13:34

Otrok brez imena je tudi moja, ne nek način, najljubša. Najbolj mi je ostala v spominu. Tako sedaj kar iščem in vrtam za podobnimi vsebinami, čeprav sem ob branju zelo prizadeta. Pelzerjeve Otrok brez imena, Izgubljeni fant in Mož po imenu Dave sem vse pogoltnila, vendar je prva nejboljša. Če je komu še všeč podobna tematika, so meni osebno zelo dobre: Živa zažgana, Puščavska roža in Puščavska zarja (sicer mi afriške zgodbe nekako niso na prvem mestu), Prva oseba množine, Imela sem 12 LET, SE VSEDLA NA KOLO IN SE ODPELJALA V ŠOLO, ... Potem Gimnazijec in Modra vrtnica; kriminalki Komični "ženski" romani: Panika, Dnevnik Hiacinte Novak, Iščem impotentnega moža Ne vem zakaj so mi tako ostali v spominu: Viharni vrh, Pet četrtin pomarance, Dekle z biseri...imajo tisto "nekaj" Pa še bi se kaj našlo. Sedaj sem na koncu knjige Naše deklice z vžigalicami; slovenske resnične izpovedi 12 deklic. Kruto. tabina

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

20. apr 2007 15:35

Jodi Picoult: Rojena iz tvojega življenja

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

20. apr 2007 16:20

Vedla sem da je še drugi del, nisem pa vedela da je kar trilogija. Mal bom hudobna, ampak upam, da kaj opisuje kakšna kazen je mamo doletela. vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti